Deset způsobů, jak dát přítěži sbohem

27. 04. 2020 3 5 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Potýkáme se nyní s nelehkou situací. Trávíme spolu až příliš mnoho času, a to s sebou může nést i své následky. Pokud se ztotožňujete s hrdiny předchozího článku a váš vztah také nabírá ponorkových hlubin, máme tu pro vás tipy, jak se té koule u nohy co nejrychleji zbavit.

Pro ni

Typ: Rozejdu se já s ním

Rychlé a jednorázové metody pro ty, které se s tím nepářou.

Zahrajte to na hrdinu

Toto je prosím ten nejstatečnější a nejtěžší způsob, na který musíte mít opravdu koule. Je těžké si face to face s klukem sednout a do očí mu hrdinsky říct, že je konec. Nejspíš totiž bude následovat agresivní výbuch následovaný citovým vydíráním typu: „Prosím tě, lásko, já se změním.“ Tak určitě. Děvčata se slabší povahou pak končí u svolení s druhou šancí, a třetí, a čtvrtou… Je to prostě jen pro neoblomné! Tenhle způsob rozchodu má ale jednu obří výhodu. Nemusíte mít výčitky, že jste se sním rozešly přes SMS.

Uznejte svou chybu

Toto je taková klučičí metoda, ale proč si ji nepůjčit? Chytněte se za srdíčko a s upřímností v hlase mu řekněte, že: „To není tvoje vina, ta chyba je ve mně.“ (Ups, teď vám dokonce ukápla slzička). Vysvětlete mu, že si nejdřív musíte všechno srovnat v hlavě a zjistit, co od života chcete. Pak zabalte kufry, vymažte číslo a nikdy víc! 

Dejte na radu ostatních

Ideální u jedinců, kteří nedají dopustit na členy rodiny. „Víš, maminka mi říkala, že se ještě nemám vázat. Tak promiň.“ Kluky, pro které je maminka svatá, tímto odzbrojíte. Také se můžete vytasit s tím, že si rodina všimla, jak vás ten vztah psychicky i fyzicky ničí. To ho totálně oddělá.

Nešpiňte si ruce

Prostě nechte někoho jiného, ať se s ním rozejde za vás. V lepším případě máte fakt super kámošku s prořízlou hubou, co se toho chopí. V horším si na to budete muset někoho najmout. A ano, i takové služby existují a lidé si za to nechávají tučně zaplatit. Jen to nesplést s objednávkou nájemného vraha. To by bylo nemilé.

Ghost protokol

Velice radikální metoda naprostého ignoru. Zahrnuje vymazání čísla, odebrání z přátel, unfollow na všech ostatních sociálních sítích a pro jistotu i několikaměsíční migraci za oceán. Po návratu z dovolené zaručujeme kompletní zapomnění na dotyčnou osobu a odpočatou mysl. Může se ovšem stát, že si přitáhnete nějakou jinou kouli, které se bude třeba zbavit.

Typ: Donutím ho, aby se rozešel on se mnou

Tyto metody jsou během na delší trať a je nutné je aplikovat postupně. Správné dávkování ovšem dovádí k šílenství. Pro lepší výsledky možno kombinovat.

Staňte se koulí

Nic ho nebude štvát tak, jako když se stanete nepříjemnou přítěží, a to 24/7. Ráno vstaňte a zavolejte mu, před i po snídani. Nevíte, co si dát k obědu? Zavolejte mu během důležité schůzky a ptejte se, na co vy máte chuť. Před večeří mu volejte ještě aspoň čtyřikrát, ať se nenudí. A samozřejmě celý den posílejte textovky s žárlivým, majetnickým podtónem, ve kterých budete vyžadovat jeho celodenní harmonogram. Na minuty přesně.

Citlivka na obzoru

Pro tuto metodu si připravte pořádnou zásobu papírových kapesníčků a trochu hereckého umu. A pak už jen stačí plakat, a plakat, a plakat. Třeba po sexu, jak to bylo krásný. Když vám zavolá, že je tak pozorný. Když mu v restauraci donesou biftek, že musela chudinka kravička umřít. No představivosti se meze nekladou. Ideálně, když to představení zvládnete ještě obrátit v jeho neprospěch. Například, až budete v nákupáku. Za prvé, buďte otravná. Za druhé, vyberte si triko o 2 velikosti větší, než máte, a u pokladny, až bude ON platit, ztropte scénu, že si váš přítel myslí, jak jste strašně tlustá. V lepším případě ho oddělají už pokladní svými pohledy a bude po problému.

Tvoje máma, moje máma

Staňte se nejlepší kamarádkou jeho matky. Volejte si s ní častěji než on. Choďte spolu nakupovat. Zvěte ji na společné večery ve třech. Pronášejte věty jako: „S Miriam si myslíme, že bys měl zhubnout/přestat kouřit/jíst zdravěji...“  Neuškodí ani menší převzetí stylu oblékání či stejný parfém. Protože kdo by chtěl spát s holkou, co voní stejně jako jeho máma?

Kamarád taky rád

Prostě se natvrdo vyspěte s jeho kamarádem. Ideálně nejlepším. Možná tím narušíte jejich vztah, ale to vám může být stejně jedno, když vás vytáčí a chcete se ho zbavit. Navíc chlapi jsou chlapi, a nakonec se většinou stejně nad půllitrem piva usmíří. A pokud vám i tohle odpustí, tak máte sakra problém.

Bolí mě hlava

Toto je taková univerzální ženská výmluva. Ovšem účinná. Důležité je vytrvat. Navíc se tato metoda dá využívat nejen před sexem, ale v podstatě kdykoliv. Půjdeme ven? Nah, bolí mě hlava. Koukneme večer na film? Nah, bolí mě hlava. A až vás s tím pošle k doktorovi, vraťte se se slovy: „Říkal, že ta hlava mě bolí z tebe! Alergie, sorry.“ Kufry už vám snad sbalí sám.

Pro něj

Naneštěstí jsme poměrně pomalá stvoření a občas nám signály, které k nám vysílá opačné pohlaví, prostě nedochází. Tudíž se s námi v 8 z 10 případů rozejde žena. Pokud je ale vytrvalá, vám ty rozchodové signály pořád nedochází, nebo ji už nedej bože začnete mít plné zuby vy, musíte převzít iniciativu a tu nehezkou situaci vyřešit po svém. Určitě existuje spousta způsobů, jak dát své drahé polovičce sbohem, ale rozebereme si tady jeden způsob, ze kterého žena vyjde plná radosti, optimismu a nádherných vyhlídek na budoucí život. Aby vše proběhlo, jak má, a neskončili jste s kulkou v hlavě, je třeba vymyslet plán o několika bodech. Ten je následující:

Příprava

Nejdůležitější část plánu, protože bez přípravy to můžete rovnou zabalit. Připravte si veškeré pomůcky, které budete potřebovat. Vyberte místo, kde všechno provedete, to je snad to nejdůležitější. Když se s ní rozejdete doma, ztropí vám scénu, že to svět neviděl. Když před přáteli, taky, protože se před nimi nestydí. Úplně vyškrtněte kuchyň, ta je plná vražedných materiálů a nemuseli byste vyváznout vůbec. Vyberte si místo, kde bude hodně svědků, kde jí bude trapné vás začít škrtit nebo hystericky brečet. Vyvarujte se romantických míst, to může ženu pěkně zmást a taky se může stát, že vás požádá o ruku. Taky bych se vyhl až moc pochmurným místům, jako jsou hřbitovy, krematoria a podobně. Vyberte třeba nějakou horší restauraci (pozor na vidličky), místo na Václaváku pod koněm, psí útulek, co vás napadne. Ovšem pamatujte na to, že ženy jsou nevyzpytatelná stvoření a nikdy na sto procent nevíte, co vlastně udělají. 

Natrénujte si soucitný úsměv. Připravte si ještě nějaký šnuptychl na slzy nebo na krev podle situace a dárek, který vyhovuje vašemu rozpočtu. Jestli to bude čokoška ve slevě nebo klíčky od vaší nový audiny, to už je pouze na vás. Ale asi tušíte, z čeho bude mít větší radost.

Domluvte si schůzku

Přípravy máte za sebou, teď musíte kontaktovat svou dívku. Ve spojení s ní jste předpokládám pořád, zprávy lítají sem tam. Pokud na to máte srdce, můžete se s ní rozejít přes zprávu a celý proces tím ukončit už tady. Pokud ne, napište jí, že se sejdete na tomhle místě, v tolik hodin, že máte novinku. Nikdy jí nepište, že si musíte promluvit. To je provařená fráze a pravděpodobně jí to všechno dojde a celý plán můžete zahodit do koše. Ze zmíněné „novinky“ bude celá u vytržení a nebude se moct dočkat, až jí tu zajímavost konečně sdělíte. 

Vyberte si outfit

Další důležitá část plánu. Naštěstí jsme muži a nad tím, co si vezmeme na sebe, nepřemýšlíme den dopředu. Pozor na to, abyste nevypadali moc sexy jako obvykle. Potom by žena mohla být rozesmutnělá z toho, že ztratila takového sexy pohledného mladíka. Nechoďte ale oblečení ani jako vandráci. Tím dáte ženě najevo, že je vám ukradená, že vám nestojí ani za sebemenší péči. Teď si asi říkáte, co si sakra máte vzít na sebe. Odpověď je jednoduchá. Ideální volbou je sako s motýlkem. Tím jí jasně řeknete, že celou událost berete naprosto seriózně, ale zároveň budete vypadat jako idiot, což vám hraje do karet. 

Sejděte se, pochvalte ji

Ženu máte na dohled, už k vám běží. Usmějte se, obejměte ji, dejte si poslední rychlovku na toaletách, zda-li máte chuť. Pochvalte ji, že jí to dnes sluší, jaká je to šikovná dívčina, nebojte se ji dokonce podrbat za ouškem. Jen ať má pocit bezpečí a milovanosti. 

Příprava na akt

Nejspíš už jste do sebe zvládl nalámat řádku panáčků a na toaletě sfouknout šňůru koksu. Tím pádem už by u vás měla stát odvaha a můžete začít. Chytněte ji za ruku, upřeně se jí podívejte do očí. Nezírejte moc dlouho, může to pak vypadat vážně blbě. Žena z toho bude hotová. Užívejte si poslední strávené chvilky.

Akt

Vyslovte se. Ne, že si ji chcete vzít, naopak. To je snad ta nejtěžší část celého plánu, nikdy není radost zničit něčí srdíčko, ještě když víte, že přijde o někoho tak dokonalého, jako jste vy. Ale musíte to udělat. Vytáhněte váš nacvičený soucitný úsměv, nesmějte se ale moc, to by mohlo celou situaci nepříjemně vyhrotit. No a nezbývá jí říct nic jiného než to, že se s ní chcete rozejít. Dál už jen mlčte a čekejte, než to žena vstřebá.

Vysvětlete jí to

Po vstřebání nastane chvíle výslechu. Pravděpodobně vás začne bombardovat stovkami otázek jako „proč, ty máš jinou, jsem hnusná“ a podobně. Nejdůležitější je neztratit trpělivost a na všechny otázky hezky v klidu odpovědět. To vás samozřejmě začne štvát, ale tím si alespoň pojistíte to, že by se vám jí zželelo a chtěli byste vzít všechno zpátky. Pamatujte na to, že vy jste ten zlý a ona ta hodná, i když to není pravda, protože vás posledních pár měsíců sekýrovala za každý váš čin. Rozcházíte se s ní samozřejmě proto, že ještě nejste na takový vztah zralý, jste nedospělý. Můžete jí znovu pochválit účes. Drbání za ouškem se už ale raději vyhněte. 

Vysvětlete ji to znovu. A ještě jednou

Ženě už se z očí nejspíše začínají spouštět slzy, ptá se dokola na ty samé otázky. Buďte ještě chvilku trpělivý a vytáhněte zabalené kapesníčky, nabídněte je a pokračujte dál ve vysvětlování. Nenabízejte jí, že budete dál přátelé a sem tam si vyrazíte na pivko. Nevyrazíte, vy to víte, ona to ví, obsluha na baru to ví taky. Naopak ji navrhněte, že už se nikdy neuvidíte a žena může dělat, jako kdybyste nikdy nebyl. Prostě těch x nejlepších měsíců života vyškrtne. Pochvalte jí lak na nehty a dejte jí připravený dar. 

Zmizte

Zatímco žena bude rozbalovat a ukusovat čokoládu, nebo si s enormní radostí prohlížet klíčky od nového vozu, vytraťte se. Ušetří ji to od pohledu, který by si pamatovala do konce života. To, jak odcházíte. Nechte ji zaplatit za pořízenou útratu. 

Oslavte to

Konečně už zase budete moct chodit s kamarády na pivíčka, jak se vám zachce. Nikdy jim už nenapíšete, že se „nám nechce“. Taky budete mít spoustu volného času, který investujete do sebe a nebudete ho ztrácet nad sledováním Masterchefa, Ulice a jiných nesmyslů.

Autoři: Kristýna Stehlíková, Martin Liška Foto: Martin Liška
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

21. 05. 2021 0

Jak a kde hledat práci v dnešním světě?

Číst více
12. 05. 2021 0

Like House: tenká hranice mezi bizárem a fenoménem

Číst více
03. 05. 2021 0

Jak jsem jel s KTV na vodu

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec (bez ověření)
Anonymní zemědělec (bez ověření) - 27 dubna, 2020 - 11:59

Vážně tady píšete, jak se mají lidi rozcházet? WTF? Tyhle noviny hodně upadají ...

| 0
Tereza Beckeová
Tereza Beckeová - 29 dubna, 2020 - 15:21

Tak u tohohle jsem se pobavil, díky :D

| 0
Tereza Beckeová
Tereza Beckeová - 29 dubna, 2020 - 15:27

pobavilA

| 0

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙