Nejlepší z nejlepších - ČZU pasovala svého sportovního krále

04. 12. 2014 0 {{ articleTotalLikes }} Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Včera kdesi v šatní skříni plakaly kopačky, nášlapy, dresy, plavky a trikoty. Tento večer si svou tréninkovou jednotku odkroutily kravaty a lodičky. Nadešel čas vyhlášení Sportovce ČZU.

Po roce opět zasedla odborná porota a znovu se poprala s nadlidským úkolem, a to z několika výborných sportovců vybrat „toho nejlepšího“. Bojovali statečně a ve školní aule byl po sedmé hodině vynesen a zpečetěn onen verdikt.

dekan_predseda 

Do soutěže bylo přihlášeno 18 špičkových sportovců z různých sportovních disciplín. Např. vodní slalom, atletika, box, cheerleeding, triatlon, oštěp. S prestižními výsledky nejen v rámci českých pohárů. (Veslování - 1. místo na MS do 23 let BLM2, kanoistika 3. místo MS (kategorie 3 × C2 – družstva), ME - 2 × 1. místo Tai Chi (kategorie Taijiquan a cvičení se zbraní) Z těchto osmnácti bylo vybráno 5, kteří byli slavnostně vyhlášeni a kterým byly předány ceny.

osteparka

Výsledky soutěže (které jste mohli vidět již včera na našem Facebooku): 

1. místo - Matěj Benda, paracyklistika, TF2. místo - Ondřej Karlovský, vodní slalom, PEF3. místo - Martina Slabá, Tai Chi, PEF4. místo - Petra Andrejsková, oštěp, PEF 5. místo - Michal Humpolec, veslování, FŽP

Všem srdečně gratulujeme.

taichi

Po vyhlášení se mi podařilo zastihnout vítěze Matěje Bendu a položit mu několik otázek.

 

iZUN: Matěji, přihlásil ses do téhle soutěže sám?  

Ne, byl jsem donucen mamkou. Ta to konzultovala s proděkanem naší fakulty. Já jsem nechtěl, protože nemám rád, když jsem středem pozornosti, je kolem mě moc lidí a rozruch. 

20 000 Kč. To ještě netuším, ale nejspíš to půjde zpátky do cyklistiky. Materiál mi v posledních letech hradila mamka. A také se platí účast na závodech.  

iZUN: Kam by ses chtěl posunout dál tuhle sezonu? Čím bys přebil to, zač Tě dnes vyhlásili? 

Vyhlásili mě asi za ten Světový a Evropský pohár ( SP - 9., 10., 14. a 16. místo, EP - 2 × 2. místo a 3. místo). Já mám svůj cíl se dostat na MS do Švýcarska. A kdyby se mi dařilo trochu více i v časovkách, tak bych chtěl na MS v časovce. Také bych se rád posunul ve světovém žebříčku výš, protože od příštího roku už se sbírají body na paralympiádu do Ria de Janiera. Kdyby se mi povedlo získat dostatek bodů... ale bohužel, co se týče olympiády, tam hraje velkou roli politika.

iZUN:

iZUN: Jaké budou oslavy úspěchu?

Žádné. Mně zítra trhají osmičky, potom mám trénink poprvé v Praze v hale, který bude dost náročný. Dnes se docela těším do postele. 

Další informace a kuriozity z Matějova života se dozvíte v rozhovoru s ním, který najdete v průběhu příštího týdne na iZUN. 

koncert

Po slavnostním aktu následoval koncert Musica Bohemica Praha, a tak jsme mohli na pár chvil přepnout na vánoční mód, uvolnit se a zaposlouchat do tónů koled a vánočních písní. Tímto byl zdařilý galavečer ukončen. A my už se teď těšíme na příští rok. Minimálně tak jako ty botasky v útrobách skříně, které se pokouší si tkaničkami otevřít dveře.

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0 1

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0 1

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
11. 05. 2019 0 0

Den plný sportu je opět tu!

Číst více

Komentáře

Uživatel

Odpovídáte na komentář {{ commentParentAuthor }}.

Naši partneři

  • Dáme zkoušku KPMG Díly na traktory CK MUNDO ČZU
  • Díly na traktory FAPPZ FLD FTZ FZP