Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

09. 10. 2019 0 1 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Divokost mají nejen v krvi, ale i v názvu jejich týmu. Wild Cheerleaders je skupina mladých, nadaných děvčat, která na ČZU působí jako cheerleaders již od roku 2010. Pod záštitou Tělovýchovné jednoty ČZU za tuto dobu získaly nemalé úspěchy a účastnily se nespočtu akcí, jak v rámci univerzity, tak i mimo ni.

Kde je můžete podpořit?

Asi největší příležitostí, kde se s děvčaty setkat, jsou univerzitní akce. Pravidelně se se svým vystoupením účastní například Miss Agro či Sportovního plesu. Letos se na Zahradních slavnostech představily poprvé v doprovodu živé hudby v podání Orchestru ČZU. To se dá považovat za opravdovou lahůdku, jelikož ani samy Wild Cheerleaders neví o žádné jiné taneční skupině, která by takto vystupovala! Dále vystupují na zápasech USK a Prague Lions a každoročně jsou součástí Hokejové bitvy univerzit, kde pokaždé pořádně rozproudí davy diváků. 

Jsou nejen divoké, ale i soutěživé!

Mimo veřejných akcí se Wild Cheerleaders každý rok účastní závodů v cheerleadingu po celé republice. Společně soutěží v kategorii Freestyle Pom Performance, která je typická pro tanec s pomy (pro nás méně znalé jsou to třásně) a její součástí jsou i gymnastické prvky jako skoky, přemety a výkopy, ale také baletní prvky. Výstupem z jednotlivých soutěží je pak účast na Mistrovství České republiky. To se jim podařilo již čtyřikrát plně ovládnout (v letech 2015–2018) a letos skončily jako vicemistryně ČR. Všechny tyto úspěchy jim otevírají dveře do evropských soutěží, které jsou pro ně takovým vrcholem sezóny. Na svém kontě mají již čtyřnásobnou účast na Mistrovství Evropy a 3. místo ze soutěže All Level Championship v Düsseldorfu. Pokud se všechny jejich zářezy sečtou, pyšní se 12 zlatými, 8 stříbrnými a 3 bronzovými medailemi. A tomu už se říká úspěch!

Bez práce nejsou koláče

V životě platí pravidlo, že nic není zadarmo. A u sportu je to pravda dvojnásob! Aby dívky dosáhly na tak skvělé výkony, schází se dvakrát do týdne v prostorách KTV a společně během dvou hodin cvičí flexibilitu, skokovou a gymnastickou průpravu a taneční sestavy. Ty mají rozdělené na závodní a sestavy na vystupování. No a jak by vám je popsaly samy dívky? 

Sestavy na vystoupení: Snažíme se vytvářet choreografie plné rozmanitých tanečních stylů, ve kterých nechybí lidské pyramidy/stunty a akrobacie. Choreografie koncipujeme tak, aby si je užily i naše cheerleaders a věříme, že o to lepší je pak zážitek pro diváka. Délka i „vzhled“ jsou přizpůsobeny konkrétním požadavkům. Může se jednat o krátké sestavy, nebo se jedná o několikaminutové choreografie na mix hudebních hitů.

Závodní sestavy: Naší hlavní choreografkou je Michaela Juričáková, sestava je tvořena na začátku sezóny a dívky se ji učí na soustředění, které je na konci letních prázdnin. Se sestavou objíždíme závody během roku, tedy 2-5 závodů. 

Ještě nutno dodat, že k nominaci na ME je třeba minimálně šestnáctičlenný tým. Dívek je momentálně ovšem jen čtrnáct. A tím nastává obrovská příležitost třeba právě pro tebe!

Jsi dívka ve věku od 16 do 30 let? Miluješ tanec, ráda se učíš novým věcem, nevadí ti vystupovat na veřejnosti a z pod kůže se ti dere soutěživý duch? Tak to je místo ve Wild Cheerleaders přímo pro tebe! Ani nemusíš být studentkou ČZU, když na to přijde, nejdůležitější je zápal pro věc. 

Pokud jsi se pro tento sport nadchla a víš, že to by bylo to pravý vořechový, stačí jen přijít na trénink, který se koná 13. 10. od 17 hodin na KTV. Také můžeš děvčata kontaktovat elektronicky, a to buď skrze jejich webové stránky nebo třeba přes Instagram, kam můžeš mrknout i pokud nemáš třeba zájem, nebo jsi naneštěstí kluk. 

Autoři: Kristýna Stehlíková, Wild Cheerleaders Foto: iZUN.eu, Wild Cheerleaders
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙