Představujeme Vám Martinu Čelakovskou, finalistku MISS AGRO 2018 s číslem šest!

10. 05. 2018 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Prestižní souboj krásy v prostředí České zemědělské univerzity se kvapem blíží a nám je ctí Vás v následujících dnech postupně seznamovat s kompletní desítkou finalistek Miss Agro 2018.

Výsledek tohoto klání bude znám již v úterý 15. 5. 2018, neváhejte proto sledovat oficiální stránky Miss Agro 2018, facebookovou událost a své favoritky osobně přijít podpořit do kampusu České zemědělské univerzity. 


6. Martina ČelakovskáFakulta: FTZ
Obor: Zemědělství tropů a subtropů (ZTS)
Ročník: 3.
Věk: 22

Možná jste už na kampusu zahlédli tu holku v pestrobarevném africkém oblečení, s karibskými copánky a květinami na hlavě, a nebo se skupinou cizinců z celého světa? Tak to je Martina, taková hodně mezinárodní a trochu netypická Češka. Hodně cestuje a kromě angličtiny mluví francouzsky, španělsky a portugalsky. Nově se učí italsky a pro legraci základ papiamenta. Svůj volný čas kromě tance věnuje hlavně cizincům v ČR a snaze otevřít lidem oči ve vztahu k ostatním s heslem: „I am NOT a label!“


iZUN: Co studuješ na ČZU a proč sis vybrala zrovna tento obor?

Martina Čelakovská: Studuji tropické zemědělství; jak vždy říkám, všemu tropickému jsem já v patách. Ten obor je jiný, nevšední, exotický… asi tak jako celý můj život. Zkrátka, hodíme se k sobě (smích).


iZUN: Co bylo Tvojí motivací přihlásit se do Miss Agro?

Martina Čelakovská: Ráda bych viděla, jak daleko se může dostat "jiný" člověk, s hodně odlišným vzhledem a zájmy. Dostat se přes casting, už je pro mne velká výhra.


iZUN: Jak trávíš svůj volný čas?

Martina Čelakovská: Většinu volného času trávím s mezinárodními přáteli – je v tom hned několik koníčků dohromady: interkulturní komunikace, poznávání nových zvyků, kultur a způsobů přemýšlení, a procvičování cizích jazyků. Věnovala jsem se již několika desítkám zahraničních studentů hlavně přes ESN CULS. Někdy pak musím řešit věci jako překlad dopisů z ministerstva (zpravidla v češtině), nebo cizineckou policii co nemluví česky… no a když vyjde čas, pořádám naše mezinárodní setkání s trochou tance!


iZUN: Jak bys popsala svoji povahu?

Martina Čelakovská: Temperamentní, jednoznačně... přeci trochu života do toho umírání, ne!? (smích) Má to i své nedostatky: stačí malá nespravedlnost a už to vře. Ale bohužel, dnes už toho moc po dobrém a milém taky nedosáhneme. S tím pak také souvisí trochu melancholická mysl.


iZUN: Čemu v životě nikdy neodoláš?

Martina Čelakovská: Cestování! Můžete mi říct "Zítra letíme do New Yorku a za týden do Nairobi". Nemám s tím problém a jedu hned! (I přes ty hrozné jetlagy…)


iZUN: Máš nějaký životní sen?

Martina Čelakovská: Dosáhnout jednou nějaké opravdové, nezkorumpované pomoci, čistě od srdce. Dělám to skoro každý den, ale chtěla bych toho dosáhnout ve světovém měřítku. A soukromě, ráda bych si postavila vlastní domek na tropickém ostrově, kde bych měla alespoň 5 psů!


iZUN: Jaký je Tvůj typ vysněného muže a čím Tě dokáže rozesmát?

Martina Čelakovská: Někdo, kdo má stejné zájmy jako já a sdílí stejný pohled na svět. A hlavní přísada je exotika, to samozřejmě nesmí chybět (smích). Když jsem s někým na stejné "vlnové délce", dokážeme se smát i zcela nevtipným věcem a hlavně, smát se pořád! To je krásně nakažlivé.


iZUN: Jaké je Tvoje neoblíbenější místo na ČZU?

Martina Čelakovská: Asi tropický skleník FTZ. Je tam nádherné klima, kde se cítím zase trochu víc jako doma. Když jsme tam měli praxe, chodila jsem si o volné hodině lehat tam pod banány… teď se bojím, že by mě leda vyhodili… v této letní době si ale ráda posedím na každé lavičce u fontán kolem FAPPZ.


iZUN: Co všechno jsi ochotná udělat pro vítězství (nejen v Miss Agro)?

Martina Čelakovská: Důležité je hlavně být sám sebou. Věřím, že šarm a vybrané chování leckdy zmůže mnohem víc, než cokoliv jiného. A u toho zůstanu i tentokrát.


iZUN: Čteš iZUN.eu?

Martina Čelakovská: Občas ano, mám tam dobrou kamarádku redaktorku.


iZUN: Jaký je Tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Martina Čelakovská: V EU už by tyto chovy snad vůbec být neměly a já jsem stejným způsobem jednoznačně proti. Lidé si myslí, že mají nad zvířaty moc a mohou s nimi libovolně zacházet, ale ono se jim to brzy vrátí. Každý Vám řekne, že přeci je ale velká spotřeba vajec a potřebujeme je chovat intenzivně. Ale co těch 20 % z celkové produkce co jde do odpadu? Kdyby některé produkty byly vzácnější, vůbec by se tolik nestalo a možná bychom pak tolik neplýtvali…


Zaujala Vás Martina Čelakovská:? Hlasovat do soutěže MISS IZUN a MISS MOBIL.CZ je možno ZDE.

Autoři: Aleš Kotrbatý, Jakub Kopecký Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 02. 2024 0

Zveme vás na Galavečer na Draka – benefiční akci pro děti trpící spinální svalovou atrofií

Číst více
23. 02. 2024 0

Seberozvoj na ČZU: 5+ nejlepších tipů pro studenty

Číst více
13. 02. 2024 0

Otevři dveře nezapomenutelnému studentskému životu s iZUNem!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙