ČZU si před Vánoci zvolila nejlepšího sportovce roku

03. 12. 2015 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již tradiční ocenění, sportovec roku České zemědělské univerzity, o které je každým rokem větší a větší zájem, byl předáván v rámci vánočního koncertu. A kdo, že usedl na pomyslný trůn pro tento rok?

Do soutěže o nejlepšího sportovce roku České zemědělské univerzity, se přihlásilo celkem 21 soutěžících. I tentokrát byla sestavena velmi rozmanitá porota, ve které zasedli zaměstnanci univerzity, sportovní experti a další zástupci důležitých organizací spojených s naší univerzitou.

Po přečtení kompletní soupisky přihlášených bylo jasné, že práce poroty bude velmi těžká a o výsledku rozhodne každý, i ten zdánlivě nejnicotnější úspěch konkrétního sportovce.

Vyhlašování se, lehce po sedmé hodině večerní, ujal slova vedoucí Katedry tělesné výchovy PaedDr. Dušan Vavrla a shrnul práci celé komise a poděkoval přihlášeným sportovcům. Do samotného jmenování nejlepších pěti sportovců se za podpory rektora prof. Ing. Jiřího Balíka, CSc., dr.h.c. pustil tiskový mluvčí Mgr. Josef Beránek, který postupně na podium pozval nejlepších pět sportovců.

Vítězka Veronika Vojtová

Výsledky sportovce roku ČZU 2015

1. místo - Vojtová Veronika (vodní slalom) - FŽP

2. místo - Ruso Vojtěch (rychlostní kanoistika) - FLD

3. místo - Matoušková Lenka (atletika-disk) - PEF

4. místo - Pokorný Richard (šerm) - TF

5. místo - Fleissnerová Kristýna (veslování) - FLD

Čím si Veronika Vojtová vybojovala prvenství? Veronika se profesionálně věnuje vodnímu slalomu a získává cenné skalpy nejen v kategorii jednotlivců, ale rovněž v kategorii týmů. Mezi, prozatím, největší úspěchy zcela nepochybně patří první místo na Mistrovství světa v kategorii hlídky 3xK1 a druhé místo ve světovém poháru ve stejné kategorii. Ačkoli se nám Veronika svěřila, že nikdy neměla žádný sportovní vzor, doufáme, že alespoň malou inspiraci bude brát u Štěpánky Hilgertové a budeme se moci radovat z nějakého kovu z olympijských her.

Po slavnostním vyhlášení následoval koncert chlapeckého sboru Boni Pueri, který si dechberoucím nástupem okamžitě získal přízeň celého publika.

Chlapecký sbor Boni Pueri

Gratulujeme vítězům, všechna čest poraženým a přejeme všem sportovcům mnoho úspěchů, jak na dráze sportu, tak i v osobním životě.

Autoři: Martin Novák Foto: Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙