O opatřeních na ČZU s prorektorem doc. Ing. Jiřím Remešem, Ph.D.

02. 12. 2021 0 4 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Ve spolupráci s univerzitou a prorektorem pro pedagogickou činnost doc. Ing. Jiřím Remešem, Ph.D. jsme pro vás shrnuli všechny zásadní informace ohledně momentálního covidového fungování univerzity.

Se začátkem semestru jsme se konečně vrátili do poslucháren a kampus ožil, z čehož jsme všichni měli obrovskou radost. A jelikož nám do konce zimního semestru chybí už jen kousek, byla by škoda pokazit si to laxním přístupem. Univerzita se seč může snaží udržet alespoň hybridní výuku a ochotně nám poskytla informace pro vás, studenty.

Respirátory jsou základ
Už teď platila povinnost nosit respirátory ve všech vnitřních prostorách a při výuce nad 50 lidí. U výuky pod onu hranici byly doteď respirátory doporučovány.


„V reakci na eskalující situaci budeme studenty žádat o nošení respirátorů i při výuce pod 50 osob, abychom zmenšili riziko. Ale co vím, většinou už teď studenti nemají problém si respirátor nechat.“


Jsem pozitivně testován, co teď?
Prvně se snažte kontaktovat každého, s kým jste byli v rizikovém kontaktu v posledních 3 dnech. Dejte vědět svým vyučujícím a domluvte se s nimi na řešení v rámci předmětu. Poté mailem na bezpecnost@czu.cz oznamte datum pozitivního testu a své poslední přítomnosti na univerzitě, do kopie přidejte svou studijní referentku.

„Je potřeba k tomu přistupovat tak, abychom věděli, kdo byl pozitivně testován, a mohli jsme tak zamezit dalšímu šíření pomocí trasování.“

Jsem pozitivně testován, bydlím na koleji, co teď?
Informujte vedoucí koleje a bezpecnost@czu.cz. Uveďte:

  • kolej
  • číslo pokoje
  • jména spolubydlících na buňce
  • kdo z nich je očkován
  • zda sdílíte sociální zařízení

Následně je třeba zvolit, kam půjdete do karantény. Ideální je domácí izolace. V případě izolace na koleji si za noc připlatíte 230 korun, tedy 14 dní izolace vás vyjde na 3220 korun navíc. Budete si muset také zajistit zásobování od kamarádů, Rohlík.cz, Košík.cz nebo podobných služeb.

Byl jsem v rizikovém kontaktu, co teď?
Pokud jste očkovaní, či jste COVID prodělali v posledních 180 dnech, sledujte důkladně týden svůj stav a při jakýchkoliv příznacích jděte na PCR test. V opačném případě rovnou nastupte dvoutýdenní karanténu a po 5. dnu jděte na PCR test.

„Jde o snahu omezit rizika, abychom mohli fungovat v tom hybridním režimu, který máme, a dokončit semestr. Nechceme přecházet na distanční výuku, zbývají nám tři týdny semestru. Nechtěli jsme dělat žádný razantní řez, ale museli jsme nějak přiměřeně reagovat.“

Menza
Menza funguje ve standardním režimu. Při vstupu mějte nasazený respirátor, snažte se udržovat rozestupy a u stolu seďte nejvýš v šesti lidech.

Koleje
Kromě výše zmíněného se u kojí nic podstatného nemění. K ubytování je potřeba dodat certifikát o ukončeném očkování nebo doklad o prodělané nemoci v posledních 180 dnech. V případě, že nemáte ani jedno, je třeba každých 7 dní doložit potvrzení o negativním výsledku testu PCR (platnost 72 hodin) či antigenu (platnost 24 hodin).

Testování v kampusu
Přímo v kampusu, na parkovišti u koleje JIH, je dlouhodobě zřízeno odběrové místo. Studenti mají možnost nechat se otestovat po rezervaci na rezervace.aiomica.com.

„Vnímám, že to není jednoduché, ale každý musíme v něčem ustoupit, abychom mohli společně dokončit semestr.“

Autoři: David Eremiáš Foto: Kateřina Lebocová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

21. 11. 2024 0

Odvolání děkana PEF: Jaké důvody zazněly?

Číst více
29. 10. 2024 0

ČZU zpoplatní parkoviště. Má to zabránit dlouhodobému využívání parkovacích míst

Číst více
14. 10. 2024 0

Přidej se do iZUNu a zažij svůj vysněný studentský život

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙