Life Sciences Film Festival po čtvrté. Co nás čeká?

08. 10. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již po čtvrté proběhne letos na České zemědělské univerzitě festival dokumentárních filmů s názvem Life Sciences Film Festival. Program je přichystán opravdu nabitý a my jsme rádi, že Vám ho nyní můžeme oficiálně představit.

LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL se poprvé uskutečnil v roce 2010 díky iniciativě studentů ČZU v Praze. Ti se rozhodli přinést větší prostor mladým tvůrcům audiovizuálních děl s tématikou přírodních a zemědělských věd. Díky nim vznikl filmový festival, který má dnes mezinárodní význam a který se letos na ČZU uskuteční již počtvrté za podpory univerzity.

Jak zelené technologie změní svět

Podtitulem letošního festivalu, který proběhne ve dnech 13. - 17. 10. v areálu ČZU, je „Jak zelené technologie mění svět“.

Diskutovat se bude především nad těmito tématy:

  • Jak mikrobi ovládají naše tělo?
  • Chovat, nebo pěstovat maso?
  • Můžou houby zachránit svět?
  • Odkud budeme brát energii? Kde začíná cesta z města?

Do letošního ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů s tématikou přírodních a zemědělských věd se přihlásilo rekordních 169 snímků z 31 zemí světa. Kompletní program filmů, které se budou promítat po všech fakultách ČZU, najdete zde.

Kromě filmů budou součástí festivalu také tradiční doprovodné akce. Naše univerzita opět přivítá vyhlášeného gastronomického odborníka Romana Vaňka, který bude prezentovat film Jídlo s.r.o. a v rámci následné diskuse společně s Františkem Kšáňou v posluchárně na FAPPZ dokonce zbourají přeštické prase.

Ten samý den dopoledne proběhne také před FAPPZ část programu s názvem „Podzimní grilování“. Ochutnat budete moci kulinářské lahůdky přímo z grilu.

Oficiální zahájení festivalu, o které se postará rektor ČZU prof. Jiří Balík, proběhne v pondělí 13. 10. od 16 hod v prostorách kruhové haly. Bezprostředně poté bude promítán zahajovací film Mikrozrození, na který plynule naváže diskuse s odborníky, jenž přijali pozvání.

V rámci LSFF také ČZU spouští nový seriál akademických diskusí pro širokou veřejnost s názvem FÓRUM ČZU. Tyto diskuse budou probíhat vždy dvakrát až třikrát za semestr. První otevřená diskuse se uskuteční právě na LSFF, a to konkrétně v Klubu C 15. 10. od 16 hod. Jejím tématem bude „Role rodinných farem a budoucnost zemědělství“. Na diskusi bezprostředně naváže vyhlášení vítězů Life Sciences Film Festivalu.

Až do pátku 17. 10. budete mít možnost navštívit kterýkoliv z promítaných filmů či některý z doprovodných programů. Vstup je zdarma.

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙