CULS a SIC končí!

23. 12. 2019 0 4 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nebojte, nekončí. Jen začátkem prosince došlo k pár změnám v pojmenování. Takže pozorně čtěte, ať nejste v nadcházejícím roce zmatení.

Chtěli bychom vás upozornit na to, že došlo k významné změně v používání zkráceného názvu České zemědělské univerzity v anglickém jazyce, kdy v běžné mezinárodní komunikaci je nyní nově ČZU oprávněna používat zkrácený název v anglickém jazyce "CZU Prague" nebo "CZU", místo bývalé zkratky CULS (Czech University of Life Sciences).

Proč? Protože zkratka CULS ve francouzštině znamená výraz pro osly. Chápu, od zemědělky to v podstatě nemá moc daleko, ale u nich je to prakticky nadávka, takže to není úplně košér. 

Další významnou změnou je změna názvu Studijního a informačního centra (SIC), které je nově pojmenováno jako "Knihovna ČZU", zkráceně "LIB". 

Otázkou zůstává, co zkratka LIB znamená. Je to snad zkratka pro "Lopatovou internacionální budovu", "Legislativně Inkasující Barák", nebo je to jen zkratka pro "library", tedy v anglickém jazyce "knihovna"? Kdo ví. Každopádně je to přejmenované z toho důvodu, že si studenti prvních ročníků často mylně pletli Studijní a informační centrum se studijním oddělením a docházeli se tak k pokladnám dotazovat na problémy týkající se studia.  

To by bylo vše, nyní probíhají opravy na webových prezentacích ČZU a informačních a orientačních systémech tak, aby byly v souladu s platným Statutem ČZU.

Autoři: Martin Liška
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙