Znovuzvolený Radek Martiník jako předseda ČZU Media, z.s. o tom, jak to bylo, je a bude
iZUN: Proč jsi se rozhodl, že již budeš působit pouze jako předseda ČZU Media, z.s.?
Radek Martiník: Nad tímto rozhodnutí jsem již dlouho přemýšlel, respektive myšlenkou rozdělení funkce předsedy a šéfredaktora jsem se zabýval již od podzimu. Zjistil jsem totiž, jak je to časově náročné. Ze začátku jsem se obával hlavně toho, že v tomto rozdělení funkcí bude guláš. Hlavní důvody, proč jsem se rozhodl, že budu působit pouze jako předseda ČZU Media, byly ty, že jsem tuto funkci bral jako full-time job a ani jsem to vlastně jinak nedokázal brát. Musím se přiznat, ne všechny věci jsem stíhal. Sotva jsem stíhal řízení iZUNu a moc se nevěnoval studiu. Byl to pro mě opravdu velká zátěž, do toho se přidaly ještě osobní problémy a vyhoření bylo na světě. Řekl jsem si tedy, že takhle to dál opravdu nepůjde. Přemýšlel jsem nad tím, že buď úplně odejdu, anebo to takhle rozdělím. Nakonec členové našeho spolku s rozdělením souhlasili a sami říkali, že to bude lepší. Přeci jen jsme dost vyrostli a čítáme okolo 60 členů. Jsem rád, že to takto dopadlo a Aleš jako šéfredaktor má mou plnou důvěru.
Jméno: Radek Martiník
Povolání: předseda ČZU Media z. s. a student ČZU
Krátký životopis: Radek Martiník studuje první ročník magisterského studia na Provozně ekonomické fakultě, od června roku 2017 působil i jako šéfredaktor iZUN. eu. V této studentské organizaci za rok svého vedení dokázal dotáhnout do zdárného konce rebrand iZUNu a tvorbu nových webových stránek. Od června roku 2018 byl zvolen pouze jako předseda ČZU Media z. s.
iZUN: Co přesně teď budeš mít tedy vše na starosti?
Radek Martiník: Momentálně budu mít na starosti převážně komunikaci s univerzitou ohledně věcí týkajících se spolku. Dále komunikaci s našimi partnery a také samozřejmě interní věci v rámci celé organizace. Funkce statutárního orgánu samozřejmě zůstává. Myslím si, že i tak toho budu mít na starost dost, ale zároveň toho bude o dost méně.
iZUN: V minulém rozhovoru jsi říkal, že bys chtěl dostat iZUN dál za hranice naší univerzity. Myslíš, že se ti to povedlo?
Radek Martiník: Já si myslím, že tohle se mi povedlo. Navázali jsme spolupráci s ostatními studentskými spolky, respektive s Uniemi v celé České republice, které se schází pravidelně každý půlrok. Druhé setkání proběhlo dokonce u nás. Myslím si, že jsme to zvládli. Šlo hlavně o navázání vztahů se spolky, se kterými si můžeme předávat a sdílet informace, ať už o jejich akcích nebo o nezávislých Majálesech, které v jiných městech fungují bez problémů a pořádají je právě studentské organizace.
iZUN: Na co jsi za ten rok ve funkci šéfredaktora nejvíce hrdý?
Radek Martiník: Jsem hrdý celkem na dost věcí. Nejvíc na kolektiv skvělých lidí a také na to, že se konečně dotáhl rebrand.
iZUN: Co myslíš, že bude hlavní úkol iZUNu pro příští rok? Na čem bude potřeba nejvíce zamakat?
Radek Martiník: Určitě rozšířit spolupráci s partnery, se kterými již spolupracujeme. A také rozšířit ještě více iZUN do povědomí lidí. Ta propagace je zásadní.
iZUN: Máš něco, co bys chtěl vzkázat Alešovi jako novému šéfredaktorovi?
Radek Martiník: Samozřejmě to, ať se mu daří a že mu držím palce. Také hlavně pevné nervy. A že začátek nebude mít opravdu lehký, protože to rozdělení funkcí není ještě úplně přesně dáno. Myslím si, že mu pomůže to, že s komunikací mu bude pomáhat místopředseda a předseda. Pro lepší a rychlejší komunikaci jsme také zavedli mail přímo pro vedení.
iZUN: Co si vybavíš jako první při slově iZUN?
Radek Martiník: Jako první se mi vybaví bezvadní lidé, kteří to dělají zadarmo a prostě je to baví.
iZUN: Máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře?
Radek Martiník: Nešetřete kritikou, protože pořád se máme co učit a my to víme. Radši samozřejmě budeme pro tu normální kritiku než pro tu anonymní. Čtěte nás a pokud byste měli jakékoliv náměty na články, tak nám neváhejte psát!
iZUN: A jak jistě víš, teď už jen ta naše tradiční na závěr. Jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?
Radek Martiník: Budu se držet toho, co jsem řekl u minulého rozhovoru. Mám rád, když je na vajíčkách znát, odkud pochází. Domácí vajíčka mají lepší barvu a chuť. Bohužel dnešní společnost má určité nároky na poměr cena/výkon. Lidé jsou totiž takoví, že by i to máslo zavřeli do klece, aby snášelo máslo a bylo co nejlevnější. Je to smutná skutečnost, ale bohužel v této době tak zajetá, že společnost si stěžuje, ale zároveň jí to tak vyhovuje.