Redakční doporučení

06. 03. 2020 0 6 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Zbrusu nově si pro vás naše redakce připravila pár skvělých tipů, ve kterých nebude chybět pořádná nálož filmových trháků, čtenářských bestsellerů, počítačových her či mobilních aplikací. A jelikož se škola na celý týden ruší, máte skvělou příležitost si z našich doporučení vybrat, zavrtat se do pelíšku, zásobovat se jídlem a věnovat se „samostudiu“. Redakční doporučení budeme odteď přidávat každý měsíc (dokud nám nedojdou nápady), takže stay tuned.

Filmy

E. A. Poe: Podivný experiment (Stonehearst Asylum)

Milovníkům knížek od E. A. Poa se jistě film bude líbit. Nechybí v něm hororové prvky, trošku té morbidity, ale ani špetka romantiky. 

Osobně jsem film viděla zhruba před dvěma lety. Děj je velmi zajímavý a pestrý. A jestli máte rádi filmy, které vás udržují v nejistotě až do poslední minuty, tenhle je jako dělaný pro vás.


Seznamte se, Joe Black (Meet Joe Black)

Abychom vás nezanechali v možné depresi z předchozího filmu a abychom potěšili i něžné pohlaví, druhým tipem se stal právě kultovní Joe Black. Může se pyšnit svým skvělým hereckým obsazením, ve kterém nechybí mladý a krásně šťavnatý Brad Pitt, Anthony Hopkins či Claire Forlani.

Seriály

Sexuální výchova (Sex education)

Sex. Všude samej sex. Ale nebojte se, o tom to celé není. Vlastně v podstatě ano, ale určitě vám seriál poskytne i spoustu důležitých rad a triků, které se vám budou hodit ve vaší budoucí kariéře. Třeba jak správně nasadit kondom.


Riverdale

Jelikož na seriál momentálně koukám, nemohl na tomto seznamu chybět.
Pokud máte rádi trochu toho středoškolského dramatu nebo mladé vypracované fotbalisty, musíte ho vidět. Zpočátku jsem předpokládala, že na Riverdale koukají pouze dívky. To jsem se ale šeredně spletla. Pro pány se tam najdou skvělé scény v podobě roztleskávaček k nakousnutí.


Knihy

21 lekcí pro 21. století od autora celosvětových bestsellerů Yuvala Noaha Harariho

Kniha se zabývá současností a dobou, která bude bezprostředně následovat. V jednadvaceti kapitolách věnovaných jednotlivým závažným problémům zkoumá autor, co znamená být člověkem v této chaotické době, jaké důsledky pro člověka bude mít využívání robotů a umělé inteligence, jakou váhu bude mít národní a náboženské cítění nebo jak se vypořádáme se světem zaplaveným falešnými zprávami…Rez a záře hvězd od autorky Tammy Greenwood

Když jedenáctiletá Sally Hornerová ukradne z místního supermarketu notes, netuší, že ji sleduje dvaapadesátiletý Frank Salle. Frank je čerstvě propuštěný z vězení a nyní se chystá k útoku. Před obchodem Sally napadne a přesvědčí ji, že je agent FBI a může ji okamžitě zatknout – pokud neudělá, co jí řekne. 

Tento děsivý román je založen na skutečném příběhu a šokoval celou Ameriku. Je to také příběh, který inspiroval Nabokova k napsání slavné Lolity.

Hry na PC/PlayStation

Until dawn


Until dawn je hororová filmová počítačová hra plná rozhodnutí, která ovlivní osudy osmice výletníků. Čeká na vás děsivá noc, během níž se může každý z osmi lidí zachránit, nebo mohou všichni do jednoho zemřít.
Jedinečná příležitost otestovat si svou morálku a zjistit, jakého stupně dosahuje vaše morbidita.

Beat Saber


Je rytmická videohra pro POZOR - virtuální realitu. Princip této hry spočívá v tom, že hráč ovládá dvojici světelných mečů, pomocí nichž seká kostky, které přelétávají v rytmu hudby.
V roce 2018 byla dokonce vyhlášena za nejlepší hru pro rozšířenou či virtuální realitu.

Mobilní aplikace

BeerFun
Jako milovník alkoholu, zejména piva, by vám v telefonu neměla chybět tahle chytrá aplikace. Dokáže vám totiž spočítat, kolik piv jste vypili a jaký majlant jste za to utratili. A pak si na závěr můžete nasdílet vaše alkoholové zážitky a rekordy se svými přáteli. 

Duolingo

Chcete se naučit nový cizí jazyk, ale raději než ve škole se chcete vzdělávat v pohodlí domova a ještě ke všemu zadarmo? Stáhněte si aplikaci Duolingo. Na výběr zde máte přes 30 jazyků. Navíc se jazyky budete učit formou her, které vás zaručeně budou bavit. Jazyk si můžete procvičit pomocí čtení, psaní, poslechu a také konverzace se samotnou aplikací.Autoři: Martina Fričová Foto: Patrik Pavelka, Knihy Dobrovský , ios Aplikace, Google play, alza, czechcrunch
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙