Nejkrásnější období roku je tu a s ním i Vánoční trhy na ČZU!

12. 12. 2022 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Třetí adventní neděle za námi, zápočty v plném proudu a stres až na půdu? Máme pro Vás jednoduchý recept, jak si na chvíli vyprázdnit hlavu a nasát tu pravou vánoční atmosféru. Navíc se nemusíte tahat až na Staromák, kde je milion lidí, stačí přijít před Aulu. Ochutnejte typicky vánoční mexický streetfood, zdegustujte univerzitní vína, nebo si zkrátka jen užijte pohodu se svařáčkem či horkou čokoládou!

Bude tomu už pár let, kdy jsme naposledy jako organizace pořádali Vánoční trhy před menzou společně s dalšími studentskými spolky. Na letošní Vánoční trhy jsme se rozhodli spojit s univerzitou a udělat tak akci mnohem větší, hezčí a honosnější!

Trhy budou probíhat téměř celý týden, od úterý 13.12. do pátku 16.12. v čase od 11:00 do 17:00.

Co zde najdete?

Dovolím si tvrdit, že na těchto trzích dokážete pořídit téměř vše k tomu, abyste si zařídili krásné Vánoce, nebo jen nasáli jejich atmosféru.

K uspokojení chuťových buněk můžete ochutnat mexický streetfood – Qesadillu, Nachos nebo mexickou polévku. Kdo by si chtěl pokrm trochu přiostřit, může si do toho pořídit chilli omáčky nebo sušené chilli papričky z Palíto, což je firma zrozená z podnikatelského inkubátoru Point One. Dál tu najdete vlastnoručně vyráběné, krví a potem studentů potřísněné, avšak s láskou dělané produkty z nového Potravinářského pavilonu. Výběr bude z masných výrobků – klobásy, tlačenky, salámy, paštiky a vinné klobásy, ale i pekárénské výrobky jako kváskový chléb, koláče a vánočky.

Po totálním přežrání se můžete zapláchnout kapkou mělnického vína z Vinařství ČZU. Pokud preferujete teplejší pití, k dispozici bude horká čokoláda, horký cider nebo s Vánoci úzce spojený svařáček.

Jestli chcete mamce udělat radost, nebo si jen vybavit domácnost, můžete si pořídit vánoční dekorace, svícny i jmelí připravené Zahradnictvím ČZU.


A to není všechno!

Na místě si budete moci zakoupit vánoční stromeček z našeho univerzitního lesa! Prodej od 13.12. do 23.12. ve všedních dnech od 11:00 do 17:00.  Ceny jsou příznivé a jsou uvedené za kus, přičemž nezáleží na výšce stromku. V nabídce je:

  • Smrk – 329 Kč
  • Smrk stříbrný – 399 Kč
  • Borovice 399 Kč
  • Jedle 679 Kč
  • A služby navíc, jako frézování stromku a balení, každé po 30 Kč

Kromě univerzitního lesa máme i vlastní univerzitní rybník v Jevanech, tudíž i kapříka můžete zakoupit. Ti se budou prodávat o fousek později a to od 21.12. do 23.12., tentýž čas od 11:00 do 17:00. Můžete pořídit kapříka s cenou 119 Kč/kg, vnitřnosti za 200 Kč/kg, hlavu na polévku za 15 Kč/ks nebo igelitku za krásných 13 Kč.

Velice rádi Vás na trzích uvidíme a ještě raději obsloužíme. Navíc, v našem stránku studentských organizací, který provozujeme společně s ČZU:Go!, si budete moci vyzvednout naši fungl novou, nádhernou a ohromující papírovou verzi Univerzitních novin ČZU. Tak neváhejte a doražte, budeme se těšit!


Autoři: Martin Liška Foto: Tereza Javůrková
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 04. 2024 0

Vstupte do světa příležitostí: Forbes - Mladé Česko 2024

Číst více
02. 04. 2024 0

Známe finalistky 24. ročníku Miss Agro!

Číst více
01. 04. 2024 0

Restaurace Na Farmě má nového majitele!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙