Letní sportovní kurzy KTV se vrací. Vyberete si?

17. 02. 2015 2 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Nastal čas čé, hodina há a minuta em a dnes byly spuštěny přihlášky na Sportovní a Tělovýchovné kurzy KTV. Pojďte ochutnat trochu léta a ponořte se na chvilku na prázdninovou bezstarostnou vlnu. Podívejme se, co nám naše milovaná ČZU letos v létě nabízí.

Na své si přijdou milovníci českých krajů i dobrodružní přátelé cizích zemí. Lákavé jsou strávené týdny u sousedů v Tatrách (Roháče), splouvání  českých i rakouských řek. Pro zlatavou „kůrčičku“ si můžete dojet do Chorvatska nebo Španělska. Do Švýcarska nebo Rakouska se dostanete za rozumný peníz, takže Vám ještě zbyde na bratwurst. 

Zamlouvá se Vám některá z představ? Co, kdy, kde a za kolik čtěte níže.

Podmínky účasti

Studenti 1. ročníku navazujícího magisterského studia FAPPZ, FLD, FŽP, FTS a TF mají letní kurz jako volitelný předmět s kreditem, studenti 1. ročníku bakalářského studia na všech fakultách se mohou zúčastnit kurzu jako náhradu za celosemestrální docházku na TV a tím splnit zápočet z TV. Ostatní studenti ze všech fakult se mohou kurzů zúčastnit dobrovolně za stejných podmínek a mohou absolvovat libovolný počet kurzů v semestru.

...atraktivní a vyzkoušená sportovní střediska nabízející bohaté sportovní vyžití

V rámci letních sportovních kurzů nabízí KTV pestrou nabídku sportovních aktivit různého zaměření a především finančně dostupných pro každého studenta. Ve výběru jsou atraktivní a vyzkoušená sportovní střediska nabízející bohaté sportovní vyžití. Letos je mezi kurzy také jedna novinka, a to jachting na Orlické přehradě.

Kam letos můžete vyrazit?

Rakouské řeky - Voda, hory

Termíny:

 • 28. 5. - 1. 6.
 • 26. 7. – 3. 8.
 • 2. - 6. 8.

Cena:

 • 2 000 Kč + 35 E

Sjíždění rakouské řeky Salza na dvoumístných raftech v překrásném podhůří rakouských Alp patří k nezapomenutelným zážitkům všech účastníků. Program je zpestřen lehkou ferratou (vysokohorská turistika) v nádherném přírodním prostředí a průstupem kaňonu řeky Enns. Ubytování je zajištěno v chatkách po 5 osobách. Doprava na místo je zajištěna školním autobusem.

Bližší informace vám poskytne odborný asistent Igor Miklík.

Vodácký kurz

Orlík (Podskalí) - Volejbal, hry, voda

Termín:

 •  24. - 29. 5. 

Cena:

 • 1 200 Kč

Sportovní středisko u Orlické přehrady, zaměřené na míčové hry (volejbal, softbal, tenis, basket, fotbal, nohejbal, aj.), vodní sporty (kanoistika, plavání) a sporty v přírodě. V ceně je ubytování v ubytovně přímo u vody a pronájem všech sportovišť. Stravuje se každý sám – k dispozici je kuchyňka a letní restaurace za výhodné ceny. Doprava na místo je individuální. 

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, pana Ivana Spurného.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Orlická přehrada - Jachting

Termín:

 •  31. - 4. 6.

Cena:

 • 2 000 Kč

Novinka v nabídce letních kurzů KTV. Základy jachtingu na kajutových plachetnicích. Kurz pokryje teoretickou část pro případné složení zkoušky na Státní plavební správě a praktickou část na kajutových plachetnicích. To znamená pětidenní pobyt na lodi, 4 osoby na lodi, každý má své lůžko v kajutě. Kotvení na různých místech Orlické přehrady. V ceně je místo na lodi a lůžko, instruktor. Stravuje se každý sám z vlastních zásob.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, pana Josefa Hrabovského.

Vltava - Voda

Termíny:

 •  5. - 10. 6.
 • 10. - 15. 6.
 • 15. - 20. 6.

Cena:

 • 1 200 Kč

Tradiční sjíždění řeky Vltavy na kánoích z Vyššího Brodu do Boršova se zastávkami v Rožmberku, Českém Krumlově a Zlaté Koruně má své neopakovatelné kouzlo (tábořiště s vodáckými hospůdkami, sjížděním jezů, večerními táboráky, apod.) Ideální je absolvovat tento kurz v partě s kamarády. Zajištěno je pro vás kompletní vodácké vybavení. V ceně kurzu je doprava osob i lodí, kempy a zapůjčení potřebného materiálu.

Pro více informací kontaktujte pány KřováčkaNose nebo Švejdara.

POZOR! Platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Jizerské hory – Cykloturistika  (14. - 19. 6.)

Termín:

 •  14. - 19. 6.

Cena:

 • 600 Kč

Cykloturistika po cyklostezkách krásné krajiny Jizerských hor v okolí Bedřichova. Vyjížďky na kolech po trase Jizerské 50 a místních cyklistických cestách. Ubytování v horské zrekonstruované chatě v Janově nad Jizerou, pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňkou. V ceně je ubytování. Stravuje se každý z vlastních zásob.

Doprava vlastní.

V případě dotazů se obraťte na vedoucí kurzu, paní Falge.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Pálava - Windsurfing, kola

Termín:

 •  21. - 26. 6.

Cena:

 • 2 200 Kč

Pětidenní kurz výuky windsurfingu pro začátečníky i pokročilé na Pálavě. Zajištěno kompletní vybavení a instruktoři. Doplňková sportovní činnost: výlety na kolech mezi vinicemi Pálavy (na místě půjčovna kol), koupání a plavání, beachvolejbal aj. Ubytování v bungalovech na břehu jezera. V ceně je ubytování, sportovní materiál, pronájem sportovišť. Doprava individuální, stravování vlastní - možnost přikoupit polopenzi.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Josefa Hrabovského.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Slovensko (Západní Tatry / Roháče)

Termín:

 •  21. - 26. 6.

Cena:

 • 2 600 Kč

Vysokohorská turistika v překrásné panenské přírodě Roháčů (nejkrásnější oblast slovenských hor - Západní Tatry). K tomu výběr nejhezčích túr, na které vás doveze školní autobus. Divoká příroda, hory, skály, údolí, horské masivy a termální koupele. V ceně zájezdu je ubytování v apartmánech v Zuberci, doprava školním autobusem a pojištění. Stravování je individuální. 

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Léto v horách

Dobřichovice - Aerobic, hry

Termín:

 •  28. 6. - 3. 7.

Cena:

 • 2 650 Kč

Sportovní areál u řeky Berounky, který leží pouhých 10 km od Prahy, nabízí sportovní aktivity v přírodě i v tělocvičně: aerobik, beachvolejbal, volejbal, florbal, posilovna, sauna, koupání v Berounce. V ceně je ubytování ve 2 - 4 lůžkových pokojích, plná penze, pitný režim, pronájem sportovišť. Doprava individuální.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Mgr. Michala Nováka.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Krkonoše (Pec pod Sněžkou) - Turistika

Termín:

 •  13. - 19. 7.

Cena:

 • 2 300 Kč

Turistický kurz po krkonošských hřebenech včetně tradičního výstupu na nejvyšší vrchol naší republiky, Sněžku. V ceně je ubytování s polopenzí na Havlově boudě v Peci pod Sněžkou. Doprava individuální.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, Mgr. Michala Nováka.

POZOR - platba celé částky v hotovosti při přihlášce! 

Top komentář
03 března, 2015 - 11:43 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

Voda :)

Český ráj (Malá Skála) - Aerobic, hry

Termín:

 •  2. - 7. 8.

Cena:

 • 2 700 Kč

Obec v Českém ráji s bohatou historií a řadou památek, to vše v krásném prostředí. Míčové sporty, aerobik, turistika ve sportovním středisku v Českém ráji, kde jsou k dispozici i hřiště na volejbal, basketbal, tenis a další (bazén). Ubytování v hotelu Jizera s plnou penzí v ceně. Doprava vlastní. 

V případě dotazů se obraťte na vedoucí kurzu, Mgr. Lucii Janíkovou.

Švýcarsko / Rakousko - Cykloturistika - Nejkrásnějšími místy Innské stezky (9. - 15. 8.)

Termín:

 •  9. - 15. 8.

Cena:

 • 3 900 Kč

Velmi atraktivní kurz na horských a trekových kolech po přírodních krásách Švýcarska a Rakouska - letos Innská stezka přes Svatý Mořic, Innsbruck a další atraktivní místa. Krásně upravované cyklostezky mimo autoprovoz pro rekreační i sportovní cyklisty, náročnost lehká až střední. Délka etap okolo 60 km, malé převýšení. Ubytování v kempech ve vlastních stanech, dle možnosti v penzionu. Doprovodný školní autobus. V ceně je doprava autobusem po celou dobu, kempy, pojištění léčebných výloh. Za příplatek možnost zajištění ubytování v apartmánech se snídaní. Stravování vlastní.

Podmínkou je vlastní kolo.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Cykloturistika

Španělsko - Moře, aerobic, hry (28. 8. - 6. 9., 4. - 13. 9.)

Termíny:

 • 28. 8. - 6. 9.
 • 4. - 13. 9.

Cena:

 • 5 700 Kč

Krásné a klidné místo přímo u moře na Costa Dorada, písčité pláže, skály, moře. Prosluněný pobyt plný atraktivních aktivit patří mezi to nejlepší, co studentům KTV nabízí - beachvolejbal, baeachfotbal, kola, potápění - šnorchlování, vodní sporty, plavání, petangue, kondiční cvičení a pro ženy aerobik. Návštěva Barcelony a kláštěra v Montserratu. V ceně je ubytování v apartmánech přímo u moře, doprava školním autobusem, pojištění léčebných výloh, sportovní program. Stravování vlastní.

V případě dotazů se obraťte na vedoucího kurzu, PaedDr. Dušana Vavrlu.

Potapěči na pláži

Chorvatsko (Lanterna) - Moře, aerobic, hry, in-line (9. - 16. 9.)

Termín:

 •  9. - 16. 9.

Cena:

 • 3 700 Kč

Přímořské středisko u města Poreč na Istrijském poloostrově. Sportování na břehu průzračného Jadranu ve stínu borovic. Sportovní program: aerobik, vodní sporty u moře, plavání, beachvolejbal, míčové sporty, in-line brusle a výlety do okolí.

V ceně kurzu je ubytování v apartmánech, doprava, pronájem sportovišť, pojištění a poznávací výlety po okolí. Možnost výletu lodí do Benátek (není v ceně). Stravování vlastní.

V případě dotazů se obraťte na vedoucí kurzu, PaedDr.Věru Tilingerovou.

Cvičení u moře

A jak se přihlásit?

Přihlášky budou přijímány v těchto termínech osobně u vedoucích kurzů:

 • od 17. 2. 2015 přednostně pro studenty magisterského studia se zápočtem
 • od 3. 3. 2015 pro ostatní studenty ČZU

Součástí přihlášky je nahlášení potřebných osobních údajů a záloha 500 Kč, pokud není platba kurzu v hotovosti.

Povinností všech přihlášených studentů je zaplatit celou částku nejpozději do 30. 4. 2015 (není-li u jednotlivých kurzů uvedeno jinak).

Autoři: Jakub Kopecký, Tereza Daňková Foto: KTV,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní ajťák
Anonymní ajťák - 28 února, 2015 - 14:11

Jakej kurz je nejvíce pohodovej? Ideálně bez programu

| 32
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 03 března, 2015 - 11:43

Voda :)

| 48

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙