Kolej G se promění v exotický ráj pro studenty Erasmu

01. 04. 2023 0 6 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Česká zemědělská univerzita v Praze přichází s novou a revoluční myšlenkou, jak zpříjemnit pobyt studentům Erasmu ze zahraničních zemí. Zatímco jiné univerzity nabízí jen obyčejné a nudné ubytování na kolejích, ČZU se rozhodla pro odvážný krok – přidat dvě patra k již tak populární koleji G, aby byla dostatečně prostorná pro nové neobvyklé zázemí.

Když už si studenti Erasmu zvolili Českou republiku jako místo svého bydliště, proč jim takhle daleko od rodných krajů neposkytnout prostředí, ve kterém by se jako doma cítili? Přesně tato otázka vyvstala na mysli vedení naší univerzity, která se rozhodla tuto představu uskutečnit. Nová dvě patra, která se přistaví na kolej G, budou přístupná pouze zahraničním studentům a bude zde pro ně k dispozici řada věcí, které jim připomenou rodnou zemi.

Pro první patro je plánována velká studentská menza, ve které budou připravována pouze orientální jídla, aby si studenti mohli vychutnat kuchyni svých babiček a nepostrádali tak chutě, se kterými od malička vyrůstali.

To ale není všechno! Na druhém patře je plánována stavba provizorního deštného pralesu, včetně několika druhů zvířat. Sekce pro ubytování bude dimenzována do několika částí. K dispozici bude ubytování v jurtě, africké chatě ze slámy, indické bambusové chatrči, nebo dokonce v několika teepee. Střecha budovy bude v rámci udržitelnosti pokryta bambusem, který bude využíván na výstavbu již zmíněných chatrčí, na výrobu nábytku či ekologických propisek.

Zároveň, aby studenti Erasmu co nejlépe poznali naši kulturu, bude zde další ČZU SHOP II, ve kterém studenti naleznou tradiční české suvenýry, například široký výběr podkolenkových ponožek, sandálů všemožných barev a stylů, ledvinek či například různé verze cizojazyčných slovníků českých nadávek a vulgarismů a příruček „Jak mít mulleta snadno a rychle“. K dostání zde bude i řízek v chlebu do ruky či Čechy velmi oblíbený Braník 2l.

Univerzita si uvědomuje, že zahraniční studenti jsou velmi důležitou součástí univerzitního společenství, a proto se rozhodně nemůže vyhnout tomu, aby studentům nabídli pouze klasické ubytování bez nápadu. Nová patra na koleji G jsou prvním krokem k tomu, aby se naše univerzita stala jedním z nejznámějších a nejvíce inovativních míst k životu pro studenty z celého světa.

Autoři: Apríl Foto: Kateřina Lebocová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

23. 04. 2024 0

Přihlášky na letní sportovní kurzy KTV otevřeny

Číst více
22. 04. 2024 0

S Petrem Márou o podnikání dnes a dříve při příležitosti setkání členů v PointOne

Číst více
08. 04. 2024 0

Vstupte do světa příležitostí: Forbes - Mladé Česko 2024

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙