Aerobik na KTV v novém, přijďte si zacvičit!

02. 10. 2013 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Každý z nás, ať už léty prověřený a ostřílený Suchdolák, nebo nováček, který s sebou bude ještě pár následujících týdnů nosit mapku areálu, si jistě nemohl nevšimnout, že naše univerzita nabízí poměrně velký výběr mimoškolních sportovních aktivit. Dnes tu máme něco pro tu jemnější část studentstva. Takže dámy, nechte tentokrát své přítele v nejbližším hlídacím koutku, kde čepují Suchdolského Jeníka a pojďte si skočit pro dokonalé křivky a dobrou náladu. Kam? Na KTV, na lekce aerobiku s novou lektorkou, studentkou Provozně ekonomické fakulty, Lenkou Tydlitátovou.

Jakou formu aerobiku budeš vést u nás ve škole a které dny se na tebe můžeme těšit?

Na zemědělce budu vést lekce dance aerobiku, to je taková zábavnější forma klasického aerobiku obohacená o taneční prvky. Hodiny budou každé pondělí od 19:30 hod.

Bio zpovídaného

Jméno: Lenka Tydlitátová

Povolání: studentka 2. ročníku oboru VSRR na ČZU

Krátký životopis:

Kromě aerobiku se Lenka ráda věnuje i dalším sportům, mezi které patří především plavání, florbal a cyklovýlety.

Může se těchto lekcí zúčastnit někdo, kdo aerobik nikdy nezkoušel, i ten, kdo ho cvičí pravidelně?

Určitě, lekce jsou přizpůsobené i začátečníkům. Hodina je rozdělená do tří bloků, kdy se začíná nejjednodušší choreografií a postupně se přidává na složitosti. Takže si každý může vybrat, jestli se pustí do složitějších prvků, nebo zůstane u těch základních z úvodu hodiny.

iZUN: Jak to bude se vstupem na hodiny? Kolik to bude studenty stát?

Studenti naší univerzity mají možnost získat permanentku za 1 000 Kč (po předložení indexu s řádným zápisem do ročníku, popř. ITIC - idetifikace vyučujícího), zaměstnanci ČZU za 1 200 Kč. Ve dnech 30. 9. - 13. 10. navíc probíhá akce, během níž je vstup na hodiny zdarma. Pokud by někdo chtěl cvičit nepravidelně, může využít jednorázové vstupy v ceně 90 Kč/hod. 

Co si na takovou lekci mám přinést a co mohu očekávat, pokud jsem začátečník? Jak probíhá hodina aerobiku pod tvým velením?

Tak určitě si nezapomeňte ručník, ten bude potřeba (smích). Důležité jsou také pohodlné sportovní boty a dostatečné možství pití. Lekce probíhá tak, že prvních 10 minut je na zahřátí a protažení, následují 3 bloky taneční choreografie, které se na závěr hodiny spojí v jeden celek. V závěrečném finále je možné udělat taneční battle, kdy se cvičenky rozdělí na dvě poloviny a tancují například zrcadlově proti sobě. Hodina končí protažením.

Co bys vzkázala studentkám, které ještě sbírají odvahu a váhají, zda je pro ně aerobik to pravé?

Ať se nebojí a přijdou to určitě vyzkoušet, není to žádné trápení se v tělocvičně. Je to zábava, při které se skvěle odreagují a spálí spoustu kalorií.

Lenka při cvičení

Lenko, jaké byly začátky někoho, kdo má na kontě několik ocenění v celorepublikových aerobikových soutěžích?

Já jsem s aerobikem začínala ve čtrnácti letech, kdy většina holek končí, a protože jsem už byla poměrně stará, byly začátky dost težké. Provazy, rozštěpy, plno pláče... (smích), ale překousla jsem to a vydržela doteď. Motivací pro mě bylo to, že jsem se po 14 dnech trénování dostala do závodních týmů a po 3 měsících na mistrovství republiky. Úspěchy byly můj hnací motor. Jsem typ člověka, který když si něco usmyslí, tak to chce dokázat co nejrychleji.

Máš nějaký vzor?

Jednoznačně Olinku Šípkovou, která má můj velký dík, jelikož mi dala příležitost u ní chvíli trénovat. Největší radost mám ale z toho, že do aerobikového světa pronikli i muži. Do choreografií dávají kus mužnosti. A to se mi moc líbí, konkrétně asi Petr Jánský.

Posledním z Tvých vlastních úspěchů bylo 2. místo na ČAH 2013 (České akademické hry, pozn. red.), kde jsi reprezentovala naši školu. Co obnáší příprava na takovou soutěž?

Nijak speciálně jsem se nepřipravovala, protože trénuji každý den dospělé a dětské týmy a s nimi i sama sebe. Tento typ soutěží dělám zhruba každý týden už několik let, takže vím, jak probíhají. Velkou výhodou jsou pro mě právě i lektorské zkušenosti.

Nyní působíš i jako trenérka a choreografka. Kdy sis řekla, že se chceš věnovat aerobiku z té druhé strany?

U mě to bylo rychlé, svému velkému závodění jsem věnovala dva roky a od šestnácti pak začala trénovat děti. Trénování probíhalo na základní škole s prvňáčky. Nikdo s nimi nechtěl cvičit, protože nic neuměli, tak jsem si řekla, že to zkusím a uvidíme. Bylo to náročné, ale po dvou letech tréninku mi holky vyhrály mistrovství republiky. Udělaly velký kus práce a teď jsou to úspěšné závodnice ve sportovním aerobiku.

Lenka se svými medailemi

Jakých trenérských úspěchů si vážíš?

Největší úspěch je pro trenéra, když vidí, že jsou děti šťastné, sport je baví, a že si odnášejí hlavně radost, nejen medaile.

Na závěr naše tradiční otázka, jaký je tvůj názor na klecový chov drůbeže?

Myslím, že je to týrání slepiček (smích). My máme domácí vajíčka od babičky, která chová slepice ve volném výběhu.

Autoři: Karolína Fourová Foto: Stanislav Hemrl, Soukromý archiv Lenky Tydlitátové ,
Pohledem autora

<p>Na svůj první rozhovor pro iZUN jsem vstávala v pět ráno, zapomněla deštník, nasedla do špatné tramvaje a postupně tak už jen čekala na onu třešničku na dortu smůly. Tyhle pocity ze mě spadly ve chvíli, kdy dorazila usměvavá Lenka. Během rozhovoru jsme našly spoustu společných témat a povídání si pak prodloužily  o dalších 30 minut. Takže za mě má Lenka rozhodně "vidle nahoru".</p>

nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙