Veletrh pracovních příležitostí letos bude, bude online a bude boží!

15. 03. 2021 0 2 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Pamatujete si na veletrh pracovních příležitostí? Na den, kdy každou fakultu a Kruhovou halu zaplavily desítky stánků různých firem? Firem, které sem jedou proto, aby naverbovaly nové pracovníky nejvyšší kvality a zároveň rozdaly hromady reklamních předmětů? Career Center ČZU nás ani letos nenechalo ve štychu a celý tento projekt přesunula do online prostředí, bohužel bez reklamních propisek. I přes to se ale jedná o jedinečnou příležitost, proto neváhej a zúčastni se!

Pokud jste již zapomněli, nebo nedej bože vůbec nikdy nenavštívili veletrh pracovních příležitostí a nevíte tedy, o co jde, článek hned nezavírejte. Ve zkratce, veletrh vám umožňuje setkání se zástupci různých firem, dá vám možnost se osobně ptát konkrétních pracovníků na to, co vás zajímá a srovnat si tak nabídky, požadavky a výhody jednotlivých pracovních pozic v různých firmách. To všechno zcela zadarmo, což je za možnost zaměstnání v solidní firmě neuvěřitelně dobrej deal.

Jelikož nám doba nepřeje, i veletrh se musel přesunout do online prostředí. Bude se konat 25.3. 2021 na virtuální platformě BRAZEN, která stojí na principu individuálního setkání (1:1) mezi studentem a zástupcem společnosti. Po rozkliknutí tohoto odkazu zjistíte, že je všechno v angličtině a pak si řeknete: „Aha! Tak to teda ne, nebudu s nimi mluvit anglicky!“ Nemusíte se ale vůbec bát, veškerá komunikace se zástupci firem probíhá v jazyce českém. Pro tento projekt zatím bohužel nejsou moderní nástroje dostupné v češtině, tudíž je to řešeno takto.

Student naprosto každé fakulty na ČZU si bude mít z čeho vybírat. Letos přislíbily účast firmy jako:

PEF: Firmy – PWC, EY + uplatnění na různých pozicích ve financích, marketingu, HR a administrativě v každé společnosti, např. v LEGO, Betsys, Valeo, Škoda Auto

TF: Firmy – Automotive Faurecia, Valeo, Škoda Auto, dceřinné firmy Agrofertu a vlastně každý výrobní podnik (Nestlé, AVE, ABiNBev, Mondi, Orlen Unipetrol, Lego)

FAPPZ a FTZ: Firmy – Tesco, Nestlé, Ave, StarBucks, ABInBev, Coca-Cola, dceřinné firmy Agrofertu

FŽP: Firmy – Státní pozemkový úřad, MŠMT, Orlen Unipetrol, ekologický audit EY

FLD: Firmy – Agrofert, Mondi Štětí, AVE CZ

Na fakultě ale nezáleží, šikovný člověk se uplatní kdekoliv potřebuje! Dobrým začátkem tak může být Charita, McDonald’s, Starbucks nebo PointOne. Každá firma nejvíce hledá lidi, kteří mají odvahu, jsou aktivní, motivovaní a překypují chutí učit se novým věcem.

Tak co? Jste zainteresovaní? Pokud ano, stačí už jen rozkliknout platformu BRAZEN a splnit několik následujících bodů.

Zaregistrujte se

  • Po registraci vyplňte profil a nahrajte svoje CV
  • Dobře vyplněný profil a nahrané CV vám mohou opravdu pomoci

Projděte si stránky

  • Hned po dokončení registrace si můžete procházet stránky vystavvovatelů. Prohlédněte si, koho hledají a co nabízejí. Pokud vás stánek zaujme, můžete firmě zanechat vzkaz a upozornit tak na sebe dopředu.

Buďte ve střehu! Může vám přijít nabídka na setkání dopředu

  • Může se stát, že váš profil náboráře zaujme natolik, že už nevydrží čekat a pozvou vás na setkání dopředu. To je znamení, že o vás mají poměrně velký zájem a vy tak nebudete muset čekat ve frontě na setkání, protože si setkání můžete domluvit na pevně daný čas předem.
  • Pokud setkání přijmete, uložte si jej do kalendáře. Protože nepřijít na domluvené online setkání je stejné, jako nepřijít na pohovor. Zkrátka děkujeme, ozveme se vám.

Postavte se do fronty

  • U každé společnosti označte nabídku, která vás zajímá. Zástupci společnosti vám položí několik otázek (0 – 5). Odpovídejte podle pravdy a co nejupřímněji – zástupcům společnosti to pomůže při setkání.
  • Fronta vám ukazuje, kolik lidí je před vámi a kolik času cca máte. Využijte příležitost a prohlížejte další stránky.

Přijdete na řadu

  • Až přijdete na řadu, máte 8 minut na to, abyste zaujali zástupce firmy. Rozhovor začíná chatem (písemnou korespondencí) – pokuste se je zaujmout. Vaším cílem by mělo být dosažení videohovoru. Pokud vám zástupce společnosti nabídne videohovor, určitě jej přijměte. Pokud se na videohovor necítíte, můžete je požádat, abyste zůstali jen u chatování. Ale co si budem, to není to pravé ořechové.

Zaujmětě!

  • Můžete prozkoumat stránky BRAZEN – užitečné návody ZDE
  • Můžete navštívit webinář VPP edition – Jak se hledá práce v 21. století, který se koná 16.3. 2021 ZDE, 23.3. 2021 ZDE a 24.3. 2021 ZDE.

Pokud jste časově úsporní, přečtěte si leták Career Center

Tak schválně, kolik videopohovorů zvládnete? Já jich zkusím minimálně šest!

Autoři: Martin Liška Foto: Career Center ČZU
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 09. 2023 0

Kampus Fest 2023 - Studentský festival pivovarnictví

Číst více
19. 05. 2023 0

Známe vítězky Miss Agro 2023!

Číst více
14. 05. 2023 0

Představujeme Elišku Kovářovou: finalistku Miss Agro s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙