Metrem na ČZU už od příštího semestru

01. 04. 2024 0 6 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Stavba odbočky linky metra A na Suchdol se úspěšně blíží do finále. Již na začátku příštího semestru tak bude otevřena zbrusu nová stanice „Na Žních“ v areálu České zemědělské univerzity.

Každý absolvent a student České zemědělské univerzity nepochybně zažil slavnou autobusovou linku 107, která z Dejvické mířila ke kampusu na pražském Suchdole. Od konce léta 2024 už ale dojíždějící budou mít tuto alternativu v podobě nové „odbočky“ linky metra A.

„Po dlouholetých debatách o tramvajové lince se nám povedlo domluvit s Magistrátem hlavního města Prahy na kompromisu. Tím je, že poslední vagon metra vždy z Dejvické zamíří právě na Suchdol. V případě velkého zájmu je v jednání přidání i toho předposledního,“ přiblížil nové dopravní spojení rektor ČZU Petr Sklenička.

Vybudovat novou trasu nebylo nijak zvlášť složité. Byly využity tunely, které původně sloužily k zásobování Prahy obilím v 19. století, následně pak alkoholem v době prohibice v roce 2012. „Věříme, že si nové spojení studenti oblíbí. Konec konců, na ježdění autem stejně nemají peníze,“ vysvětlil zástupce Dopravního podniku, který si nepřál být jmenován, Petr Novák.

Samotný vestibul metra přinese novou občanskou vybavenost všem obyvatelům Suchdola. Jeho součástí bude trafika, pekárna, druhá trafika a bezdomovec, kterého jako povinnou výbavu každé stanice určuje evropská směrnice o podzemní dopravě z roku 2014.

Studenti, mezi kterými udělala redakce anketu, změnu vítají. „Samozřejmě je to výrazné zvýšení komfortu cestování. Bude teď pro mě mnohem jednodušší chodit na přednášky. Samozřejmě, že na ně pořád chodit nebudu, ale kdybych chtěl, bude to pro mě jednodušší,“ uvedl jeden z nich.

V prvních měsících provozu se očekávají problémy s orientací lidí, kteří byli zvyklí na to, že poslední vagon pokračuje standardně do stanice Bořislavka. Pro ty bude na suchdolské konečné nachystané malé občerstvení, informační létak, jak se mohou dostat na jimi požadované místo, a v případě, že během čekání na zpáteční spoj stihnou odstudovat i všechny povinné předměty, tak i bakalářské diplomy z PEF ČZU.

Autoři: Rostislav Apríl
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙