Zástupci iZUN.eu a ČZU:Go! z FAPPZ jdou do voleb!

16. 04. 2021 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Do akademických voleb ČZU se hlásíme i my, zástupci z řad studentů, členové studentských spolků iZUN.eu a ČZU:Go!, abychom za vás mohli bojovat v místech nejvyšších a pomohli tak udělat ČZU ještě lepším místem, než je teď.

Volby do akademických senátů jsou důležitější, než by se mohly na první pohled zdát. Možná se ptáte, proč jít volit. Má to smysl? Určitě má. Akademický senát fakulty totiž zásadně ovlivňuje průběh studia. Ovlivňuje náplň jednotlivých studijních programů, schvaluje podmínky přijímacích řízení ke studiu, volí či odvolává děkana, musí odsouhlasit složení disciplinární komise, schvaluje jednotlivé proděkany, schvaluje a kontroluje financování fakulty, má zástupce v Radě vysokých škol, prostřednictvím které napřímo komunikuje s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy či přímo s vládou České republiky. Vše zásadní se dozvíte v Jednacím řádu Akademického senátu, vše o volbách ve Volebním řádu Akademického senátu fakulty. Tyto informace jsou k nalezení na stránkách fakulty, kterou navštěvujete. Akademický senát ČZU ovlivňuje chod celé univerzity. Usnáší se o návrhu jmenování rektora, navrhuje i jeho odvolání z funkce.

A jak volit? Volby probíhají výhradně osobně, v areálu ČZU. S sebou musíte mít ISIC nebo průkaz o studiu, který předložíte volební komisi. Ta si Vás odškrtne ve volebním seznamu, vydá Vám dva hlasovací lístky a půjdete za plentu. Jeden hlasovací lístek je pro malý senát (Akademický senát vaší fakulty), druhý hlasovací lístek je pro  velký senát (Akademický senát ČZU). Zvolené kandidáty na každém zaškrtnete (maximálně 6 kandidátů do Akademického senátu fakulty a maximálně 2 kandidáty do Akademického senátu ČZU), hlasovací lístky přeložíte a vhodíte do hlasovací urny. Hlasovat je vaše právo, takže i v případě trvajícího uzavření budovy z důvodu aktuální pandemie můžete jít volit!

Volby do akademického senátu Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů se budou konat 20. - 21. 4. 2021, každý den od 9:00 do 14:00. Místem konání byla určena Menza ČZU.

Kandidáti iZUN.eu

Martin Liška, Bc.

Šéfredaktor iZUN.eu


Kristina Baráková

Team leader organizátorů iZUN.eu


Josef Kučera, Bc.

Organizátor iZUN.eu


Kandidáti ČZU:Go!


Martin Blažka, Bc.

Projektový manažer ČZU:Go!


Volební program

Vaší případně projevené podpory si neuvěřitelně vážíme. Jsme tu pro Vás!

Autoři: Martin Liška Foto: Patrik Pavelka, Aleš Hlaváček
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 06. 2024 0

Who the f*ck is Grey256?

Číst více
31. 05. 2024 0

Pam Rabbit so damn honest with me

Číst více
16. 05. 2024 0

Miss Agro 2024: Když se hudba, síla a krása snoubí

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙