Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

16. 05. 2024 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Na České zemědělské univerzitě v Suchdole se konal festival, který opět potvrdil svou jedinečnost a rozmanitost. Odvážná vystoupení hudebních kapel, soutěže v silových disciplínách a elegance soutěže Miss Agro přilákaly na kampus tisíce návštěvníků. Festival, plný energie a nadšení, ukázal, jak moc jsou studenti a akademická obec propojeni nejen se vzděláním, ale i s kulturním a sportovním životem. Naše reportáž vás zavede do středu dění, kde se snoubí hudební vášeň, sportovní dřina a krása konkurence, a ukáže vám, proč je tento festival každoročním vrcholem univerzitního kalendáře.

Program začal vystoupením studentské kapely STOKLAS, vítězem letošního ročníku iZUN Music Challenge. Bylo patrné, že kapela má velkou fanouškovskou základnu, neboť na začátku festivalu jsme již několik let neviděli před pódiem tolik lidí. Členové kapely, kteří jsou odchovanci kolejí, uvádějí, že prožili jak zlaté časy suchdolských radovánek a kolejního života, tak i temnější období covidu, a že velká část jejich dospělého života je spjata se Suchdolem a s univerzitou jako takovou. Dva členové pokračují ve studiu na doktorandské úrovni a jeden prodává boty. Hlavním motorem pro přihlášení bylo splnění dětského snu – vystupovat před akademickou obcí a také na půdě Vatikánu Suchdola, naší alma mater. Sen se tedy stal skutečností a chlapci si na pódiu užili krásných 45 minut.


Následně přišel čas určit nejsilnějšího muže univerzity, tedy Strongmana ČZU 2024. Čtyři muži, kteří se probojovali přes semifinále, se ve finále střetli ve třech náročných disciplínách. První disciplínou byl loglift, což je 60 kilogramová ocelová kláda, kterou musí účastníci zvednout z země nad hlavu. Počítal se počet úspěšných zvednutí za jednu minutu. Ve druhé disciplíně museli účastníci co nejrychleji přenést několik těžkých předmětů z místa na místo, například velký sud piva, 50kg činku nebo pneumatiku od traktoru. Poslední disciplína spočívala v deadliftu s počáteční vahou 200 kg, kde cílem bylo zvládnout co nejvíce zdvihnutí za jednu minutu. Po tvrdém souboji byl za vítěze prohlášen Tomáš Najmann, Strongman ČZU 2024.Čas přišel také na představení poroty letošní Miss Agro. Členy byli Petra Vyoralová - majitelka svatebního salonu Delta, Olga Kopalová, ředitelka společnosti Šenýr Bijoux, Adriana Brabencová - Miss Agro 2023, David Skála z Obecního domu, Karla Mráčková - ředitelka odboru komunikace a PR ČZU, Linda Měrková - zástupce společnosti Mary Kay, Josef Dostál - vodní slalomář, Igor Miklík z KTV a David Žemlička ze SB Fitness.

Dále nás zaujalo předtančení finalistek Miss Agro, po kterém následovalo krátké představení a rozhovory se všemi deseti finalistkami.


Poté se konal další koncert, tentokrát s mladičkou umělkyní Pam Rabbit, která v letošním roce získala cenu Anděl.

Chvilku před šestou hodinou večerní měly finalistky Miss Agro možnost předvést se v rámci volné disciplíny. Mohli jsme vidět širokou škálu talentů, včetně tance, zpěvu, humorných vystoupení a dokonce i boxu. Po svých vystoupeních finalistky i porota zavítali k elektrickému býkovi umístěnému vedle hlavního pódia, kde si vyzkoušely svou sílu a vytrvalost. Některé se udržely sotva 20 sekund, zatímco jiné vydržely na býkovi téměř celou minutu.


Následovalo vystoupení kapely Sebastian, která je nyní známá především díky účasti v reality show Survivor. Sebastian si dokonce přivezl své kolegy z ostrova a návštěvníci mohli slyšet historicky první živě zpívanou skladbu „My jsme Titáni“, kterou zazpíval Sebastian společně s Mikýřem a Martinem Carevem.


Po kapele znovu převzaly pódium účastnice Miss Agro. Následovalo krásné defilé ve svatebních šatech, během něhož nám živě zazpívali JEN a Karolína Tothová píseň „Beneath Your Beautiful“ od Labrinth a Emeli Sandé. Po defilé byla vyhlášena výherkyně Miss iZUN, kterou veřejnost vybrala pomocí ankety. Na pódium byl pozván rektor ČZU Petr Sklenička, který oznámil druhou a první vicemiss. Nakonec přišla loňská vítězka Miss Agro, Adriana Brabencová, která vyhlásila její nástupkyni.


Miss iZUN: Adéla Višová
Druhá Vicemiss: Lenka Melková
První Vicemiss: Markéta Solarová
Miss Agro 2024: Michaela Bezkočková


Po bouřlivém potlesku se mikrofonu na hlavním pódiu ujal poslední umělec večera, Grey256, jehož fanouškovská základna rozezněla celý areál ČZU. Před desátou hodinou večerní zazněla jeho poslední píseň, program byl ukončen a návštěvníci festivalu směřovali buď do tepla peřin, nebo na afterparty do Céčka.

Nakonec bychom vám chtěli poděkovat za účast a těšíme se na další společně strávené ročníky Miss Agro!

Kompletní fotoreport si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Autoři: Martin Liška Foto: Kateřina Lebocová, Vojtěch Votruba, Valentina Sekalová, Klára Pachulová, Tomáš Kváš, Matyáš Holub
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙