HR Generalist Lucie Pittnerová ze společnosti Savencia F&D: Často vsadíme na mladou krev před profesionálem v zajetých kolejích

22. 01. 2023 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Lucie pracuje jako personalistka ve velké potravinářské společnosti s portfoliem značek, jako jsou Král Sýrů, Lučina nebo Liptov. Zeptali jsme se, jak to u nich chodí při pracovních pohovorech a na rady, čím zaujmout.

iZUN: Jak jsi v Savencia F&D začínala a jak dlouho ve firmě už pracuješ?

Lucie: Začínala jsem rovnou na pozici HR Generalist pro nově vznikající shared service centrum v roce 2018. Tedy před více než třemi lety.

iZUN: Čím se řídíš při výběru uchazečů? A které faktory jsou pro tebe v tomto ohledu nejdůležitější?

Lucie: Dám na potenciál, zájem o obor a také na to, do jaké míry je kandidát ochoten se vzdělávat a učit. Musím u člověka cítit i to, že jako osobnost dobře zapadne do našeho týmu. To je často důležitější než praxe.

iZUN: Dáváš při pracovních pohovorech otázky na tělo?

Lucie: Určitě nepokládám záludné otázky jako to, že musí uchazeč vypočítat, kolik je v Česku klavírů nebo jak dostat žirafu do ledničky (smích). Vedeme prostě dialog v neformálním duchu, soustředíme se na to, zda se naše představy vzájemně potkávají. Není to žádný výslech, i když i s tím se člověk může v jiných firmách setkat.

iZUN: Jak se podle tebe proměnila výběrová řízení? A co bude naopak pro mladé adepty v dalších letech k získání práce to nejdůležitější?

Lucie: Celkově se proměnil způsob, jakým firmy k náboru přistupují. Chceme průběh urychlit a nestavět do cesty mezi námi a uchazeči bariéry. Jsme flexibilnější; covid nám ukázal, že i pohovory online mohou být efektivní. A celkově více vnímáme to, že i kandidát si vybírá nového zaměstnavatele. Pro uchazeče nebo absolventa je tedy důležité, aby věděl, co chce.

iZUN: Čím podle tebe Savencia vyniká jako firma a zaměstnavatel?

Lucie: Jako mezinárodní společnost nabízíme jistotu, podporu a rozvinuté procesy, ale pořád si zachováváme atmosféru „rodinné“ firmy. Naše produkty jsou navíc hmatatelné. Je to něco, s čím se naši zaměstnanci v životě běžně setkávají. A jsou to love brandy!

Lucka Pittnerová má práci v Savencii ráda a to, že společnost již několik let za sebou získala ocenění Top Employer, podtrhuje skutečnost, že není jediná…

Lucka Pittnerová má práci v Savencii ráda a to, že společnost již několik let za sebou získala ocenění Top Employer, podtrhuje skutečnost, že není jediná…

iZUN: Jaké firemní benefity jsou u vás nejpopulárnější?

Lucie: Obecně si myslím, že pro většinu lidí je největší benefit to, na jakých produktech se oni sami svou prací podílejí. A také, že mají možnost je ochutnávat, vyvíjet od samého začátku, starat se o jejich značky. Dále je to pak flexibilita práce na kancelářských pozicích, možnost home office, zkrácená pracovní doba. A pro mě osobně je největší benefit samotný kolektiv lidí u nás! (smích)

iZUN: Jakou práci by u vás mohl ideálně hledat absolvent České zemědělské univerzity?

Lucie: Z ekonomických oborů to můžou být pozice v účetnictví nebo logistice. A z technických a potravinářských oborů potom třeba pozice v oddělení kvality, výzkumu a vývoje, což je mimochodem velmi zajímavé. Nebo potom samozřejmě práce přímo v našich výrobních závodech v Hesově, Hodoníně a Liptovském Mikuláši.

iZUN: Co bys poradila uchazečům, kteří hledají v Savencia F&D uplatnění?

Lucie: Nebát se reagovat, zaslat životopis na pozice, které jsou podle popisu a požadavků spíše pro zkušenější kandidáty. Někdy zkrátka upřednostníme „mladou krev“ a energii před ostříleným profesionálem v zaběhlých kolejích. Zkuste to. Hlavně buďte sami sebou. Na pohovor se připravte, ale buďte v klidu. My vás nepokoušeme (smích).

Seznamte se: Absolventi ČZU v Savencii F&D

V oblasti potravinářství nachází uplatnění řada našich absolventů. Patří mezi ně i Petra Krupicová, která vystudovala fakultu Agrobiologie potravinových a přírodních zdrojů. Do společnosti Savencia nastoupila po škole. „Potravinářství mě lákalo. Ráda pracuji s něčím, co má reálnou hodnotu a kvalitu,“ vysvětluje Petra svou motivaci. V Savencii působí již 5 let. „Na to, že jsme tak velká firma, je zajímavé, jak opravdu přátelské prostředí u nás máme. Navíc jsem se mohla podívat do samotných závodů a na to, jak se všechny ty skvělé sýry vyrábí,“ pochvaluje si.

V průběhu práce pro Savencii F&D Petra na rok přerušila kariéru, odjela na zkušenou do Irska a po roce se opět vrátila.

Autoři: Savencia F&D
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

27. 11. 2023 0

Coffee Tour: Hledání nejlepší kávy v kampusu

Číst více
17. 11. 2023 0

Listopad 1989: Jak Teplice demonstrovaly čtyři dny před Prahou

Číst více
09. 11. 2023 0

Kam v KaM? Místa ke studiu, relaxaci a zábavě čekají!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙