Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

22. 11. 2019 0 3 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Již pošesté jste si mohli užít jednu z největších párty pořádanou v prostorách Klubu C a Kruháče. Po náročném holešovickém Gaudeamu totiž navazuje Gaudeamus mezi fakultami ČZU. Ten holešovický se nám, ČZU, mimořádně povedl a padaly i rekordy, protože ČZU paří nejvíce, to už je známo několik let. Jak je to ale mezi fakultami?

Přípravy započaly již před vstupem do Klubu C a na Kruháč, kde se akce pořádala. Ekonomové podepsali půjčky, vybrali bankomaty, agronomové si připravili nocleh v místní stáji, lesáci nahodili zelenou, živoťáci ještě na poslední chvíli sekají dobrotu a dopují se odvary z bylin pro snadnější odbourávání alkoholu, techničáci vymýšlí novou taktiku přes výpočty a čísla a nakonec tropáci shánějí všechny studenty z fakulty, aby jich došlo alespoň 30 (a nebyli za trapáky). Každopádně přípravy nepodceňoval nikdo. Někteří ještě dávali „předkal“ v areálu školy, aby si rozproudili krev a pro játra to nebyl takový šok.

Céčko plné od začátku, na Kruháči se to plnilo postupně. Všude ale hrála kvalitní hudba, za kterou jsme vděční našim známým DJ Roxtar a DJ Zeekee. Ve vlnách hudby se každou hodinu aktualizovaly výsledky z chlastacího souboje. Hned bylo jasné, že boj o zlatou příčku svede opět pařmenská dvojice PEFka s lesárnou. Hodina je ale dlouhá doba, a tak se mohlo stát cokoliv. Napětí stoupalo s blížícím se ránem a všechny zajímalo, jak to nakonec dopadne.

Večer byl plný očekávání všech přítomných, proto jsem se v průběhu večera zeptala pár jedinců:

 „Jaké máte očekávání od dnešního večera?“

Někdo měl naprosto jasno.

„Ve čtyři ráno v příkopě zasypaný kokainem.“

„Dneska se ožeru jako prase.“

„Porazíme FŽP a technickou.“

„Že bude v bankomatu 700. Na hokejovce bylo k vybrání jen 2000 a pak jsem to musel všechno utratit, že jo.“

Očekávání byla spousta. Ve dvě ráno však nadešel čas tomu největšímu z nich. 

Kluby zářily v množství světel a z podlahy se stala lepkavá asfaltová past. Jsou za pět minut dvě a začíná to být dosti vyhrocené. Potící se ruce v důsledku nárůstu adrenalinu upustily pár dalších pivek a staly se tak součástí pivních kvasinek. Nikdo na baru, všichni se zadrženým dechem čekají na konečné vyhlášení. Teď se totiž ukáže, kdo je největším „píčem“ na celé škole. Sáhnou si lesáci na titul již potřetí v řadě, nebo to přenechají někomu jinému?

Kdepak.

Titul největších "píčů" na škole opět vyhrává Fakulta lesnická a dřevařská!

Ačkoliv jde o akci, v níž se jistá rivalita mezi fakultami očekává, je třeba dodat, že mnohem častěji jsem se potkávala se skupinkami tvořenými studenty z různých oborů. Nikdo nevyléval pivo na druhého, jen protože nebyl „od nás“. Alespoň ne schválně. Tím všichni ukázali, že jsme pořád jedna univerzita, která pije spolu a paří nejvíce, protože ČZU je prostě nejlepší!

Ještě jednou výsledky k pokochání, a v plné parádě.

Autoři: Kamila Kobieluszová Foto: Petr Zátka
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

25. 10. 2021 0

Všechno jsme vypili a Gaudeamus vyhráli! Hip Hip…

Číst více
02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙