Vyzkoušeli jsme za Vás: Sauna s výhledem na Hradčany

12. 02. 2015 3 {{ articleTotalLikes }} Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Po zkouškovém má hlava konečně chvilku klidu a může si užívat těch pár dnů, kdy téměř nemusí myslet. Dopřejte trochu slasti i rozlámanému tělu, které se den co den hrbilo u stolu, a zajděte si do sauny. A ne jen tak do ledajaké. Odměňte se něčím neotřelým, vyzkoušejte Lázně na lodi.

Top komentář
12 února, 2015 - 17:37 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Od tvůrců geniální nápad a od redaktorky skvěle napsáno.

Jedná se o saunu, která je umístěna na parníku na náplavce Rašínova nábřeží (zastávka tramvaje Výtoň - linky 3, 7, 17). Správnou loď poznáte podle pochodní a svíček na palubě. Když vejdete dovnitř do kajuty, přivítá Vás milý chlapík (v našem případě) a půjčí Vám ručník, případně prostěradlo (obojí za poplatek), pokud nemáte vlastní. Potom Vás nasměruje vratkými dveřmi do šaten.

lazne

Pokud s sebou taháte něco extrémně cenného (zlaté cihly, prsten s diamantem apod.), necháte své poklady na recepci, pokud jste vybaveni jako obyčejní smrtelníci peněženkou a mobilem, postačí Vám zamykací skříňka v šatně. Shodíte hadry, nahodíte ručník nebo prostěradlo (odvážnější se tím nezdržují a jdou na Adama či Evu) a tradá do sauny.

sauna_2

Procházíte přes odpočívárnu, kde jsou rozmístěna lehátka, která jsou nasměrována k průhledné stěně, skrz níž můžete sledovat Hradčany, kolem plující lodě nebo i milující se páry na protějším břehu. Každý dle svého gusta. Z odpočívárny Vás od sauny dělí už jen jedny jediné dveře. Uvnitř se usadíte na jednu z dřevěných lavic a už jen nerušeně vychutnáváte božské teplo, výhled na noční Prahu a poklidnou atmosféru.

sauna_3

Po (většinou - dle saunových pravidel) patnáctiminutovém opékaní, máte dvě možnosti. Buď vyběhnete do sprchy (mezi šatnou a odpočívárnou), nebo hrdinsky vylezete ven na palubu. Praví nadšenci a pro někoho odvážní blázni skáčou přímo do Vltavy. Menší nadšenci a méně stateční blázni se koupou v připravené kádi. Nedělejte si iluze, že voda v ní je čistší než v řece, je to naprosto totožná kapalina s příměsí lidí, co tam byli před Vámi.

Za hodinu se dá celý proces v klidu absolvovat dvakrát (2×15 minut v sauně, 2×10 minut odpočinek, 10 minut oblékání, svlékání, příp. vzpomínání na číselnou kombinaci trezoru).

Pokud chcete mít jistotu, že se vejdete do těch 15 šťastných, což je maximální počet lidí, kteří mohou být naráz v sauně, zavolejte a udělejte si rezervaci. Nebo využijte online rezervační systém přímo na webových stránkách.

Lázně na lodi budou provozovány ještě do března. Navštívit je můžete denně od 18:00 do 23:00. Veškeré další informace naleznete na jejich webových stránkách.

Pokud máte čas a chuť na něco nového, vydejte se omrknout speciální saunu. Ať už půjdete s partou, nebo se svou drahou polovičkou (drahým polovičákem) – romantika zaručena, určitě Vás Lázně na lodi okouzlí.  

Mrkni taky na tohle

01. 05. 2017 0 0

Co Vás čeká po 1. Máji a dál...

Číst více
27. 02. 2017 7 0

Novinky na ČZU: Máme antistresový koutek!

Číst více
12. 02. 2017 0 0

Co nás čeká a nemine první týden semestru?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP