Ať to fičí! Zimním kurzům třikrát SKOL!

13. 10. 2014 0 {{ articleTotalLikes }} Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Čerstvě řízlé stopy? Slunce, pohoda a vlek? Už žádné čvachtání v tom, co se kdysi vzdáleně podobalo sněhu. Žádné přeplněné tramvaje, žádná škola. Komu by se nechtělo v zimě vypadnout ven z města a vyrazit na hory?

Katedra tělesné výchovy i tento rok připravila širokou škálu zimních kurzů. Mazáci mohou pokračovat v každoroční tradici, pro bažanty máme pár organizačních informací a pokynů. Samozřejmě se také dozvíte, co všechno na Vás čeká!

KDO se může zúčastnit?

 • Studenti magisterského studia FAPPZ, FŽP, FLD, TF, FTZ (zimní TV kurz jako volitelný předmět s kreditem) - kód RTX01Z - se zápočtem
 • Studenti, kteří mohou kurz využít  jako náhradu za zápočet z TV místo docházky v ZS  po zapsání  kurzu do HROCHA - výběr sportu od 3. 10. 2014 - se zápočtem

 • Všichni studenti i doktorandi ČZU - bez zápočtu

Na tuzemské kurzy se hlásí studenti se základními lyžařskými dovednostmi, tj. sjetí modré sjezdovky a jízda na vleku. Do zahraničí se mohou vydat lyžaři a snowboardisté, kteří zvládají těžší terény a samostatnou jízdu. 

Ať prašan či led, hlaste se hned!

CO Vás čeká?

Sjezdové lyžování pro zkušenější, ale i méně zdatné lyžaře. V Čechách si navíc na své přijdou i milovníci běžeckého lyžování.  Výcvik je částečně organizován, dočkáte se ale i volného lyžování. Vše záleží na podmínkách a okolnostech přímo na kurzu. Výbavu pro sjezdové lyžování, případně běžky, je možné si zapůjčit ve skladu KTV zdarma (na zálohu).

Chamonix_2012

KAM se vlastně pojede?

 • Pec pod Sněžkou - Havlova bouda (9. - 16. 1. 2015)
 • Pec pod Sněžkou - Obzor  (31. 1. - 7. 2. 2015)
 • Pec pod Sněžkou - Obzor  (28. 2. - 6. 3. 2015)
 • Pec pod Sněžkou – Obzor  (6. - 12. 3. 2015)
 • Janov-Bedřichov – Jizerské hory (26. – 31. 1. 2015)
 • Francie  -  Tignes/Val d‘Isere  (17. - 25. 1. 2015)
 • Francie - Serre Chevaliere ( 13. - 21. 3. 2015)
 • Rakousko – Nassfeld (22. 2. - 1. 3. 2015)

Co můžete od jednotlivých destinací očekávat?

Jestli stojíte o spoustu zážitků a maximální sportovní vyžití, neváhejte. Kapacita kurzů totiž není nafukovací.

Pec pod Sněžkou

Ski Pec pod Sněžkou patří mezi největší lyžařská střediska v České republice. Moderní čtyřsedačková lanovka, 10 vleků s přepravní kapacitou 9 620 osob/hod, 11 km upravených sjezdovek, nejdelší a nejlépe osvětlený svah pro večerní lyžování, členitý freestyle park a upravené běžecké tratě okolo Krkonošské magistrály dělají ze Ski Pec jedno z nejkomplexnějších tuzemských středisek.

Havlova bouda  (9. - 16. 1. 2015)

Ubytování v horské chatě Havlova bouda přímo na sjezdovce Javor - vynikající poloha - na lyžích od dveří chaty na sjezdovku a zpět. Přímo u chaty večerní lyžování. Program na kurzu: sjezdové lyžování nebo snowboarding, pro zájemce velmi dobré podmínky na běžky.

V tomto termínu prázdné sjezdovky a lyžování bez front, slevy skipasů pro školy. Cena: 2 650,— (V ceně kurzu je ubytování a stravování - polopenze. Dopravu do střediska si zajišťuje každý sám.)Kontaktní osoba: Mgr. Michal Novák - [email protected]

Obzor  (31. 1. - 7. 2. 2015, 28. 2. - 6. 3., 6. - 12. 3.)

Ubytování v horské chatě Obzor přímo na sjezdovce Bramberk - vynikající poloha. Od dveří chaty na lyžích přímo na sjezdovku a zpět na lyžích až k chatě. Pokoje převážně pro 4 osoby, společenská místnost (stolní tenis, kulečník, šipky), restaurace. Velmi oblíbený kurz a termín!

Program na kurzu: sjezdové lyžování nebo snowboarding, pro zájemce velmi dobré podmínky na běžky (dobrovolně - doporučujeme), možnost večerního lyžování. Bonus tohoto kurzu (31. 1. - 7. 2. 2015) pro zájemce: ve večerních hodinách možnost relaxačního cvičení s Lucií Janíkovou. Cena:  3 300,— (V ceně kurzu je doprava autobusem ČZU na kurz, odvoz lyží a zavazadel rolbou až k chatě, ubytování a stravování - plná penze.)Kontaktní osoba: Mgr. Lucie Janíková - [email protected]

Kurz 28. 2. - 6. 3. Cena: 3 100,— Kontaktní osoba: Mgr. Radek Švejdar - [email protected]

Kurz 6. - 12. 3. Cena: 3 100,— Kontaktní osoba: Ivan Spurný - [email protected]

Nova_pec_p_S

Francie  -  Tignes/Val d‘Isere  (17. - 25. 1. 2015)

Toto olympijské středisko se nachází v nadmořské výšce 2 100 m v srdci jednoho z nejkvalitnějších lyžařských terénů světa - Espace Killy. Tignes je typickým příkladem moderního střediska zimních sportů. Je vybaveno stovkou lanovek a vleků, mezi něž patří podzemní lanovka na horu Grande Motte a další podzemní vlak ve Val d’Isere. Je to skutečný lyžařský ráj. Tato oblast zahrnuje 300 km sjezdových tratí ve výškách 1550—3450 m, ledovcové lyžování, terény pro náročné lyžaře, kvalitní sněhové podmínky - prostě super. Do této oblasti se pravidelně vracíme a kdo tu jednou byl, vrací se rád. Super středisko! Cena: 11 100,— (V ceně kurzu je doprava autobusem, ubytování,  6denní skipas na celou oblast Espace Killy, pojištění léčebných výloh.) Kontaktní osoba:  PaedDr. Dušan Vavrla - [email protected]

hory_reklama

Rakousko – Nassfeld (22. 2. - 1. 3. 2015)

Prověřený a velmi oblíbený kurz, kam jezdí ČZU už 10 let. Nassfeld je největší a nejmodernější lyžařské středisko v Korutanech na hranici s Itálií. V malebném slunném lyžařském údolí vás vyveze na sjezdovky 35 moderních vleků a lanovek (včetně nejdelší kabinové lanovky v Rakousku – 7,6 km). Nassfeld nabízí na 100 km upravovaných sjezdovek všech úrovní a moderní snowpark. Lyžování v nadmořských výškách okolo 2 000 m. Zpestřením kurzu je jednodenní lyžování na ledovci Mölltal (3 112 m) - jeden z nejlépe vybavených ledovců v Rakousku. Výborné ubytování pro potřeby kurzu v samostatném apartmánovém domě jen pro kurz (apartmány pro 4—6 osob s kuchyní, obývákem, koupelnou a WC), velká společenská místnost.

Cena: 9 500,— (V ceně kurzu je doprava, ubytování,  6denní skipas na celou oblast, včetně ledovce a pojištění léčebných výloh.) Kontaktní osoba: PaedDr. Dušan Vavrla - [email protected], příp. Igor Miklík - [email protected] 

Francie - Serre Chevaliere (13. -21. 3. 2015)

Grand Serre Chevalier je se svými 250 km sjezdovek a počtem 62 lanovek a vleků nejrozsáhlejší lyžařský areál v jižních Alpách. Skládá se ze 4 částí. Základnou celého regionu je historické městečko Briancon, které je zapsáno na seznamu chráněných památek UNESCO a ve kterém budeme přímo u lanovky bydlet. Středisko nabízí rozmanité lyžařské terény ve výškách 1200—2800 m, z nichž 80 % se nachází ve výškách nad 2000 m. Pro náročné lyžaře jsou zde dlouhé a upravované černé sjezdovky (13), nejvíc je zde sjezdovek červených (37) a modrých (28) - vždy perfektně upravených. Pro snowboardisty je ve výšce 2200 m rozsáhlý snowpark. Krásné historické městečko Briancon s kulturním vyžitím. Ubytování přímo u lanovky ve 4 až 6lůžkových apartmánech.

Cena:  9 700,— (V ceně kurzu je doprava autobusem, ubytování, 6denní skipas a pojištění léčebných výloh.) Kontaktní osoba: PaedDr. Dušan Vavrla - [email protected]

Janov nad Nisou - Jizerské hory

Kurz pro zájemce o běžecké lyžování. Ubytování na školní chatě v Janově blízko Bedřichova, který je centrem běžeckých stop Jizerských hor. Upravené kilometry běžeckých stop po hřebenech Jizerek a po trase Jizerské 50. Skvělá cena zahrnuje ubytování v horské chatě s možností vlastního vaření. Chata je zrekonstruována- nové pokoje, sociální zařízení, kuchyňka, společenská místnost, možnost parkování u chaty.

Dopravu si zajišťuje každý sám (z Prahy jezdí autobus).

Cena: 400,— (V ceně není stravování a doprava.) Kontaktní osoba: Mgr. Jan Křováček - [email protected]

JAK se přihlásit?

Přihlášky na jednotlivé kurzy podávejte osobně na KTV u jednotlivých vedoucích kurzů se zaplacením zálohy 500 Kč. Zároveň si vyzvednete složenku na zaplacení příslušné částky za kurz. Po jejím zaplacení je třeba přinést potvrzení o platbě (útržek složenky nebo výpis z účtu) vedoucímu kurzu, není-li vedoucím kurzu stanoveno jinak.

Studenti Mgr. studia, kteří mají kurz v programu se zápočtem (RTX01Z), se hlásí na jednotlivé kurzy u vedoucích kurzů osobně na KTV od 1. 10. 2014.

Studenti  1. ročníků si zapíší do HROCHA zimní kurz místo pravidelné hodiny TV (zápis od 3. 10. 2014 od 17 hod) a poté se hlásí u vedoucího vybraného zimního kurzu osobně na KTV od 6. 10. 2014 až do zaplnění kurzů.

Ostatní studenti - zájemci o účast na kurzu se hlásí u vedoucích kurzů od 6. 10. 2014. Možnost přihlásit i skupiny studentů.

Termín zaplacení kurzu a odevzdání potvrzení o zaplacení je do 31. 10. 2015, nestanoví-li vedoucí kurzu při přihlašování jinak.

Není co dodat. Nabídka je bohatá, program nabitý. Jestli stojíte o spoustu zážitků a maximální sportovní vyžití, neváhejte. Kapacita kurzů totiž není nafukovací.

V případě zájmu o zapůjčení lyžařského materiálu se s klidem obraťte na Ski centrum ČZU. Více o něm zde. Ať prašan či led, hlaste se hned.

Pozn.: (Přihašování na kurzy již probíhá, bohužel jsme podrobné zprávy o jejich konání obdrželi od KTV později a přinesli Vám je tak rychle, jak jen to bylo možné.)  

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0 1

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0 1

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0 1

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

 • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
 • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP