ČZU Go! 2012 — Nebezpečně výjimečná akce

03. 10. 2012 1 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
4 turnusy, 17 dní a skoro 700 nastupujících prváků. To jsou čísla z největší seznamovací akce v rámci ČZU. Lidi, máte hlad?

Na seznamovací akce většinou jezdíme s myšlenkou, že se seznámíme. Už i název nám tomu jaksi napovídá. A právě ČZU Go! 2012 všem letos nastupujícím prvákům nabídla tu nejlepší možnost, jak rychle a bezbolestně zapadnout do nového kolektivu.

Odjezd Dejvice

Jelikož jsem odjížděl na „Goučko“ až od druhého turnusu, byl jsem velmi dobře obeznámen se situací na tom prvním. Během něho jsem dostal několik zoufalých telefonátů od plakajících kamarádů. Ani jsem nemusel číst zprávy a bylo jasno. Prohibice.

Že je situace opravdu vážná, jsem poznal hned, jakmile jsem na Dejvicích vystoupil z metra. Dav cinkajících batohů (a rozhodně to nebyly rolničky) se táhl směrem k autobusu k hotelu Diplomat. Na místě už se lidé pomalu seznamovali a sdělovali si první dojmy, co že vezou za dobroty čítající obsah větší než 20 %.

Já sám jsem byl rád, že jsem dovedl za 10 minut sbalit věci na 3 turnusy do jedné tašky. Pro ilustraci, některé slečny si na jeden turnus braly tašky i tři.

Vanov, vystupovat

Přibližně dvouhodinová cesta uběhla překvapivě rychle, všichni dojeli živí. Na první části instruktorů už byla znát lehká únava, ale s nadšením pomáhali ještě nadšenějšímu novému turnusu s věcmi do později mocně proklínaného kopce.

Během prvního dne se všichni rozdělili do týmů, seznámili se a pomazlili při Teambuildingových aktivitách, rozdali si přídavná jména jako jebavý John, kozatá Káťa a další přívlastky s velkou obsahovou hodnotou a zasoutěžili si proti sobě v soutěži zvané Team to Team.

Jedna z nejoblíbenějších her Team to Team

Melounová vodka!

Padl večer a připravila se první uvítací Traffic Light Party. Hlavně pánům se díky identifikačním ligthtstickům zadaná/nezadaná usnadnila práce. Nutno dodat, že i když ve všech turnusech byla většinou početnější ta druhá skupina, tak některým ani tenhle pomocník nebyl nijak platný.

Hlavním drinkem večera a i celého ČZU Go! byla Melounová vodka s mateřídouškou. Skutečná lahůdka. A teď si vážně uvědomte, že díky prohibici by se na tento náboj mládí nikdy nepřišlo. Počáteční despekt všech příchozích k tomu drinku se pomalu měnil a brzy se stal hitem večera. Dál frčela i čistá vodka dovezená z vlastních zásob, ale ti, kteří chtěli vidět ráno na cestu do chatky, se drželi Melounové vodky nebo Višňového Jelcina.

HAVAJ party!

Dojte informace

Druhý a třetí den dopoledne byly na programu přednášky týkající se studia. Všichni, kdo k tomuto tématu měli co říci, vyčerpávajícím způsobem předali svoje vědomosti všem, kteří dokázali po večerní party dorazit. Nutno dodat, že většinou se sešli skoro všichni. Asi silný ročník zodpovědných studentů. Během přednášek zazněly jak všeobecné informace o studiu, tak se představily studentské organizace jako AIESEC, iZUN nebo Asociace studentů.

Ani chvilka oddychu

Druhý den po přednáškách čekala na studenty denní bojovka s dvanácti náročnými stanovišti. Štěstí je věc vratká, a tak jeden turnus se na jednom ze stanovišť vozil na „Titaniku 2“ za krásného slunečného počasí, druzí se koupali při vydatném dešti. Ze břehu se na to koukalo ale krásně v obou případech.

Titanic 2 právě míří ke dnu...

Večer se ti, kteří si s sebou přivezli nějaké mafiánské oblečení, hodili do gala a vyrazili na Mafia Night. Hlavně slečny s více či méně dobovými kostýmy byly ozdobami večerů. Našli se i tací, jenž si mafiánské oblečení vyložili po svém.

O zábavu bylo postaráno nejen u hazardních stolů

Na Mafia Night bylo proklatě horko

Avšak každý si Mafia Night vysvětlil po svém :)

Během večera probíhalo kasino a byla možnost si vypsat směnku na určitý obnos peněz. Někdo se bál méně, někdo více, takže se vypisovaly směnky jako travesti show čtyř pánů, pánský striptýz při večeři, masáž dvou krásných dívek ve spodním prádle, představení z partičky, odnesení do chatky po večerní párty a další… Dražba a realizace směnek potom probíhala většinou třetí den po dopoledních prezentacích.

Dražba směnek

Jedna ze směnek: Mytí auta ve spodním prádle

Večer už bylo na všech vidět, jak moc se těší na noční bojovku. Jejich nadšení bylo správné. Tým se před bojovkou rozdělil na 3 trasy (těžká, sakra těžká a kurva, kam jsem to vlezl). Černou trasu došli někteří borci až v 10 hodin ráno. Nejhorší týmy zvládly všechny trasy v součtu za více jak 24 hodin, tedy jeden celý den. Není divu, že čtvrtý den dopoledne nebyl program žádný…

Vyděšené výrazy před noční bojovkou

Po obědě si přeživší vyzkoušeli různé workshopy, jako například slackline, lanové centrum, paintball nebo zašli na přednášku o fitness.

Před finálovou party všechny okolo naladili do pohody Bek Ofis, jejich pecky Náhradník a B-U-Ř-T musím milovat do konce života. Následovala soutěž v topalkách neboli pivní štafetě v exování piva.

Topalki

Potom už se všichni potkali pod jednou střechou a odpálili tu nejsilnější party spolu... Žijeme jen jednou, právě tady a právě teď!

Parta instruktorů (nesnáším loučení)

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jiří Foist, Viktor Kořínek, Marek Mikel
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

08. 07. 2015 51

Vstříc novým zážitkům! Vyberte si seznamovací kurz ČZU

Číst více
08. 07. 2015 51

Vstříc novým zážitkům! Vyberte si seznamovací kurz ČZU

Číst více
28. 06. 2014 33

Seznamovací kurzy ČZU aneb užijte si nástup na vysokou!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Hoonara
Hoonara - 04 října, 2012 - 21:24

Co to je za MMA tam? :D

| 25

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙