Agrofest - Jaké to bylo?

16. 04. 2009 5 0 Univerzita Zpět na Úvod
Celý týden před AGROFESTEM byl trochu hektický. Nejen samotná organizace, ale i úprava stránek pro nový redakční systém krouhala z mých dnů mnoho hodin. Nakonec však přišel onen dlouho očekávaný den.

Bylo 8. dubna. Ráno jsem ještě dolaďoval poslední detaily pro spuštění nové verze webu a pak hurá na Suchdol. S přibývajícími hodinami jsem byl čím dál víc nervózní - sakra propagovali jsme to dost, přijde někdo?

Po jednom cviku a jedné přednášce jsme se sešli s naším šéfredaktorem(to je ten co vám tam celou dobu mlel nesmysly do mikrofonu :D) a hurá do céčka. Dali jsme si pivo a ihned začali s přípravami. Původně bylo zamýšleno, že se céčko v šest hodin vyklidí a přípravy budou probíhat bez hostů. Nakonec, i díky play-off hokejové extraligy, se od toho upustilo a přípravy probíhaly za plného provozu.

Přípravy

Prozatím prázdné Céčko.

Všechno šlo celkem rychle. Krátce po šesté přijel mistr zvukař(mimochodem moc příjemný a vstřícný chlapík). Po sedmé dorazily první kapely a v půl sedmé naše sličné hostesky - Markéta, Míša, Janča, Anča a Míša. Kolem osmé bylo ještě céčko poloprázdné, nervozita stoupala nebezpečně nahoru. Zanedlouho však začali proudit další a další zemědělci a my se konečně trochu uklidnili.

Ale zemědělci začínali proudit.

Šéfredaktor v akci.

Přibližně ve tři-čtvrtě na 9 to všechno vypuklo. Jirka vylezl na podium vzal si mikrofon a slovy "Nazdar ličky!" to všechno odstartoval. Následně byla vyhlášena soutěž o Pohár Exaře Céčka a Standa, lídr kapely VVstandaRD názorně předvedl jak bude soutěž probíhat. To už se ale na podium hnal nedočkavý nadějný zemědělec Martin Chik se svou kytarou, aby směrem k posluchačům vysílal libé tóny svého blues. K závěru (ačkoli měl být jeho host úplně někdo jiný) se k Martinovi přidal jeho kamarád Petr aby si společně trochu zajamovali. Ono vlastně celé vystoupení Martina Chika byl takový velký sólo jam :).

Martin Chik

Během Martinova vystoupení jsem vlevo od podia přijímal přihlášky do soutěže. Zprvu jich nebylo moc. Přihlásily se 3 týmy a pak dlouho nic. Po přemluvení několika známých(kupodivu se chytily spíš holky) se zemědělci jakoby mávnutím kouzelného proutku osmělili a začali se přihlašovat další a další týmy. Před prvním kolem soutěže jsme měli přihlášeno již 8 týmů.

Martin a Alena

Soutěž probíhala na podiu. Byla to štafeta tří lidí - 2 kluci a jedna holka. Případně jsme povolili variantu dvou holek a jednoho kluka v týmu. A mělo to úspěch! Celé Céčko se doslova namačkalo před podium a zběsile fandilo účastníkům štafety. Nejrychlejšími borci 1. kola byli Martin s Alenou(foto). Pokud se divíte, že jsou jenom dva, je to proto, že Martin je takovej borec, že vypil rovnou 2 piva. Během soutěže se mi přihlásily další 2 týmy a startovní rošt byl plný. Při vystoupení kapely Eearthbound se přihlašovali další zemědělci, ale asi je odradilo, že by si museli pivo zaplatit. Kdo by taky dal 21 korun za pivo, které bude mít maximálně 8 vteřin :).

Earthbound

Po skončení první části soutěže o Pohár Exaře Céčka a nezbytných úpravách pódia a aparatury nastoupila kapela Earthbound, která měla nečekaně největší úspěch. Následujících 45 minut se neslo v duchu metalového běsnění. Viktor do mikrofonu střídavě zvracel, nebo snažil vyluzovat melodické tóny. Hlediště se konečně naplnilo a ti smělejší se vrhly pogovat. Ale mohli jste to rozjet víc chlapi :).

pogó, pogó, tancujem pogo

„Ty vole to je hustý, to je lepší než ty sračky co tady furt hrajou!"

Zemědělci

Během toho běsnění jsme měli konečně chvilku klidu. Začali se nám objevovat první kladné ohlasy. Nejvíc mě pobavil útržek rozhovoru z dámského hajzlíku: „Ty vole to je hustý, to je lepší než ty sračky co tady furt hrajou!". To pohladilo po duši... Ke konci se ale dostavili i ty záporné reakce, že prej je to moc tvrdý. Příště přitáhnem opravdovej blackmetal :).

Ježiš, na mě je to nějak moc hlasitý...

O přestávce před poslední kapelou proběhlo druhé kolo soutěže o P.E.C. To mělo snad ještě větší úspěch. Znovu se celé céčko srotilo u pódia aby podpořilo soutěžící ještě hlasitějším skandováním. Druhé kolo také přineslo 2 nejrychlejší časy.

Ještě před vystoupením další skupiny byla vyhlášena soutěž o poukaz na squashavý trénink VŠ Ligy s profesionálním trenérem. Otázka byla velmi zapeklitá: „Kdo dokáže porazit v tenise betonovou zeď". Pokud nevíte, odpověď najdete na konci článku.

Příchozí kapela měla být vyvrcholením večera. Alkoholicko-agrární skupina VVstandaRD měla bavit celé céčko a to mělo smíchy prasknout. Někde se však stala chyba. Standa se holedbal jak jsou v nazvučení nenároční. Jeho kolega s akordeonem přišel až v průběhu večera a tak nebyla možnost jej otestovat ještě před zahájením. A tak se stalo, že Standovi patrně nebylo příliš rozumět a pointa všech jeho skvělých textů vyšuměla někde v pěně piva.

Finále soutěže o Pohár Exaře Céčka

Po odeznění posledních tónů přišlo vyvrcholení naší soutěže. Nejprve byl vylosován šťastlivec který se může zdarma zúčastnit tréninku VŠ ligy. Pak přišlo to hlavní. Zástupci tří nejrychlejších týmů si to rozdali na pódiu tváří v tvář o Pohár Exaře Céčka. Vítězem se stal Petr, druhý borec byl Martin a třetí Květák(hlasatel sice vyhlásil 2. a 3. místo opačně, ale kluci si stejně rozdělili ceny mezi sebou :)). Za první místo si vítěz odnesl sexy redbull loď, jež na své palubě nesla posádku šesti redbullů a lahev vodky. Další cenou pro vítězný tým byla trika klubu C. Za druhé místo si Martin s Alenou odnesli sadu půllitrů Pilsner Urquell. Třetí, cenou útěchy, byly tři plechovky redbull coly.

S mírným skluzem skončil náš program přibližně o půlnoci. Zavíračka byla stanovena na 1 hodinu a tak jsme ještě pustili trochu toho reprodukovaného rocku a ska.

A kdo tedy dokáže jako jedinný na světě porazit betonovou zeď v tenise?

Není to nikdo jiný než Chuck noris

Další Agrofest proběhne na podzim. Slibujeme ještě lepší kapely, chybět samozřejmě nebude soutěž o Pohár Exaře Céčka a možná, pokud přestane tak zběsile pěnit, přijde i Jeník.

Bleee

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
08. 12. 2017 1

Vánoční koncert ČZU aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více
08. 12. 2017 0

Vánoční koncert aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více

Komentáře

Uživatel
Fedajkin
Fedajkin - 17 dubna, 2009 - 01:07

Hehe už se těšim na další ročník. Sem neska potkal zas lidi co se ptali, kdy to bude pokračovat, že nechtěj disko..teda, rokotéku :D

| 39
syrakus
syrakus - 17 dubna, 2009 - 17:41

Joo, joo bylo to fajn. Bohužel to, že mi je hovno rozumět jsem se dozvěděl až ve dvou třetinách konzertu - pak jsem do toho vřískal co to dalo :eek: . Každopádně příště raději metálek na závěr - fakt se mi líbil. Pivo dobrý skorem až nadstandardní. Příště se těšim a rád si zasoutěžim. Standa

| 40
Fedajkin
Fedajkin - 17 dubna, 2009 - 23:59

Šak tohle tankové Gečko, to je ten pravý důvod proč se průměrný středoškolák rozhodne jít na zemědělku :) Hehe, na soutěž ani nepomýšlej, jinak bysme to museli přejmenovat na O druhé místo v Poháru exaře Cečka :D

| 31
bufu
bufu - 19 dubna, 2009 - 16:40

Jj..akciška, suprová. Máte pochvalu a můžete se mnou počítat v účasti při pochodu po hospůdkách v areálu. Jen menší korektura....mého exovacího kolegu v první chvíli nazýváte Michal a pak Martin...uvedu vás na správnou cestu...je to Martin:D. SUCHDOL RULEEEEZ

| 19
admin
admin - 20 dubna, 2009 - 00:45

Opraveno. Sorry, nejdřív sem si nepamatoval jméno, pak sem si vzpoměl a zapoměl jsem to opravit...

| 13

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙