Nabíráme nové členy! Přidej se do iZUNu a poznej pravý studentský život

06. 10. 2022 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
ČZU je úžasná v tom, kolik možností studentům nabízí. Ucelený kampus nám poskytuje nejen možnost jít na pivo mezi přednáškami, potkat se s lidmi napříč fakultami, vychutnávat si přírodu a zvířátka, ale především přátelskou atmosféru, kterou byste na ostatních univerzitách hledali jen stěží. Dává také zázemí studentským organizacím, které na akademické půdě působí, a jejichž hlavním cílem je obohatit život všech studentů na univerzitě. Jednou z nich jsme i my a možná potřebujeme právě tebe!

Je vcelku jedno, jestli jsi na ČZU už ostřílený mazák, nebo se teprve rozkoukáváš v prvním semestru. Studentská organizace iZUN.eu je otevřená všem, kteří mají chuť se zapojit.


V současné době potřebujeme obsadit několik pozic, ale než se dostaneme k jednotlivým popisům, možná by to chtělo představit organizaci jako celek.


iZUN je jedna z největších studentských organizací působících na půdě ČZU v Praze a čítá kolem třiceti aktivních členů. Tento celek je rozdělen do několika různě velkých sekcí, přičemž každá z nich má své povinnosti a pravidla. Samozřejmostí jsou pravidelné porady, bez kterých by organizace fungovat nemohla, ale čas a frekvence je vždy na domluvě. Kromě takových setkání jezdí naše organizace každý semestr na teambuildingy, které tmelí kolektiv a utužují studentského ducha. Jak jsme si již několikrát ověřili, strávit víkend na velké chatě mimo Prahu je nejlepší způsob, jak se stmelit, popovídat, něco vytvořit a kulturně se obohatit.


Pořád jsme tě nenalákali? Peněžní odměnu sice čekat nemůžeš, jsme neziskovka, ale benefitů ti působení v iZUNu může nabídnout celou řadu. Vstupy na akce, možnost nahlédnutí do zákulisí, setkání s celebritami, podpultové informace z dění na univerzitě, zázemí na Suchdole, kontakty na lidi z různých oborů, hromada kamarádů, zážitků a zkušeností. A dalším bonusem je cenný řádek do CV, protože každý zaměstnavatel ocení, že jste byli jako studenti aktivní.


Ještě než přejdeme k jednotlivým sekcím, je důležité zmínit, že nehledáme pouze profesionály. Většina členů, kteří v iZUNu působí nyní, byli ve svém oboru naprostí začátečníci, pouze šli rozvíjet to, co je baví. Takže pokud máte jen trochu chuť se zapojit, rozvíjet se a zdokonalit se, právě jste našli svatý grál studentského bytí.


Koho tedy hledáme?


Redaktor


Vždy mě lákalo psaní. Občas si něco napíšu a strčím do šuplíku. Ve spojení se studentským životem mě napadne nepočítaně článků, které by se na toto téma daly napsat. Pokud se ztotožňuješ alespoň s jednou z předešlých vět, zapadneš do party. Celkové pole působnosti je u redaktorů opravdu široké. Pohybuje se od psaní aktualit, reportů z akcí, psaní svých vlastních článků až po dělání rozhovorů s vystupujícími na našich největších akcích, jako je Zahajovací party, Miss Agro a další. Máme možnost se pohybovat v nejvyšších kruzích univerzity a získávat od nich informace, ke kterým by se běžný smrtelník málokdy dostal. A pokud trpíte lehčím stresem při povídání s neznámými lidmi, není třeba se ničeho obávat. Praxe dělá mistra a když budete jen trochu chtít, za chvíli z vás bude profík. Každý týden máme společně s korektory poradu, kde probíráme, jaké články stojí za to napsat a co je potřeba vydat na našem webu. A když zrovna nebudete mít žádný námět na článek, je nás víc a pár námětů vždy hodíme volně do placu. Pak už stačí jen vybrat takový, který k vám sedne nejvíc a hurá do psaní! Navíc každý rok vydáváme vlastní papírovou verzi našich novin. A napsat vlastní časopis, to je Raffaello – více než tisíc slov.

Korektor


Redaktor bez korektora, to zkrátka nemůže fungovat. Jste-li vášnivým milovníkem našeho mateřského jazyka a při čtení Facebookových statusů vám z té hromady hrubek cuká pravačka, na tuto pozici jste ideální adept. Vaše práce bude zahrnovat především opravování článků napsaných redaktory. Ale pokud se ve vás probudí inspirace, můžete redaktorům pomoct vymýšlet náměty na články a ti odvážnější se dokonce mohou pustit do psaní. Každý má prostor zazářit a předvést, co všechno se v něm skrývá. Porady jsou společně s redaktory a společně tvoříme takovou krásnou malou rodinu.


Fotograf


Zajímáš se o fotografii? Chtěl by ses pod vedením zkušených členů vypracovat třeba až na profesionální úroveň? Nebo tě jenom láká představa možnosti rozvíjet svůj talent pod vedením lidí, kteří se fotografováním dokonce sami živí? Potom zaostři na tuto pozici a čti dál. Ideální by bylo, kdybys měl vlastní foťák a iniciativu se zdokonalovat. Rádi ti poradíme, ať už s ovládáním foťáku, nebo i s úpravou fotek v počítači. V rámci svého působení se dostaneš k focení rozhovorů se známými českými osobnostmi, všemožných klubových party až po festivaly nebo univerzitní akce. Ve zkratce – získáš zkušenosti, za které bys jinak musel platit, zdokonalíš se ve fotografickém umění a bůh ví, třeba si na tom jednou vypěstuješ živnost (nebyli byste první).


Kameraman a střihač


Baví tě natáčet a stříhat videa? Máš zajímavé nápady, které bys rád zrealizoval? Pokud něco z toho splňuješ, pak jsi ten správný člověk pro náš tým. Díky iZUNu máš možnost točit rozhovory se známými lidmi, podílet se na natáčení větších festivalů, např. Miss Agro, a mimo jiné ti pomůžeme s realizováním tvého vlastního projektu. Žádný projekt pro nás není až moc šílený, jsme otevřeni každému jedinému nápadu.
Nemusíš se ničeho bát, všichni jsme nějak začínali, učíme se tu navzájem a rádi ti se vším poradíme. Jedinou podmínkou je vlastnit foťák nebo kameru, na které můžeš točit. Nemusíš být profík, stačí, když budeš mít zápal pro učení se nových věcí a rozvíjení svého talentu.


Grafik


Pokud jsi kreativní hlava, která se už trochu kamarádí s grafickými programy, tak neváhej a ozvi se. Zkušeností není potřeba mnoho, uvítáme nadšení. Náplní našich grafiků je tvorba materiálů jako jsou plakáty na akce, bannery, covery, infografiky nebo i vektorové grafiky. Zároveň je součástí práce se šablonami a jejich plnění při tvorbě papírové verze novin nebo průvodce prváka. S redaktory budeš jedna ruka, protože žádostí o vytvoření úvodní fotky ke článku je víc než dost.


Organizátor


Jsi zběhlý v pořádání kulturních akcí, umíš udělat nezapomenutelnou oslavu narozenin, nebo by sis to prostě jen rád vyzkoušel? Potom je tato sekce právě pro tebe! Na pozici organizátora si zažijete, jaké to je, pořádat jak akce pro studenty, tak pro širokou veřejnost. Nejde jen o párty, které samozřejmě nesmí chybět, ale můžeš zde zrealizovat cokoliv tě napadne. Čím originálnější akce, tím lepší! Představivosti se meze nekladou. Dostaneš možnost podílet se na velkých akcích jako je Miss Agro nebo Zahajovací party ČZU, při kterých potkáš spoustu zajímavých lidí. Nemusíš mít z ničeho strach, pracujeme jako tým a rádi se s tebou podělíme o naše zkušenosti, které se ti mohou hodit i v profesním životě.


UI designer


Pro naprosté laiky, designer neboli „designer uživatelského rozhraní/ user interface“ je zodpovědný za vizuální stránku celku a řešení různých prvků a interakcí tak, aby koncového uživatele produktem vizuálně provedl. Usiluje tedy především o graficky přívětivý design, tzn. něco, co uživatel ani nepostřehne, ale ihned pochopí. Náplní práce bude návrh prvků, celku, animací a interakcí tak, aby uživatele vizuálně provedl webovou/mobilní aplikací.
Pokud v sobě skrýváš přátelského ducha, jsi zodpovědná a kreativní osoba, dokážeš pracovat v týmu a znáš alespoň jeden z těchto programů: Photoshop, Illustrator, InDesign nebo SketchApp, potom je pro tebe tato pozice jako ušitá. Za tvé počínání ti bude plusem mistrovská znalost jednoho z výše uvedených programů, znalost frameworku Bootstrap a znalost UI guidelines pro iOS a Android.


Programátor


Je tvojí druhou řečí syntaxe programovacího jazyku C# a zajímáš se o nejnovější technologie ve světě webů? Pokud psát HTML, CSS je pro tebe jako jezdit na kole a psát JavaScript je tvůj denní chleba, pak hledáme právě tebe!
Tvým hlavním úkolem bude starat se o web iZUNu a rozšiřovat jej podle požadavků vedení. Zároveň jde o pozici, která je nesmírně důležitá, proto s ní přichází i velká odpovědnost.


HR

O každý tým je třeba se řádně starat, proto je kvalitní HR důležitou součástí organizace. Pokud tě baví komunikace s lidmi, pečování o ně, či organizace teambuildingů, tak u nás nesmíš chybět! Součástí této funkce je i stěžejní role při náboru nových členů nebo organizace menších stmelovacích akcí, například vánočního večírku naší organizace.


Social media specialist

Jsi na sociálních sítích jako ryba ve vodě? Je tvým koníčkem Facebook, Instagram, Tik Tok nebo cokoliv jiného? Nebo jsi jen obdařen schopností vytvářet naprosto trefné a vtipné popisky k příspěvkům? Pokud ano, vítej doma. Jelikož je na sociální sítě kladen stále větší důraz, i my se musíme zdokonalovat, a proto hledáme posily, které nám pomůžou posunout iZUN zase o kousek dál.

Zaujali jsme tě? Chtěl/a by ses k nám přidat? Nebo bys chtěl/a o naší organizaci zjistit něco víc? Piš na nabor@izun.eu a my se s tebou rádi domluvíme!

A co na působení v organizaci říkají její současní nebo bývalí členové? To je naše poslední lákadlo, pár upřímných referencí členů iZUNu.

iZUN mi dal smích, štěstí, starosti, kocoviny, zážitky, přátele, zkušenosti, spánkový deficit, cílevědomost, radost, zoufalství, kontakty, nadšení, naději, strach, odvahu, empatii. Ale především mi dal nejlepších 6 let mého života. Magdaléna, bývalý člen

Studentská organizace mi otevřela nové možnosti, kontakty i přátele. Mám možnost se podílet na velkých i malých projektech. Za největší zkušenost pokládám Miss Agro a Zahajovací party, přece jen moderovat Zahajovačku je neskutečný zážitek. Také jsem získal mnoho zkušeností s vedením lidí, jakožto dvouletý předseda organizace. Radek, 5 let v iZUNu, bývalý šéfredaktor a konzultant

Co mi dal iZUN? Možnost dělat rozhovor se svým hudebním bohem. Šanci vidět, že i můj článek si můžou přečíst tisíce lidí. Úžasně talentovaný parťáky. A taky zásadní zlepšení osobáku v pití piva na ex. David, 3 roky v iZUNu, bývalý místopředseda, redaktor

Je až neuvěřitelné, kolik toho člověk může zažít a jak se může zlepšit, když se pohybuje ve správných kruzích. Nebojím se říct, že iZUN mi dal takových kvalit, abych se z průměrného studenta dostal až na doktorské studium. Dal mi nespočet zkušeností, zážitků a důležitých kontaktů, naopak mě naučil čelit problémům a následně je řešit. Je to pro mě tak srdeční záležitost, že jsem si znak iZUNu nechal vytetovat. To, myslím, hovoří za vše. Martin, 5 let v iZUNu, předseda a šéfredaktor

Díky iZUNu jsem měla příležitost podílet se na organizaci větších i menších akcí a sledovat pak ty nadšený lidi, který si užívají to, na čem jste posledních pár dnů dřeli. A tenhle pocit je k nezaplacení. iZUN mi dal skvělou partu lidí, nezapomenutelný teambuildingy, nespočet vypitých zelených, zážitků a zkušeností, který bych bez iZUNu ani ve snu nezažila. Johana, 2 roky v iZUNu, Team Leader organizátorů

iZUN mi za těch 5 let nabídl nejen nové přátele a mnoho nezapomenutelných zážitků, ale především mnoho zkušeností a kontaktů, díky kterým mohu dělat to, co mě opravdu baví. Když pominu natáčení našich akcí, jako je např. Miss Agro, právě díky iZUNu jsem se dostala k točení svateb, koncertů a různých promo videí. Aneta, 5 let v iZUNu, video

Díky iZUNu jsem se ze začátecnického fotografa posunula do pozice fotografa velkých akcích na ČZU a ve svém osobním životě jsem i vyhledávána pro focení svateb a jiných zakázek. Dominika, 3 roky v iZUNu, tajemnice a Team Leader fotografů

Autoři: Redakce iZUN
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 02. 2024 0

Zveme vás na Galavečer na Draka – benefiční akci pro děti trpící spinální svalovou atrofií

Číst více
23. 02. 2024 0

Seberozvoj na ČZU: 5+ nejlepších tipů pro studenty

Číst více
13. 02. 2024 0

Otevři dveře nezapomenutelnému studentskému životu s iZUNem!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙