Veletrh pracovních příležitostí je za rohem. Zkušenost, která vás změní!

15. 10. 2021 0 1 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Veletrh pracovních příležitostí je již stálice mezi akcemi pořádanými na ČZU. Princip je více než jednoduchý. Veletrh vám umožní setkání se zástupci různých firem, můžete se ptát konkrétních pracovníků na to, co vás zajímá, a srovnat si tak nabídky, požadavky a výhody jednotlivých pracovních pozic v různých firmách. Co je na tom nejlepší? Je to zkušenost, která vám může změnit život, a navíc je to zcela zadarmo!

Veletrh pracovních příležitostí pořádaný CareerCenter ČZU je již tradiční akcí pořádanou na univerzitě. Jelikož se minulý online ročník více než osvědčil, letos se konání povede v podobném duchu. Veletrh se uskuteční 21.10. 2021 od 9:00 do 15:00 a vše proběhne na platformě BRAZEN, která stojí na individuálním setkání mezi studentem a zástupcem společnosti. Aplikace funguje skvěle na počítači, tabletu i na telefonu, záleží jen na vás, co je pro vás nejpohodlnější. Při otevření aplikace vás možná překvapí, že je všechno v angličtině. Nemusíte se bát, v angličtině se stačí pouze zaregistrovat, veškerá komunikace s pracovníky však probíhá v češtině. Postup jak se registrovat naleznete ZDE.

Doporučujeme nenechávat registraci na poslední chvíli, důležité je vložit CV, protože zaměstnavatelé mají možnost si životopisy procházet a dopředu si zvát zajímavé studenty k osobnímu pohovoru. Na loňském veletrhu se to ukázalo jako velice motivující věc, někteří studenti dostali až 8 pozvánek od různých firem, což vám pěkně pohoní ego, ne že ne.

Na letošní veletrh přislíbilo účast 15 vystavovatelů, z nichž někteří zavítají na ČZU vůbec poprvé. Můžete se těšit například na zástupce z firem MSD, adidas, Penny, Logio, TESCO Business Services and Technology a ze stálic zde najdete zastoupení z firem PWC, McDonald's, Agrofert, EY, Faurecie, Globus, TESCO Stores ČR, Valeo a zástupce NGO Charita ČR.

Po tom, co si vyberete své favority, se stačí postavit do čekací virtuální fronty na spojení. Všechna setkání začínají velmi příjemně formou psaného chatu, načež vás může zástupce firmy vyzvat k hovoru face to face. V minulém ročníku bylo realizováno 715 setkání, což v součtu vytvořilo neskutečných 6 254 minut povídání.

Pokud byste v nějaké firmě byli silně zainteresování, můžete si v průběhu týdne poslechnout i jejich přednášku. Harmonogram prezentací je zde

DEN

SPOLEČNOST

NÁZEV

HODINA

REGISTRACE

PONDĚLÍ (18. 10.)

McDonald's

Growing with McDonald‘s

15:00

ZDE

PONDĚLÍ (18. 10.)

GLOBUS

Category management (CM)

16:15

ZDE

PONDĚLÍ (18. 10.)

KARIERNÍ CENTRUM ČZU

Jak se hledá práce v 21. století – VPP edition

17:00

ZDE

PONDĚLÍ (18. 10.)

MSD

The importance of technology in pharma business

17:30

ZDE

ÚTERÝ (19. 10.)

LOGIO

Představení společnosti a aktuální projekty

15:00

ZDE

ÚTERÝ (19. 10.)

Tesco Bussines and Technology (Hungary)

Internation career: Hungary with Tesco 

16:15

ZDE

ÚTERÝ (19. 10.)

EY

Myslíš si, že z kanceláře nic nezměníš? Poznej, jak to funguje v EY

17:30

ZDE

STŘEDA (20. 10.)

SPV Pelhřimov, Primagra, ZZN Polabí, Navos

Zemědělství hledá posilu do svého týmu

15:00

ZDE

STŘEDA (20. 10.)

GOODCALL

Jak NÁSTROJE Microsoft a digitalizace mohou pomoci s uplatněním na trhu práce?

16:00

ZDE

STŘEDA (20. 10.)

adidas

Call to action - Do you want to change the world in sneakers?

16:15

ZDE

STŘEDA (20. 10.)

PwC Česká republika

Jak na Linkáč aneb proč by i student měl mít profil na LinkedIn

17:30

ZDE

ČTVRTEK (21. 10.)

KARIERNÍ CENTRUM ČZU

VELETRH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ ČZU 2021 - podzimní edice

10:00-15:00

TADY

Možná si kladete otázku, proč je veletrh pracovních příležitostí pořádán právě na začátku semestru, kdy mají studenti nejvíce starostí a na možnost pracovní pozice vůbec nemyslí?

Položme si tedy základní otázku – co je vlastně smyslem veletrhu? Co je jeho přínosem?

Představme si samotný veletrh jako takové pískoviště na hraní, kde si můžeme bezpečně hrát a rozvíjet se. Z pohledu karierního rozvoje je studium na vysoké škole 3 – 5leté období, během kterého si studenti mají najít své vlastní místo ve světě. Toho místa můžeme dosáhnout splněním tří hlavních cílů.

Prvním je najít si ideální práci, která by vás naplňovala. Nelehký úkol, jehož dosažení stojí spoustu hledání, inspirace, zkoušení a poznávání. Další věc je osvojení kariérních kompetencí, tedy dovednosti, jak hledat a získat práci, zapracovat se v nové práci a jak minimalizovat rizika, že se při hledání nové práce spálíte. A nakonec je to posilování svého osobního kapitálu, akademických znalostí, sociálních kontaktů a dovedností pro život, kam patří i zaměstnanecké dovednosti.

A veletrh pracovních příležitostí vám umožní trénování všech výše zmíněných bodů. Nikde jinde nenajdete možnost prozkoumat tolik firem na jednom místě. A jak zajistit, abyste zaujali? Firmy mají rádi aktivní, zvídavé lidi s jistou mírou komunikačních dovedností. Ptejte se tedy hodně, co je ale důležitější, ptejte se dobře.

Mimo jiné vám veletrh může poskytnout mnoho příležitostí pro navázání kontaktů, které můžete v pozdější době využít. A kdo ví, vedlejším efektem takové akce může být jak skvělá práce, praxe nebo stáž, tak i spolupráce na diplomové a bakalářské práci. Náhodě se těžko vyhnete, když jí jdete naproti s otevřenou náručí.

Autoři: Martin Liška Foto: Career Center ČZU
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 09. 2023 0

Kampus Fest 2023 - Studentský festival pivovarnictví

Číst více
19. 05. 2023 0

Známe vítězky Miss Agro 2023!

Číst více
14. 05. 2023 0

Představujeme Elišku Kovářovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙