Pojďme si opět dokázat, že ČZU je nejlepší vysoká škola!

13. 10. 2022 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Gaudeamus Alkotour 2022 aneb drinking battle mezi těmi největšími univerzitami. Akce probíhá v těch největších městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň. Už od nepaměti tomu všemu vévodí pražský Gaudeamus v čele s námi, Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Kromě toho, že se můžeme pyšnit skvělými vědeckými výstupy, můžeme směle tvrdit, že v paření jsme špičkou celorepublikového formátu. Bez Vás ale prvenství neobhájíme, proto si ve středu večer vezměte volno a vyražme společně do boje!

G…g…g… kámen? Ne, spíš Gaudeamus.

Máme to tu zase, přátelé. Pro soutěživé milovníky alkoholu se bude letos opět konat meziuniverzitní Gaudeamus alkotour 2022. Jedná se již o 12. ročník, což sice není úplně kulaté číslo, ale kdo z nás potřebuje k oslavám kulatiny, že?

Jak již bylo zmíněno, akce je meziuniverzitní, takže se o první místo budou prát giganti, jako jsou ČVUT, ČZU, UK, VŠE, VŠCHT a POLAC. Takže teď řádně valte bulvy, protože tady jsou všechny potřebné informace: 

Akce je třídenní, a školy soutěží vždy 1 vs. 1. 

V úterý 18. 10. proti sobě budou stát UK x VŠE,

ve středu 19. 10. to budou ČZU x POLAC,

ve čtvrtek 20. 10. pak ČVUT x VŠCHT, a jede se vždy od 20:00 do 4:00.

Hudební doprovod je také správně napálen, a o dechovku zrovna nejde. Účinkovat budou EDWARD, RENNE DANG, ROXTAR a MATAMAR, takže si pro jistotu obujte pohodlné botky, protože pochybuji, že se stihnete vůbec zastavit. 

Jestliže si pamatujete naši letošní zahajovačku, určitě si taky pamatujete, že se konala v Retro Music Hall, což je klub, který už určitě dobře znáte - na Gaudeamus tak musíte zaručeně trefit, neboť to je přesně naše místo konání!

Zároveň je to jediné místo, kde si můžete zakoupit lístky, takže na to pozor! Předprodej se nekoná, tudíž bude lepší přijít včas a lístky stihnout. Co se týče cen lístků, pro studenty stojí jeden 200,-. Pokud nejste student, máte to bohužel o kilčo těžší, tedy 300,-. 

Důležité info: za každý objednaný drink dostanete jeden žeton. Bohužel s nimi nemůžete do casina, nemůžete je ani vhazovat do automatu. V Retru musíte jen najít urnu naší univerzity, žetonky hodit do ní a posunout score ČZU zase o kus dál!

Proč to opět vyhrajeme?

Na VŠCHT se zajímají spíš o substanci na výrobu zlata, alkoholuchtiví praváci mají naděláno v kalhotách a modlí se, aby se propsali zápočťákem z matiky. Ti starší už jsou školou tak zdevastovaní, že na nějaké mecheche nemají ani pomyšlení.

Holky z VŠE zjistí, že Gaudeamus není Nebe na Václaváku a že si všechno musí platit samy. Na to nejsou připravené a tvrdě narazí. Kluci raději vše investují do zaplacení svých seminárek a na alkohol už zkrátka peníze nezbydou. Kdyby náhodou, vždy můžete zavolat, že je v Retru bomba.

POLAC si celý večer bude veškeré nekalosti a porušování zákona do notýsku. Třetí ruku, kterou by mohli pít, bohužel nemají. Vzhledem k velikosti univerzity nejsou bráni jako plnohodnotný soupeř.

UK je sice hodnocena jako jedna z nejvýznamnějších škol v Česku, ale student UK a picí soutěž? To je jako nebe a dudy. Kdyby to byla soutěž v koukání na ostatní univerzity přes prsty, potom uznávám, že by s přehledem vyhráli. 

ČVUT je jako jediný z předešlých považován za opravdového rivala. Po tom, co nám to před pár lety nandali, jim velice stouplo sebevědomí, které naštěstí bylo hned následující ročník sraženo. Ale jak se říká, co mají společného čísla a holky na ČVUT? To, že oboje je tam imaginární. S jistotou se jejich studenti budou věnovat všem dvěma slečnám, které budou přítomny a na nějaké soutěžení si ani nevzpomenou. 

A ČZU? ČZU pije, je nejlepší a další komentář není potřeba. Už jen naše pověstné skandování ČZU! nahání strach. V rukávu máme smrtonosnou zbraň, lesáky. Umíme se bavit, umíme žít, tak pojďme zase jednou ukázat, kdo je tady právoplatná jednička!

To je asi k informacím vše Horste, a mně nezbývá už nic jiného, než popřát všem zúčastněným hodně štěstí v souboji a rovný krok na cestě domů. Uvidíme se tam!

Autoři: Radek Vlček Foto: Aleš Hlaváček
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 04. 2024 0

Vstupte do světa příležitostí: Forbes - Mladé Česko 2024

Číst více
02. 04. 2024 0

Známe finalistky 24. ročníku Miss Agro!

Číst více
01. 04. 2024 0

Restaurace Na Farmě má nového majitele!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙