Nečuč na krváky, daruj krev

07. 04. 2021 0 5 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
O darování krve už jsem zde jednou psal. Jelikož je ale dnes Světový den zdraví a naši přátelé z Daruju Krev si na dnešek nachystali skvělou novinku, bude to dnes o krvi znovu.

Česká republika se dlouhodobě potýká s nedostatkem dárců. Darování krve je záležitost dobrovolná čili těžko předpokládatelná. Proto se hodně lidí snaží k dárcovství přivést více lidí. Pokud možno takových, kteří budou darovat pravidelně. Mezi nimi i projekt Daruju Krev, který už dokázal velké věci v podnikatelských soutěžích a momentálně je členem podnikatelského inkubátoru Point One u nás na ČZU.

Výsledkem je skvělá mobilní aplikace, která vám darování představí, zpříjemní a ještě vás odmění. Její nová verze vychází právě dnes, jak pro Android, tak pro iOS. A neumí toho zrovna málo.

Z AppStore až k odběru
I u nadšeného prvodárce je první odběr trochu náročný. Najít odběrové místo, najít a projít si seznam kontraindikací, poučení dárce a kdeco všechno. Nová aplikace vás hned po stažení čapne za ručičku a dovede vás až k sestřičkám na oddělení. Všechny potřebné informace zde najdete na jednom místě, přehledně a bez dlouhého googlení.

Kdo si to má pamatovat?
Muži darují krev 4x ročně, ženy pak 3x. No ale kdo si má pamatovat poslední odběr, že jo? V aplikaci si odběr jednoduše zaznamenáte a na den přesně po uplynutí lhůty jste roztomilou notifikací ujištěni, že můžete na další. Zároveň své odběry vidíte pěkně v řadě a vaše dobrosrdečné ego může plesat.

No dobře, tak kam?
Najít si nejbližší odběrové místo, to je další vychytávka. Všechna je v appce vidíte krásně v mapce, můžete si rozkliknout podrobnosti a krásně si naplánovat svou shopovací trasu přes transfúzní oddělení.

Nejste v tom sami
Aplikace vám umožňuje přidávat si přátele a s nimi si porovnávat skóre. Stejně jako se s kámošem řežete ve FIFA19, můžete se předhánět v dávání krve. A to s vědomím, že vaše skóre je krví v žilách potřebných.

Kde je nějaká sranda?
Díky záznamům svých odběrů můžete jednak inspirovat ostatní uživatele, ale také si odemykat badge jako ve správném erpégéčku. Kromě obvyklých odznáčků za první, pátý, desátý až x-tý odběr můžete taky plnit speciální výzvy jako je odběr na Valentýna, Den matek či Nový rok.  

Co dál?
Tím jsme víceméně vyčerpali funkce nové verze aplikace. Ale to je teprve začátek. Její vývojáři už pracují na dalších vychytávkách a přímé spolupráci s nemocnicemi. Ultimátním cílem pak je, aby konkrétní nemocnice mohla skrze aplikaci komunikovat přímo s dárci na základě aktuální potřeby krve podle takzvaného krevního barometru.


Pokud máte mít na displeji nějakou aplikaci, je to tahle. A pokud z vás udělá dárce, půjde o největší přínos vašeho telefonu světu. Odběr krve nebolí, neudělá z vás na půl dne zombíka, není potřeba se ho bát. Darujte krev.

zdroj foto: Daruju Krev

Autoři: David Eremiáš Foto: Daruju Krev
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙