Ohlédnutí za jubilejním 10. ročníkem Plesu ČZU s iZUNem

02. 05. 2022 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Po dlouhé době jsme opět ze skříní vyndali šaty, obleky, společenské boty a střevíčky a vydali se za zábavou na jednu z nejkrásnějších akcí naší školy, na Ples ČZU v Národním domě na Vinohradech.

Dne 23. 4. proběhl jubilejní 10. ročník Plesu ČZU, který se uskutečnil v Národním domě na Vinohradech. S iZUNem jsme se vystrojeni v plesových šatech a společenských oblecích šli na ples podívat. Večer byl zahájen slavnostní fanfárou Trubačů FLD ČZU a milým slovem rektora ČZU prof. Ing. Petra Skleničky, CSc. Atmosféra byla po celou dobu klidná, přátelská a veselá. Nicméně trocha dobrodružství nastala, když se několik nejmenovaných studentů pokusilo ukrást tác s chlebíčky. Málem by jim to i vyšlo, nebýt dalšího hosta plesu čekajícího v řadě (určitě také na chlebíček, pozn. autora).

V rané části plesu jsme byli svědky velmi pěkného a povedeného slavnostního předtančení TŠ Astra Praha a vystoupení našich šikovných roztleskávaček Wild Cheerleaders. 

Večerem nás slovem prováděla moderátorka Markéta Ježková a o hudební doprovod s překrásnou hudbou v Majakovském sále se postaral Orchestr Karla Vlacha a následně skupina Brand New Band.


Současně s nimi se o hudební doprovod staraly skupiny The Beautifuls, Shock'o'Late, Cirkus Problem a jako poslední DJ Pomo & DJ Zeekee v menším Raisově sále.

Během plesu bylo možné si zakoupit lístky do trochu netradiční tomboly, ve které všichni s jedním vylosovaným písmenem získali cenu. Jako jedny z hlavních cen bylo možné vyhrát televizi, vysavač či kávovar. My jsme obětavě do tomboly investovali celých 100 korun a podařilo se nám dokonce vylosovat lístky s různými písmeny, což nám dalo naději, že snad alespoň jedno z nich trefíme. Netrefili.

Příliš mrzutí jsme ale nebyli. Neštěstí v tombole nám vykompenzovala příjemná atmosféra mezi všemi účastníky plesu, která se navíc ještě zlepšovala s každou vypitou sklenkou. Co se týče cen za pití i jídlo, byly asi takové, jaké by si každý z Vás na plese představil. Studenta to zabolí o něco víc než návštěva JIHu nebo Kruháče, ale s tím se při účasti na plese musí počítat.

Trochu nepříjemným faktorem se asi všem jevily fronty na občerstvení, které se někdy táhly až do nedohledna. Zájem o školní víno i pivo Jeník byl značný a hlad se zaháněl již výše zmíněnými chlebíčky, které mizely rychlostí blesku. Naštěstí byla na plese velmi zodpovědná a neuvěřitelně rychlá obsluha, která stíhala vše doplňovat, takže nikomu po dobu konání plesu nic nechybělo.

Kdo si chtěl uchovat na ples nějakou vzpomínku, mohl využít služeb fotokoutku, který byl všem přístupný od 19:00 do 00:00. Případně, pokud znáte nějakého fotografa z iZUNu, jste mohli poprosit o fotku i u něj, protože našimi fotografy se celý ples jen hemžil.

Zatímco hrála kapela Cirkus Problem, na velkém sále probíhala světelná show skupiny Illusias. Jedné tanečnici bohužel hned na začátku spadla světelná obruč a přestala svítit. Nenechala se však rozhodit, dělala jakoby nic a postupně začala vytahovat další svítící předměty, které byly velice efektní. Největší dojem udělaly tanečnice ve chvíli, kdy točením světelné tyče vykouzlily nejen logo ČZU, ale i samotného plesu.

Závěrem večera, kdy dohráli Cirkus Problem a vystřídali je DJ’s Zeekee a Pomo, se z plesu z ničeho nic stala jedna velká party. Lodičky se odhazovaly, kravaty povolovaly a na malém sále vypukla klubová atmosféra ve společenských šatech.

Celkově byl celý večer velmi příjemným zážitkem, na který budeme jistě dlouho v dobrém vzpomínat. Koneckonců stavili jsme se hlavně proto, abychom si ples užili a to se nám splnilo, takže není ani co vytýkat. Za nepříjemnost s delšími frontami se Asociace studentů omlouvala na Facebooku i na místě a my jim velmi rádi tuto drobnost odpustíme.

Celému průběhu plesu a organizátorům bychom tedy dali velký palec nahoru za organizaci tak povedené akce. Večer jsme si užili a už se těšíme na následující ročník. 

Mrkni taky na tohle

28. 04. 2019 0

Poslední, zápočtový týden je tady!

Číst více
16. 04. 2019 0

Konference PMcon 2019: Na cestě k projektovému leadershipu

Číst více
01. 04. 2019 0

Co dělat 8. týden semestru

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙