Přichází University Band Contest 2014. Bitva o hudebního krále Prahy a celé ČR!

11. 03. 2014 0 0 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Přemýšleli jste někdy, která pražská vysoká škola má nejlepší hudebníky? Pokud ano, tak středa 12. 3. vám jistě na tuhle otázku přinese odpověď! V Klubu C se totiž chystá jedinečná Hudební bitva vysokých škola University Band Contest. Středeční večer však nepůjde jen o nadvládu nad Prahou. O co všechno budeme vlastně zítra hrát?

University Band Contest

Hudební projekt, který vznikl před dvěma lety pod taktovkou Stavovské unie studentů Ostrava má potenciál spojovat studentský hudební svět napříč celou republikou. Jde o soutěž studentských hudebních kapel, které se po celé ČR účastní devět pořadatelských měst.

Každé z těchto měst uspořádá během března své lokální kolo, jejichž vítězové se mezi sebou následně utkají o postup do finále ve třech semifinálových kolech, a to následujícím způsobem:

  • Praha – Liberec – Mladá Boleslav
  • Brno – České Budějovice – Plzeň
  • Ostrava – Olomouc – Zlín

Finálové kolo na konci dubna následně rozhodne o tom, kdo získá nejenom spoustu věcných cen od partnerů soutěže, ale také, kdo bude mít možnost objet celorepublikové letní festivalové turné!

Pražské kolo

U nás v Praze vypukne Hudební bitva jako jedna z prvních. Kromě skvělé živé muziky a rozhodnutí o tom, která kapela pojede na letošní pražský Majáles a zároveň která postoupí do semifinálové kola, se bude hrát i o spoustu skvělých cen. Jmenujme například lístky na pražský Majáles nebo soutěž o hudební dárky od Music City, která probíhá již od pondělí.

A které kapely si to ve středu rozdají o přízeň a respekt diváků?

Bek Ofis

Hudební skupina Bek Ofis, v jejímž čele stojí frontman Jan J. Nedvěd, vyznává styl indie-pop. Kapelu dále tvoří klávesista Viktor Macák, baskytarista Karel Hubáček, bubeník Ondřej Sluka a zejména při příležitosti koncertů se stále častěji připojuje také talentovaná zpěvačka Karolína Tothová. Jejich největším úspěchem je vítězství v soutěži Youtube Fest v roce 2012.

Kobylinec

Mladá pop-rocková parta Kobylinec z Prahy si zakládá na vlastní tvorbě s důrazem na melodiku a české texty. Na scéně funguje od roku 2009. Za tu dobu stihli odehrát desítky koncertů v Praze i mimo, včetně menších festivalů a natočit tři oficiální nahrávky. Jejich poslední singl vydaný v minulém roce „Holka blonďatá“ se držel na rádiu RockZone po šest týdnů v hitparádě Česká desítka a nadále se drží v hitparádě rádia SoundWave.

New world order

Partička New world order složená ze dvou kluků a dvou holek byla založena na přelomu let 12/13. Prezentuje se jako nezávislá DIY kapela pohybující se na vlnách melodického alternative rock-metalu. Pro NWO je charakteristický hutný kytarový zvuk, precizní šlapající rytmika, chytlavé klávesové melodie a v neposlední řadě dva dívčí melodické zpěvy.

Crapfruit

Pop-rocková kapela Crapfruit vznikla v Praze v říjnu 2012 v sestavě Martin Bosák, Matěj Tikal a Daniel Tikal, kteří jsou členy dodnes. V průběhu roku se v kapele vystřídalo několik basáků, než se po roce fungování konečně našel ten pravý, Honza Zábský. S jeho příchodem zesílila touha nahrát pár písniček ve studiu a v lednu 2014 se toto přání stalo skutečností. Nyní je kapela crapfruit kompletní a má v plánu koncertovat a zúročit tak hodiny dřiny v podzemí.

Program

Program nabitý živou hudbou a soutěžemi bude následující:

20:00  Oficiální začátek

20:30 Bek Ofis

21:15  Soutěž 1

21:35 Kobylinec

22:20  Soutěž 2

22:40 New world order

23:25  Soutěž 3

23:45 Crapfruit

Doufáme tedy, že tento jedinečný večer vytvoříte skvělou atmosféru a posunete právě vašeho favorita do hudebních výšin. Těšíme se na vaši návštěvu!

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 04. 2019 0

Další ročník iZUN Music Challenge je za námi! Kdo z kapel vystoupí na Miss Agro 2019?

Číst více
11. 04. 2019 0

Jarní koncert přinesl krásné skladby v podání Jaroslava Svěceného a vyhlášení sportovců roku ČZU!

Číst více
19. 11. 2018 0

Gaudeamus alkotour - ČZU edition

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙