Kníže Záviš na Céčku aneb Nenázvuhodná prasečinka

05. 12. 2009 3 0 Univerzita Zpět na Úvod
Hned si padli do oka při prvním setkání, oběma sršelo z očí pusté... Vážení studenti, zveme Vás na koncert krále českého pornofolku, mistra Záviše, který se uskuteční 8. prosince samozřejmě na Céčku. V tomto článku si povíme něco o nejkontroverznějším písničkáři, který si říká Záviš.

Snad žádný muzikant nedokáže vyvolat v lidech tak rozporuplné emoce. Jedna část má Záviše za odporného a vulgárního alkoholika, který zpívá i hraje falešně a ti co ho poslouchají jsou stejná prasata jako on. Ta druhá část ho obdivuje a při poslechu jeho písní se popadá smíchy za břicho. Co mu ale upřít nelze je jeho naprostá originalita.

zavis-plakat-a3-008-tisk

Mistr Záviš, vlastním jménem Milan Smrčka, byl porozen v 50. letech v Citonicích u Znojma. Za svůj život vydal již 9 alb, 5 básnických sbírek a jako poslední sborník jeho písní s notovými zápisy a akordy - Prvé písně Závišovy. Ale vůbec nikdo to neocenil.

Každý jeho koncert je unikátní. Často se stává, že Záviš končí v silně podnapilém stavu, kdy kytara slouží spíše jako opěrné zařízení, namísto hudebního nástroje. Znám je také případ, kdy se mistr ke konci svého koncertu vyšplhal na svoji stoličku, vydrápl flaksu a začal si ji třít. On sice byl konečně sám sebou, ale to se již nedalo říci o přihlížejících fanoušcích. No zkrátka nenázvuhodná prasečinka.

Na koncertě samozřejmě nebude chybět mistrův tetovací salón, který vám zdarma vytetuje pi*u na čelo :).

Takže, starý kokot vystoupí úterý 8. prosince od 20:00 v suchdolském Klubu C. Přijďtě všichni, vyhodíme si z kopítka! Céčko se bude otřásat v základech. Andělóóo, ty....

P.S.: Po koncertě vám samozřejmě přineseme rozohovor.

JM

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 04. 2019 0

Další ročník iZUN Music Challenge je za námi! Kdo z kapel vystoupí na Miss Agro 2019?

Číst více
11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
19. 11. 2018 0

Gaudeamus alkotour - ČZU edition

Číst více

Komentáře

Uživatel
Vyhoň
Vyhoň - 14 prosince, 2009 - 23:10

No jo, já ho pamatuju na F tenkrát, kam přišel pozdě a vcelku vylitej :)) Ale koncert OK, potom jsme s ním lili na JIHu v baru ... dobrá akce :))<br /><br />D.

| 10
Fedajkin
Fedajkin - 15 prosince, 2009 - 17:33

Já ho zas nepamatuju nidky, kdy by nepřišel a vcelku vylitej nebyl :D jinak tohle pondělí křtí album s Ivanem Hlasem!

| 17
zavisak22
zavisak22 - 22 ledna, 2011 - 14:18

Ahoj, má někdo z vás živák z Moravských Knínic (Fofremlajf) nebo i nějaký jiný Závišův živák? Za veškeré informace budu vděčný a rád vás odměním dalšími nahrávkami z koncertů. Pište na zavisak22@seznam.cz

| 14

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙