Semestr oficiálně zahájen. Grandiózní návrat Zahajovačky

03. 10. 2022 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
I přes to, že se poslední Oficiální Zahajovací párty ČZU konala v roce 2019 a od té doby se na univerzitě událo pramálo kulturních akcí, naši studenti a doktorandi nezklamali. Kdokoliv, kdo byl na letošní Zahajovačce přítomen, může s klidným svědomím potvrdit, že ČZU je živá univerzita!

Od té doby, kdy Česká zemědělská univerzita vzkvétala tím nejlepším studentským životem, uplynulo mnoho dní. Vhledem ke světové situaci takovéhle akce nepřicházely v úvahu, naštěstí je to snad za námi a my se opět můžeme těšit na tu nejlepší dávku studentských akcí, které pro nás připravuje jak univerzita, tak studentské organizace. A jak se sluší a patří, k začátku akademického roku neodmyslitelně patří Oficiální Zahajovací party ČZU, konaná pod záštitou našeho pana rektora prof. Ing. Petra Skleničky, CSc.
Letošní Zahajovačka přinesla jednu velkou změnu. Na rozdíl od minulých ročníků se nekonala v Malé sportovní hale v Holešovicích, ale přesunula se do klubových prostorů Retro Music Hall na Náměstí Míru. Nejvíce viditelný rozdíl tak byla samotná kapacita zařízení. Zatímco do Holešovic se nás zvládlo podívat víc jak tři tisíce, v Retru je kapacita pouze třetinová. Zdá se, že si to lidé uvědomovali, jelikož téměř všechny lístky byly vykoupeny už při prvním dni prodeje před menzou. Klubovým prostorům se musel přizpůsobit i program celé akce, interpreti se tak skládali pouze z vybraných Dj`s prvotřídní kvality.

Brány Retra se otevřely na sedmou hodinu večerní a už v tu dobu dorazilo několik desítek nedočkavých návštěvníků. Tou dobou už byl u dýdžejského pultu zabydlen Dusko the God, který už v tuto brzkou dobu dokázal roztančit několik studentů. Za to mu patří velký respekt, jelikož rozpohybovat střízlivé lidi je někdy až nadlidský úkon.

S přibývajícími hodinami rapidně přibýval i počet lidí v klubu a kolem půl deváté, kdy své Dj`ské kormidlo převzal DJ Waltry, už byl parket z poloviny zaplněn. Ostatní netančící si zatím užívali minimální fronty na baru a poctivě holdovali, protože věděli, co je čeká. Před tím, než DJ Waltry opustil pult, přivítal všechny přítomné náš moderátor Adam, který uvedl prof. PhDr. Michala Lošťáka, PhD., prvního prorektora a prorektora pro mezinárodní vztahy, kterého do klubu doprovázela tisková mluvčí naší univerzity Ing. Mgr. et Mgr. Karla Mráčková. Pan profesor přednesl krásnou řeč na uvítanou, vyjádřil studentům podporu při studiu a dokonce nezapomněl ani na cizojazyčně mluvící studenty a celý svůj proslov vystřihl ještě v angličtině. Pak už jen za bouřlivého skandování ČZU! ČZU! ČZU! Předal pan prorektor mikrofon zpět moderátorovi, který plynule uvítal našeho univerzitního Dj Zeekee. Kdo navštívil více jak dvě univerzitní akce, určitě ho zná, kdo ještě neměl tu čest, určitě o něm zase brzy uslyší.

Před půlnocí už začala docházet volná kapacita v klubu, na baru už jste si tu a tam museli chvíli počkat. Nebylo to nic neúnosného, navíc když dokážete mezi lidmi správně zakličkovat a provléknout se, hodit americký úsměv na barmanku, objednáváte v cuku letu. Taktéž parket praskal ve švech, což byla předzvěst pro příchod dýdžejského velikána a hlavního lákadla tohoto večera, Dj NobodyListen.

NobodyListen, vlastním jménem Jakub Strach, je mladý, talentovaný a úspěšný DJ, zakladatel populárního konceptu Addict, což je party, která probíhá pokaždé na jiném netradičním místě a může se pyšnit neopakovatelnou rave atmosférou, perfektně propracovaným line-upem, skvělou audiovizuální show a tím nejlepším zvukem. Přezdívku NobodyListen si vymyslel už ve svých čtrnácti letech, kdy význam jména možná odpovídal skutečnosti, dnes je však tomu tato přezdívka velice vzdálená. Jakub si potrpí na udržitelnosti a nadčasovosti, je vášnivým milovníkem módy, dokonce je modelem pařížského Dioru. Můžete ho znát i z bulvárních článků. Byl partnerem Terezy Hodanové alias Teri Blitzen, vedly se silné spekulace, že randil se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou nebo že se ve spotu pro Esquire líbal s hudebníkem Jordanem Hajem. Za zmínku stojí i to, že Jakub stojí za znělkami celosvětově známých značek, jako je například Hugo Boss, GoPro nebo Jaegermeister.
Za kralování NobodyListen u pultu se úplně celý klub, od parketu až k toaletám, proměnil na jednu neuvěřitelnou party. Místa na parketu začala být tak napráskaná, že návštěvníci neměli ani prostor na tancování, tak jen skákali s rukama nad hlavou a dávali pozor, aby nedostali loket od okolních tanečníků. V tu chvíli bylo ale nejvíc vidět to, že si živá univerzita říkáme právem. Ať si kdo chce, co chce říká, zemědělka za to zkrátka umí vzít a ví, jak si užívat života plnými doušky.

V půl druhé ráno už si pult převzal další, zemědělce velice dobře známý, DJ Pomo. Můžete ho znát z akcí v Klubu C u nás na univerzitě, nebo například ze seznamovacích kurzů ČZU:Go!, kde se každý večer stará o to, aby příchozím prvákům ukázal, jak se to u nás dělá.

Akce pokračovala až do pozdních ranních hodin, osazenstvo klubu postupně odcházelo domů, jak po dvou, tak po čtyřech a komu byla tahle party málo, mohl rovnou najet na afterparty festivalu Magnetic, která se konala v tomtéž klubu.

Závěrem musím říct, že zemědělské akce jsou něco, na co člověk nadosmrti nezapomene. Můžeme se pyšnit tím, že máme ty nejlepší studentské akce ze všech pražských univerzit, takže užívejte, odpočívejte a zítra se vidíme na Zahajovací party na půdě ČZU v Klubu C!

Autoři: Martin Liška Foto: Dominika Staščáková, Aleš Hlaváček, Kateřina Lebocová, Vojta Votruba, Victoria Kanclířová
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více
14. 05. 2024 0

Hlasování Miss iZUN 2024 je oficálně spuštěno!

Číst více
13. 05. 2024 0

Představujeme Lenku Štěrbovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙