ROZHOVOR: Work and travel aneb jak to chodí v USA

25. 11. 2016 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Rozhovor s účastnicí Evou, která strávila díky Smaller Earth dvě léta prací na dětském táboře v Americe. Přečti si, jaké jsou její zkušenosti s Camp Leaders a co jí brigády v programu work and travel v USA přinesly.

iZUN: Mohla bys nám pár větami popsat camp, ve kterém jsi pracovala?

Pracovala jsem v Camp Lookout and Crystalaire Adventures v Michiganu v létě 2015 a 2016. Je to jeden z menších campů – jezdí sem kolem 60 dětí/turnus a pracuje zde přibližně 30 zaměstnanců. Věk dětí je mezi šesti a čtrnácti lety. Camp je specifický v tom, že je z obou stran obklopený jezery – z jedné strany Michiganským jezerem, z druhé strany jezerem Lower Harring. Je tady proto možné dělat hromadu vodních sportů a aktivit.

iZUN: Z jakého důvodu sis vybrala program Summer Camp in the USA s Camp Leaders?

Než jsem vycestovala první rok, hrála pro mě hlavní roli finanční stránka – počáteční náklady pro výjezd do campu jsou nižší než většina jiných variant programu. V campu se mi tak zalíbilo, že pro mě byl jasnou volbou i pro další rok. Další věc, která pro mě byla důležitá, je ta, že se mi práce na dětském táboře hodila ke studiu Pedagogické fakulty.

iZUN: Byla tvá zkušenost s prací v campu něčím unikátní?

Pro mě jsou super ty možnosti! Díky práci v campu v blízkosti Michiganského jezera jsem si mohla vyzkoušet plachtění nebo třeba chytání lososů na rybářské lodi.

iZUN: Jaké byly tvoje pracovní povinnosti?

Pracovala jsem v kuchyni, kde jsme byli čtyři – Head Chef, Second Cook, Kitchen Assistant 1 a Kitchen Assistant 2. Jako Kitchen Assistant jsem měla na starosti umývání nádobí, servírování jídla a přípravu ingrediencí na vaření (krájení, strouhání zeleniny apod.).  Bylo vítáno, když uvařil zahraniční student nějaké tradiční jídlo z jeho země. Takže jsem se dostala i k vaření. Párkrát jsem se zapojila i do tvoření programu pro děti – to v campu také rádi vidí.

iZUN: Kolik hodin denně jsi pracovala?

Když jsem přijela poprvé, musela mě kolegyně zaučit na všechny tři jídla a pracovaly jsme přibližně 10 hodin denně. To trvalo asi jen týden, zbytek léta jsme každá dělala jenom dvě jídla denně. Např. já začala snídaní a obědem, kolegyně připravovala oběd a večeři, a druhý den jsme se vystřídaly. To pak dělalo nějakých 7- 7,5 hodin práce za den.

iZUN: Vydělala sis na cestování?

Určitě, obě léta jsem zakončila dvoutýdenním putováním po USA. Jako prvoúčastník  jsem investovala do všech poplatků pod 20 000 Kč a po létě dostala 1 200 USD. Ještě bych dodala, že výplatu jsme dostali poslední den, ale pokud jsme potřebovali peníze, mohli jsme si brát zálohu, kterou nám šéf na konci strhnul.

iZUN:

iZUN: Jaký je tvůj nejlepší zážitek z USA?

Setkání s lidmi z celého světa! Jak během pobytu v campu, tak během cestování. Poznala jsem mnoho milých lidí z mnoha zemí a přijde mi super, že kdykoli se rozhodnu do těchto zemí vycestovat, budu tam mít už nějaké známé!

iZUN: Co bys doporučila zájemcům o program?

JEĎTE! Získáte nezapomenutelné zážitky a angličtina vám už nebude dělat problém!

Autoři: Andrea Mocmanová, Foto: Work and travel,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

12. 11. 2017 1

Výhody zápisu do magisterského studijního programu

Číst více
22. 05. 2017 0

Cestovatel a snílek. Jde obojí dohromady?

Číst více
20. 03. 2017 0

Vyberte si dovolenou snů za zlomek ceny

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙