ČZU adoptuje tapíra z Pražské ZOO!

01. 04. 2021 0 7 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Areál naší univerzity je plný zvířátek. Máme kozy, opičky, krávy, prasátka, dokonce i lamy. Univerzita však posouvá hranice dobrosrdečnosti a zvířecí sestavu hodlá ještě rozšířit!

V minulosti jste mohli zaregistrovat pár věcí. První věcí je, že za dobu pandemie se PR symbolem naší Knihovny ČZU stal tapír. ČZU se letos zapojila do mezinárodního Open Access Weeku a v sérii Facebookových příspěvků, během nichž jsme byli seznamováni se základními znalostmi týkajícími se otevřeného přístupu, jsme mohli soutěžit o hrnek s tapírem Papírkem. Více o této akci si můžete přečíst ZDE.

Dále jste mohli zaregistrovat fakt, že z důvodu už rok trvajícího lockdownu dochází v ZOO napříč celým státem k vyčerpání financí, takže chudáčci zvířátka nemají co jíst.

Poslední věcí je to, že před kolejí A se objevilo spoustu stavební techniky a již je možné pozorovat úpravu terénu, ba i něco, co připomíná základy pro nějakou stavbu. My jsme se jako redaktoři samozřejmě pídili po tom, co zde vyroste.

Když si v hlavě spojíte všechny tři výše uvedené body, nejspíše vám dojde i to, co jsme nakonec zjistili my.

ČZU pomůže pražské ZOO a odkoupí od ní tapíra, který bude volně k vidění právě na onom místě, před kolejí A.

Boudička s výběhem by podle našich zdrojů měla být hotová před začátkem letních prázdnin. Podle harmonogramu by měl být tapír Morse dopraven na ČZU začátkem července, kdy bude převezen Podbabskou bárkou na druhý břeh a následně, za uzavření komunikace, hnán nahoru na Suchdol až do jeho nového domova. Jeho nové bydlení bude opravdu stát za koukání. Kromě plně klimatizované boudičky s postelí vybavenou Dormeo matrací bude mít i malou terásku, bazének se skluzavkou a každodenně doplňovaný švédský stůl s nejrůznějšími tapířími pochoutkami, aby Morse nestrádal. Samozřejmě bude mít i svůj vlastní Filtermac, aby pil jen tu nejkvalitnější vodu.

Součástí bude i plácek, ve kterém bude tapír Morse osedlán a rodiny s dětmi tak budou moci každý den od 13:00 do 15:00 za drobný poplatek osedlat Morse a povozit na něm své malé ratolesti.

Do začátku července je to ale poměrně dlouhá doba a tapír musí jíst každý den. Podpořte ho tedy koupí stravenky, aby vše klaplo podle plánu a Morse k nám dorazil dobře živený.

Za celou redakci tak děkujeme České zemědělské univerzitě, protože takové gesto je neuvěřitelné.

Autoři: Apríl, Martin Liška Foto: Knihovna ČZU, ZOO Praha
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 09. 2023 0

Kampus Fest 2023 - Studentský festival pivovarnictví

Číst více
19. 05. 2023 0

Známe vítězky Miss Agro 2023!

Číst více
14. 05. 2023 0

Představujeme Elišku Kovářovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙