Kníráči všech zemí, spojte se!

23. 11. 2019 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Studentské organizace iZUN - Zemědělské Univerzitní noviny & ČZU:Go! Vám přináší již 4. ročník Movember ČZU party.

Movember je každoročně se konající charitativní akce zaměřená na muže. Název akce je odvozen ze dvou anglických slov, moustache, což znamená knír, a November, což je v překladu listopad. Již z názvu tedy vyplývá, že akce se koná v průběhu listopadu a jejím typickým znakem je knír. Tato událost má za cíl dostat do povědomí nemoc týkající se jen mužů, a tou je rakovina prostaty. Nejčastěji na toto onemocnění trpí muži ve věku mezi 70. až 80. rokem života, to ovšem neznamená, že nemůže postihnout mladší chlapy. V mnohých případech probíhá onemocnění latentně neboli skrytě. To znamená, že dotyčný nevidí a necítí žádné příznaky, anebo jsou jen slabé a nevěnuje jim pozornost, což vede k pozdní diagnostice onemocnění a následně zhoršeným podmínkám léčby. V některých případech vás to může trápit i 15 let, než si toho všimnete. Proto se u mužů nad 40 let doporučuje jednou za rok dojít na preventivní vyšetření prostaty, což není nic hrozného. Jediné co musíte udělat je svléknout si kalhoty a předklonit se, doktor už se o zbytek postará.

V rámci celého měsíce se koná spoustu podpůrných a doprovodných akcí a jednu takovou máme pro Vás i my! Naším cílem je pomoct dobré věci a dostat akci Movember do povědomí lidí. Za každého, kdo akci navštíví, odvedeme 5 Kč na konto nadace.

Jestli máte knír a dobré srdce, doražte již toto úterý 26.11.2019 do Restaurace Klub C. Můžete se těšit na nezměrné množství pitiva jako obvykle, navíc se ale můžete zapojit do soutěže pro nejlepší knír, do které se mohou zapojit i slečny. 

S bujným plnovousem zaplatíte 30 Kč za vstup, pokud trpíte akutním nedostatkem hormonů a pod nosem vám raší jen pedofilně vypadající chmíříčko jako mně, vstup se zvedá na 50 Kč.

Kromě již zmíněných lákadel na vás u djského pultu bude čekat Dj Zeekee, Dj Pomo a Dj Heather.

Pro více informací sleduj událost na Facebooku.

Takže ještě na chvíli odložte depilační pásky, vosky, žiletky a strojky a doražte předvést svou kníratou nádheru!

Autoři: Martin Liška
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 09. 2023 0

Kampus Fest 2023 - Studentský festival pivovarnictví

Číst více
19. 05. 2023 0

Známe vítězky Miss Agro 2023!

Číst více
14. 05. 2023 0

Představujeme Elišku Kovářovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙