iZUN nabírá nové členy! To je nabídka, která se neodmítá.

04. 10. 2021 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
ČZU je úžasná v tom, kolik možností studentům nabízí. Ucelený kampus nám poskytuje nejen možnost jít na pivo mezi přednáškami, potkat se s lidmi napříč fakultami nebo si vychutnávat přírodu a zvířátka. Dává také zázemí studentským organizacím, které na akademické půdě působí. Jednou z nich jsme i my, a možná potřebujeme právě tebe.

Je vcelku jedno, jestli jsi na ČZU už ostřílený mazák, nebo se teprve rozkoukáváš v prvním semestru, studentská organizace iZUN.eu je otevřená všem, kteří mají chuť se zapojit.

V současné době potřebujeme obsadit několik pozic, ale než se dostaneme k jednotlivým popisům, možná by to chtělo představit organizaci jako celek.

iZUN je největší studentská organizace působící na půdě ČZU v Praze a čítá kolem padesáti aktivních členů. Celek je rozdělen do několika sekcí, takže je veliká šance, že některá z nich je přesně pro tebe. Týmy jsou různě velké, a také má každý upravená pravidla na míru. Pravidelné porady jsou samozřejmostí, bez které by organizace fungovat nemohla, ale čas a frekvence je vždy na domluvě. Stejně tak se každý semestr jezdí na teambuildingy, které tmelí kolektiv jako celek. Jak jsme si již několikrát ověřili, nejlepší je odjet z Prahy na velkou chatu, kde jsme sami a máme čas si popovídat, společně něco uvařit, vytvořit a opít se.

Pořád jsme tě nenalákali? Peněžní odměnu sice čekat nemůžeš, jsme neziskovka, ale benefitů ti působení v iZUNu může nabídnout celou řadu. Vstupy na akce, možnost nahlédnutí do zákulisí, setkání s celebritami, podpultové informace z dění na univerzitě, zázemí na Suchdole, kontakty na lidi z různých oborů, hromada kamarádů, zážitků a zkušeností. A dalším bonusem je cenný řádek do CV, protože každý zaměstnavatel ocení, že jste dělali něco navíc, bez peněžní odměny.

Koho tedy hledáme?

Redaktor

Jestliže sem tam s oblibou něco napíšete a rádi se setkáváte se zajímavými lidmi, tato sekce je přímo pro vás. Pole působnosti je u redaktorů opravdu široké. Pohybuje se od psaní pozvánek na akce, aktualit, reportů z akcí, psaní svých vlastních článků až po dělání rozhovorů s vystupujícími na našich největších akcích, jako je Zahajovací party, Miss Agro a další. Pokud trpíte lehčím stresem při povídání s neznámými lidmi, není třeba se ničeho obávat. Praxe dělá mistra a když budete jen trochu chtít, za chvíli z vás bude profík. Každý týden máme společně s korektory poradu, kde probíráme, jaké články stojí za to napsat a co je potřeba vydat na našem webu. A když zrovna nebudete mít žádný námět na článek, je nás víc a pár námětů vždy hodíme volně do placu. Pak už stačí jen vybrat takový, který k vám sedne nejvíc a hurá do psaní! Navíc každý rok vydáváme vlastní papírovou verzi našich novin. A napsat vlastní časopis, to je lepší než heroin.

Korektor

Redaktor bez korektora, to zkrátka nemůže fungovat. Jste-li vášnivým milovníkem našeho mateřského jazyka a při čtení Facebookových statusů vám z té hromady hrubek cuká pravačka, na tuto pozici jste ideální adept. Vaše práce bude zahrnovat především opravování článků napsaných redaktory. Avšak pokud se ve vás probudí inspirace, můžete redaktorům pomoct vymýšlet náměty na články a ti odvážnější se dokonce mohou pustit do psaní. Každý má prostor zazářit a předvést, co všechno se v něm skrývá. 

Fotograf

Zajímáš se o fotografii? Chtěl by ses pod vedením zkušených členů vypracovat třeba až na profesionální úroveň? Nebo tě jenom láká představa možnosti rozvíjet svůj talent pod vedením lidí, kteří se fotografováním dokonce sami živí? Potom zaostři a čti dál! V iZUNu se Ti totiž dostane všeho zmiňovaného. Do našeho našláplého foto-teamu hledáme posily. 

Co od tebe očekáváme?

Ideálně abys měl vlastní foťák a iniciativu se zdokonalovat. Rádi ti poradíme ať už s ovládáním foťáku, ale i s úpravou fotek v počítači. V rámci svého působení se dostaneš k focení rozhovorů se známými českými osobnostmi, všemožných klubových party až po festivaly nebo univerzitní akce. Ve zkratce - něco se naučíš, získáš nové kontakty a přátelství a ke všemu to bude zábava!

Kameraman a střihač

Baví Tě natáčet a stříhat videa? Máš zajímavé nápady, které bys rád zrealizoval? Pokud něco z toho splňuješ, pak jsi ten správný člověk pro náš tým. Díky iZUNu máš možnost točit rozhovory se známými lidmi, podílet se na natáčení větších festivalů např. Miss Agro a jiné či ti pomůžeme s realizováním tvého vlastního projektu. 

Nemusíš se ničeho bát, všichni jsme nějak začínali, učíme se tu navzájem a rádi Ti se vším poradíme. Jedinou podmínkou je vlastnit foťák nebo kameru, na které můžeš točit. Nemusíš být profík, stačí, když budeš mít zápal pro učení se nových věcí a rozvíjení svého talentu.

Grafik

Pokud jsi kreativní hlava, která se už trochu kamarádí s grafickými programy, tak neváhej a ozvi se. Zkušeností není potřeba mnoho, uvítáme nadšení. Náplní našich grafiků je tvorba materiálů jako plakátů na akce, bannerů, coverů, infografiky nebo i vektorová grafika. Zároveň je součástí práce se šablonami a jejich plněním při tvorbě papírové verze novin, nebo průvodce prváka. Těšíme se na tvůj mail!

Organizátor

Jsi zběhlý v pořádání kulturních akcí nebo by sis to prostě jen rád vyzkoušel? Potom je tato sekce právě pro tebe! Na pozici organizátora si zažijete, jaké je to pořádat jak akce pro studenty, tak pro širokou veřejnost. Nejde jen o párty, které samozřejmě nesmí chybět, ale můžeš zde zrealizovat cokoliv tě napadne. Čím originálnější akce, tím lepší! Představivosti se meze nekladou. Dostaneš možnost podílet se na velkých akcích jako je Miss Agro nebo Zahajovací party ČZU, při kterých potkáš spoustu zajímavých lidí. Nemusíš mít z ničeho strach, pracujeme jako tým a rádi se s tebou podělíme o naše zkušenosti, které se ti mohou hodit i v profesním životě.

UI designer

Pro naprosté laiky, designer neboli „designer uživatelského rozhraní/ user interface“ je zodpovědný za vizuální stránku celku a řešení různých prvků a interakcí tak, aby koncového uživatele produktem vizuálně provedl. Usiluje tedy především o graficky přívětivý design, tzn. něco, co uživatel ani nepostřehne, ale ihned pochopí. Náplní práce bude návrh prvků, celku, animací a interakcí tak, aby uživatele vizuálně provedl webovou/mobilní aplikací.

Pokud v sobě skrýváš přátelského ducha, jsi zodpovědná a kreativní osoba, dokážeš pracovat v týmu a znáš alespoň jeden z těchto programů: Photoshop, Illustrator, InDesign nebo SketchApp, potom je pro tebe tato pozice jako ušitá. Za tvé počínání ti bude plusem mistrovská znalost jednoho z výše uvedených programů, znalost frameworku Bootstrap a znalost UI guidelines pro iOS a Android.

Programátor

Je-li tvojí druhou řečí syntaxe programovacího jazyku C# a zajímáš se o nejnovější technologie ve světě webů? Psát HTML, CSS je pro tebe jezdit jako na kole a psát JavaScript je tvůj denní chleba, pak právě hledáme tebe!

Tvým hlavním úkolem bude se starat o web iZUNu a rozšiřovat jej podle požadavků vedení. Zároveň jde o pozici, která je nesmírně důležitá, proto s ní přichází i velká odpovědnost.

HR

O každý tým je třeba se řádně starat, proto je kvalitní HR důležitou součástí organizace. Pokud tě baví komunikace s lidmi, pečování o ně a organizace teambuildingů, tak u nás nesmíš chybět! Součástí této funkce je i stěžejní role při náboru nových členů nebo organizace menších stmelovacích akcí, například vánočního večírku naší organizace. 

V případě zájmu nás kontaktuj na e-mailu nabor@izun.eu

A co o působení v organizaci říkají její současní nebo bývalí členové? Tady máš poslední lákadlo, pár referencí členů iZUNu.

Díky iZUNu jsem objevil zákulisí akci, měl přístup ke spoustě piva a pokecal s lidma, se kterýma bych nikdy neřekl, že si pokecat můžu (a myslím tím i jiný lidi než uklízečku). Radek, 2 roky v iZUNu, video, facebook

iZUN mi dal smích, štěstí, starosti, kocoviny, zážitky, přátele, zkušenosti, spánkový deficit, cílevědomost, radost, zoufalství, kontakty, nadšení, naději, strach, odvahu, empatii. Ale především mi dal nejlepších 6 let mého života. Magdaléna, bývalý člen

V iZUNu jsem poznal nespočet akčních lidí, kterým nestačí žít jen v nekonečném kolečku škola-hospoda a kteří chtějí vytvořit něco smysluplného, něco víc. Martin, 3 roky v iZUNu, pozice šéfredaktor

Studentská organizace mi otevřela nové možnosti, kontakty i přátele. Mám možnost se podílet na velkých i malých projektech. Za největší zkušenost pokládám Miss Agro a Zahajovací party, přece jen moderovat Zahajovačku je neskutečný zážitek. Také jsem získal mnoho zkušeností s vedením lidí, jakožto dvouletý předseda organizace. Radek, 5 let v iZUNu, bývalý šéfredaktor a konzultant

Díky iZUNu jsem poznal celou řadu skvělých kamarádů a dostal se ke zkušenostem, o kterých se mi ani nezdálo." Aleš, 2 roky v iZUNu, fotograf iZUN.eu

Redakce iZUN

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2021 0

O opatřeních na ČZU s prorektorem doc. Ing. Jiřím Remešem, Ph.D.

Číst více
19. 11. 2021 0

Rozhovor s rektorem prof. Ing. Petrem Skleničkou, CSc.: jak hodnotí své první volební období, jaké jsou jeho budoucí vize a na co všechno se můžeme těšit?

Číst více
17. 11. 2021 0

Sametová revoluce stručně a jasně

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙