Jak skloubit vrcholový sport a studium? Zkuste POWER TEAM

14. 02. 2015 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Už jste slyšeli o POWER TEAMu ČZU? Tento projekt se od jara loňského roku snaží podporovat mladé nadějné sportovce studující na ČZU. Pojďte společně s námi nahlédnout pod jeho pokličku.

Studentský spolek POWER TEAM ČZU, který je zapsán pod Asociací studentů ČZU, vznikl vcelku nenápadně minulý rok. „Loni na jaře se nám povedlo uspořádat první ročník Oštěpařské exhibice. Zúčastnilo se jí na 8 oštěpařů z naší univerzity, mimo jiné například Petra Andrejsková, mistryně republiky v hodu oštěpem, Jaroslav Hedvičák, bývalý mistr světa v osmiboji či Tomáš Staněk, mistr republiky ve vrhu koulí. Podpořit účastníky přišel i sám pan rektor a to mi dodalo impuls pustit se naplno do tohoto projektu,“ říká ke vzniku POWER TEAMu jeho zakladatel František ŠMÍD, student Fakulty tropického zemědělství.

Oštěpařská exhibice

O POWER TEAMu ČZU

POWER TEAM ČZU získává finanční podporu pro nadějné sportovce z rozpočtu KTV a také v současné době pracuje na uvedení již úspěšného programu stipendií, který funguje na Technické fakultě, na všechny fakulty. Díky tomu je na studenta vyvíjen větší tlak na studijní výsledky díky nastavení hranice studijního průměru společně se sportovními výsledky.

Mezi snahu nového studentského spolku pak patří další dílčí činnosti:

  • Podpora nadějných sportovců ve věku 19 - 26 let a osvěta sportu mezi spolužáky
  • Cílení na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu jako nedílné součásti každodenní péče o zdraví
  • Více reklamy pro univerzitu a její zviditelnění na poli VŠ
  • Výsledkový progres na ČAH a jednotlivých Akademických mistrovstvích.

Hned na startu se ambasadory projektu staly tyto osobnosti:

  • Ing. Michaela Vorlová – mistryně a reprezentantka ČR
  • Ing. Ondřej Kozlovský Ph.D. – účastník ZOH ve Vancouveru 2010
  • Ing. Tomáš Dlabaja Ph.D. – mistr světa v orientačním běhu štafet 2012

Pořádané akce

Kromě již zmíněné Oštěpařské exhibice se členové POWER TEAMu za necelý rok své existence podíleli na několika dalších akcích.

2. října loňského roku před menzou proběhla Vzpěračská exhibice. Nejsilnější muži ČZU předvedli svoje umění a soutěžili ve třech disciplínách – bench press, mrtvý tah a výraz nad hlavu. Nejvíc síly nakonec ukázal Tomáš Staněk, absolvent PEF, který je aktuálně na čelních pozicích světových koulařských tabulek a je žhavým kandidátem na jednu z medailí na Halovém ME, které se koná 6. až 8. března v pražské O2 aréně.

Vzpěračská exhibice

Na začátku listopadu pak ve spolupráci s KTV proběhl již tradiční Běh o pohár rektora, kterého se zúčastnilo více než 150 účastníků a mohla tak být podána žádost o zapojení tohoto běhu do projektu ČUS Sportuj s námi.

Další akce spolku by měla proběhnout ve znovuotevřeném Clubu C 24. 3. 2015. Půjde o unikátní exhibiční soutěže s názvem Noc šampionů. „Nechci moc prozrazovat, ale program bude opravdu nabitý,“ shrnuje František Šmíd a přidává malou ochutnávku programu:

20:00 - Jarní pohár v bench-pressu

20:45 - Rockový koncert 1

21:45 – Wrestlingová exhibice, Vystoupení bojovníků WingTsun, Parkurová

exhibice a freeruning

22:30 - Rockový koncert 2

23:30 - Vyvrcholení: Thai-box exhibice a vystoupení Pole dancing Vertigo

24:00 - 02:00 - DJ Scar

Poslední připravovanou událostí tohoto semestru je Basketbalový turnaj 3 x 3. Bitva mezi UK a ČZU, která se bude konat 11. 5. 2015. Více informací POWER TEAM přinese v průběhu jara, ale přihlašování tříčlenných týmů je možné již nyní.

Spolek, ve spolupráci s univerzitou, připravuje pro fanoušky také webové stránky, kde bude poskytovat více informací o sportovcích a jejich výsledcích.

Věřme, že ambiciózní myšlenku se členům POWER TEAMu podaří dál rozvíjet a počet úspěšných sportovců, jimž vévodí Barbora Špotáková, bude jen přibývat.

Autoři: František Šmíd, Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙