Sportovní kurzy KTV - Poznejte nové přátele!

20. 11. 2011 11 0 Aktuality Zpět na Úvod
Perfektně strávený čas s novými lidmi, aktraktivní české i zahraniční destinace, legendární večerní akce. I tak se mluví o sportovních kurzech pořádáných Katedrou tělesné výchovy. Přihlašování na zimní kurzy už je v plném projdu a stále zbývá ještě několik desítek volných míst. Pokud snad ještě váháte s rozhodnutím se zúčastnit, možná vám poradí následující článek.

KTV pořádá pro studenty ČZU dva druhy kurzů. Zimní a letní. Ještě donedávna byly pro určité fakulty tyto kurzy povinné, to se však změnilo a letošní prváci už na kurzy nemusí. V současnosti je nutností pro II. a III. ročníky povinně absolvovat kurz pro splnění zápočtu. Všichni ostatní se kurzů mohou zúčasnit dobrovolně.

V praxi to znamená, že letos se kurzy ještě víceméně podaří zaplnit studenty, kteří si musí splnit zápočet. Příští rok už se ale může stát, že většina kurzů se ani neotevře, protože nebude dostatečně naplněna jejich kapacita. Což by, podle většiny lidí, kteří kurz absolvovali, byla veliká škoda.

Dnes vám proto přinášíme přehled všech kurzů pořádaných KTV. Letních a především zimních s podrobným popisem, termíny, cenou a aktuálním počtem volných míst. Pojďme se společně podívat, jak kurzy probíhají, na co se můžeme těšit a v neposlední řadě si přečtete názory těch, kteří se kurzů zúčasnili.

Jak jsou kurzy organizovány?

Průběh kurzů probíhá částečně organizovaně, což znamená, že na určitý časový úsek je daný program, který je nutné dodržet pro splnění zápočtu. Pak už máte tolik volného času, že nebudete vědět, co s ním. Samozřejmě ve vší počestnosti.

Základní podmínky pro přihlášení na zimní kurzy

  • Na kurzy se hlásí studenti, kteří mají zvládnuty základní lyžařské dovednosti,tj. sjetí modré sjezovky a jízda na vleku.
  • Na kurzy do zahraničí se hlásí pouze zdatnější lyžaři a snowboardisti, kteří jsou schopni lyžovat v těžších terénech samostatně.

Podmínky pro zápočet

  • Sjezdové lyžování nebo snowboard (minimálně jedno).
  • Povinné absolvování běžeckého výcviku (min. 1 x běžecký výcvik a výlet na běžkách). Výjimkou jsou zahraniční kurzy, kde probíhá pouze výcvik ve sjezdovém lyžování nebo snowboardu.

Vybavení

  • Vybavení pro sjezdové lyžování nebo běžky si mohou studenti vypůjčit ve skladu KTV, běžky zdarma (záloha).

Příhlášky

  • Přihlášky na jednotlivé kurzy podávejte osobně na KTV u jednotlivých vedoucích kurzů se zaplacením zálohy 500,-Kč.
  • Zároveň si vyzvednete složenku na zaplacení příslušné částky za kurz. Po jejím zaplacení je třeba přinést potvrzení o platbě (útržek složenky nebo výpis z účtu) vedoucímu kurzu a bude vám vrácena záloha 500,-Kč.

Termíny přihlášek

  • II. a III. ročníky PEF – přihlášky od 10.10.2011
  • Ostatní studenti – přihlášky od 26.10.2011
  • 23.11.2011

Kompletní přehled se všemi informacemi můžete najít zde.

A tady už jsou konečně destinace, kde se konají zimní kurzy:

Pec pod Sněžkou – Havlova bouda

Ubytování přímo na sjezdovce. Ideální poloha. V Peci dostatek sjezdovek i vleků. Dobré podmínky pro běžky a túry po hřebenech Krkonoš. Náplň sjezdové lyžování nebo snowboard a běžky.

Cena zahrnuje:

V ceně kurzu je doprava, ubytování a plná penze. Je třeba počítat s individuálním nákupem permanentek na vleky.

Termíny:

22.1 - 29.1.2012

Cena: 3350 Kč

Vedoucí: Naď

Voná místa: 20

25.3 - 31.3.2012

Cena: 3000 Kč

Vedoucí: Novák

Volná místa: 30

Pec pod Sněžkou – Obzor

Horská chata přímo na sjezdovce. Ideální poloha. V Peci dostatek sjezdovek i vleků. Dobré podmínky pro běžky a túry po hřebenech Krkonoš. Náplň sjezdové lyžování nebo snowboard a běžky.

Cena zahrnuje:

V ceně kurzu je doprava, ubytování a plná penze. Je třeba počítat s individuálním nákupem permanentek na vleky.

Termíny:

28.1. - 4.2.2012

Cena: 3400 Kč

Vedoucí: Janíková

Volná místa: 30

25.2. - 2.3.2012

Cena: 3000 Kč

Vedoucí: Antropiusová

2.3. - 8.3.2012

Cena: 3000 Kč

Vedoucí: Makovský

Deštné v Orlických horách – Květa

Chata těsně u vleků. 2 - 4 lůžkové pokoje. Sociální zařízení a společné WC. Dobré lyžařské podmínky bez dlouhých front. Hřebeny Orlických hor – možnosti pěkných tras pro běžky. Cena vleků pro školy velmi přijatelná – loňskou sezonu 1.600,-Kč za týden.

Cena zahrnuje:

V ceně je ubytování a plná penze, doprava.

Termíny:

4.2. - 11.2.2012

Cena: 3300 Kč

Vedoucí: Hrabovský

Volná místa: 30

11.2. - 18.2.2012

Cena: 3300 Kč

Vedoucí: Spurný

Volná místa: 25

Francie - La Plagne/ Les Arcs

Spojením dvou stejně velkých lyžařských středisek v Savojských Alpách (La Plagne a Les Arcs) vznikl obrovský lyžařský komplex ParadiSki (450 km sjezdovek). Vynikající podmínky pro sjezdové lyžování a snowboard, ubytování přímo u vleku v apartmánech s vybavenou kuchyňkou pro vlastní vaření, koupelna, WC, balkon. V rámci kurzu jednodenní lyžování ve Třech údolích (největší lyž. středisko Evropy).

Cena zahrnuje:

V ceně kurzu - doprava, ubytování, skipas (varianta La Plagne nebo varianta celé oblasti vč. Les Arcs - viz cena), pojištění léčebných výloh, venkovní vyhřívaný bazén.

Termín:

14.1. - 22.1.2012  

Cena: 9400 Kč / 10200 Kč

Vedoucí: Vavrla

Na vlastní kůži:

"Na kurz jsem chtěl jet až se spolužáky z oboru, avšak možnost jet na kurz do Francie do Les2Alpes mě ukecala, abych vyrazil alespoň sám. Mnoho z nás by na blind asi jen tak nejelo, ale musím říct, že to byla nejlepší věc, co jsem udělal. Hned jsem se seznámil s naprosto skvělými lidmi, se kterými jsem trávil zbytek kurzu. Jelikož se jednalo o zimní kurz v cizině, běžky nebyly povinné a před námi byl týden skvělého volného lyžování.

Jednou však byla povinná výuka s profesory, kteří skvěle poradí a jsou báječní, nikomu z nás to nevadilo a ještě jsme se přiučili. Bohužel z důvodu úrazu jedné slečny, musela být výuka přerušena a zbytek dne jsme měli opět volno. Po večerech, v místním městečku jsme vždy nakoupili hromadu vín a večer si užívali, asi jako každý student - s přáteli a alkoholem. Zkráceně řečeno. Ať už pojedete na jakýkoliv kurz, určitě si ho naprosto užijete a nebudete litovat."

Francie - Chamonix

Meka alpského lyžování (první zimní olympijské hry v roce 1924). Typické francouzské alpské středisko. Lyžování na sjezdovkách všech úrovní (152 km) pod Mont Blankem. Nezapomenutelný sjezd údolím Vallée Blanche z vrcholu Aiguille du Midi (3842 m).

Velmi dobré podmínky pro vyznavače volných terénů.

V případě zájmu možnost jednodenního výletu (autobusem tunelem pod Mont Blankem) za lyžováním do italského Courmayeru (příplatek za dopravu).

Ubytování v apartmánech s vybavenou kuchyňkou, WC, koupelna, balkon.

Cena zahrnuje:

V ceně doprava, ubytování, skipas, pojištění léčebných výloh.

Termín:

9.3. - 17.3.2012

Cena: 10200 Kč

Vedoucí: Vavrla

Rakousko - Nassfeld

Krásné středisko sjezdového lyžování v Korutanech u italských hranic. Celkem cca 30 sjezdovek a vleků na jednom místě. Jeden den lyžování na ledovci Mölltal (výjezd autobusem). Velmi pěkné ubytování v prostorných apartmánech, společenská místnost - penzion jen pro náš kurz. Již několik sezón má kurz velký ohlas u studentů. Kurz je určen dobrým lyžařům. Program probíhá na sjezdových lyžích nebo snowboardu. Lyžování bez front na kvalitních svazích.

Cena zahrnuje:

V ceně kurzu je doprava, ubytování a lyžařská permanentka na celou oblast. Stravování si zajišťuje každý sám. V apartmánech je vybavená kuchyňka.

Termín:

19.2. - 26.2.2012   

Cena: 9200 Kč

Vedoucí: Miklík

Na vlastní kůži:

"Jelikož jsem vášnivý lyžař, byl pro mě zimní kurz jasná volba. Snažil jsem se domluvit s lidmi z kruhu, abychom jeli v partě, bohužel ale z toho nakonec sešlo, protože nebyl dostatek volných míst a vyrazil jsem tak do Rakouska na vlastní pěst. Nevadilo mi to, potkal jsem tam známé tváře z jiných předmětů a také i tváře nové. Banda byla výborná, s vedoucími jsme si užili spoustu srandy!

Na svazích se jezdilo celý týden v perfektním počasí! Brali jsme si s sebou nějaké drobnosti na osvěžení a na oběd jsme většinou zastavili v nějaké té chatě přímo na svahu. Musím vyzdvihnout tamní delikátní česnekové polévky se smetanou a křoupáním! Dopoledne byla zpočátku spíše snaha jezdit nějak pospolu, ale stejně se to moc nedodržovalo. Zdatnější lyžaři si jezdili podle svého v malých skupinkách a ti méně zdatní byli více pod taktovkou zkušených vyučujících. Velikým lákadlem pro všechny byl tzv. měřený úsek, tedy rovný a prudký kus sjezdovky trochu stranou s fotobuňkou na konci, která změřila a na světelné tabuli ukázala lyžaři jeho rychlost. Zcela běžná byla rychlost přes 70 km/h.

Po večerech probíhala klasická studentská zábava: Pili jsme na pokojích i v nedaleké hospůdce, kde probíhaly i diskotéky. Dozor se vytrvale držel se studenty. Avšak rána na svahu pak bývala poměrně krušná, těžko se lyžuje s opicí na rameni a kocovinou v zádech :)."

Vltava - Voda

Tradiční sjíždění řeky Vltavy na kanoích z Vyššího Brodu do Boršova se zastávkami

v Rožmberku, Českém Krumlově a Zlaté Koruně má své neopakovatelné kouzlo (tábořiště s vodáckými hospůdkami, sjíždění jezů, večerní táboráky, apod.).Ideální je absolvovat tento kurz v partě známých lidí. Zajištěno kompletní vodácké vybavení. V ceně kurzu je doprava osob i lodí, kempy a zapůjčení materiálu.

Rakouské řeky

Sjíždění rakouské řeky Salza na dvoumístných raftech v podhůří Alp v krásné přírodě patří k nezapomenutelným zážitkům všech účastníků. Program je zpestřen lehkou ferratou (vysokohorská turistika) v nádherném přírodním prostředí a přístupem kaňonu řeky Enns. Ubytování v chatkách po 5 osobách. Doprava školním autobusem.

Orlík - Podskalí

Sportovní středisko u Orlické přehrady zaměřené na míčové hry (volejbal, softbal, tenis, basketbal, fotbal, nohejbal aj.), vodní sporty (kanoistika, plavání) a sporty

v přírodě. V ceně je ubytování v ubytovně u vody a pronájem všech sportovišť, stravuje se každý sám – k dispozici kuchyňka. Doprava individuální.Šumava - cykloturistika

Cykloturistika po krásách Šumavy. Vyjížďky na kolech v okolí horního toku Vltavy na české i rakouské straně. Ubytování s polopenzí ve Stožci v ceně. Doprava vlastní.

Český ráj - Malá Skála

Míčové sporty, aerobik, turistika ve sportovním středisku v Českém ráji, kde jsou

k dispozici hřiště na volejbal, basketbal, tenis a další (bazén). Ubytování v hotelu Jizera s plnou penzí v ceně.

Harrachov

Pobyt v luxusním krkonošském sportovním středisku zaměřen na aerobik, fitness

s relaxačním centrem, squash, beachvolejbal, míčové sporty a pobyt v přírodě.

V ceně je ubytování s plnou penzí v apartmánech hotelu Sport Relax 007 (3 minuty pěšky z autobus. nádraží), pronájmy sportovišť a relaxačního centra. Doprava individuální.

Slovensko - Roháče

Vysokohorská turistika v překrásné panenské přírodě Roháčů (nejkrásnější oblast slovenských hor - Západní Tatry). Výběr nejhezčích túr, na které nás doveze školní autobus. Divoká příroda, hory, skály, údolí, horské masivy, termální koupele. V ceně ubytování v apartmánech v Zuberci, doprava školním autobusem, pojištění. Stravování individuální.

Krkonoše - Pec pod Sněžkou

Turistický kurz po krkonošských hřebenech včetně tradičního výstupu na Sněžku.

V ceně je ubytování s polopenzí na Havlově boudě v Peci pod Sněžkou.Doprava individuální.

Dobřichovice

Sportovní areál u řeky Berounky 10 km od Prahy nabízí sportovní aktivity v přírodě

i v tělocvičně: aerobik, beachvolejbal, volejbal, florbal, posilovna, sauna, koupání

v Berounce. V ceně je ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích, plná penze, pitný režim, pronájem sportovišť. Doprava individuální.

Pálava - windsurfing

Novinka v naší nabídce kurzů. Pětidenní kurz výuky windsurfingu pro začátečníky i pokročilé na Pálavě. Zajištěno kompletní vybavení a instruktoři. Doplňková sportovní činnost: výlety na kolech mezi vinicemi Pálavy (půjčovna kol), koupání a plavání, beachvolejbal aj. Ubytování v bungalovech na břehu jezera. V ceně je ubytování, sportovní materiál, pronájem sportovišť. Doprava individuální, stravování vlastní možnost přikoupit polopenzi.

Chorvatsko - Laterna

Přímořské středisko u města Poreč na Istrijském poloostrově. Sportování na břehu průzračného Jadranu ve stínu borovic. Sportovní program: aerobik, vodní sporty

u moře, plavání, beachvolejbal, míčové sporty, in-line brusle a výlety do okolí.V ceně kurzu je ubytování v apartmánech, doprava, pronájem sportovišť, pojištění a poznávací výlety po okolí. Možnost výletu lodí do Benátek (není v ceně). Stravování vlastní.

Španělsko

Krásné a klidné místo přímo u moře na Costa Dorada, písčité pláže, skály, moře. Prosluněný pobyt plný atraktivních aktivit patří mezi to nejlepší, co studentům nabízíme - aerobik, beachvolejbal, baeachfotbal, kola, potápění - šnorchlování, vodní sporty, plavání, petang. Návštěva Barcelony a kláštera v Montserratu. V ceně je ubytování v apartmánech přímo u moře, doprava školním autobusem, pojištění

léč. výloh, sportovní program. Stravování vlastní.

Na vlastní kůži:

"Vybrat si Španělsko pro mě byla jasná volba. Krásná země, teplo, moře a holky na pláži. Co víc si přát. Vůbec jsem to nebral jako povinnost na zápočet. Jediná možná nevýhoda je 24-hodinová cesta. Ale můžu říct, že to rozhodně stojí za tu cestu. Bydlíte v apartmánech po šesti lidech, standardně vybavených, nechybí kuchyňský kout, nádobí a další věci. Pokoje jsou rozděleny do tří částí po dvou postelích, takže pokud chcete soukromí, určitě si ho najdete. K moři to máte co by kamenem dohodil a dívat se večer, jak slunce zapadá nad mořem za obzor, je nádhera.

Pohled na apartmány

Pokoj

Výhled z balkónu

Po příjezdu jsme měli 2 dny volno na aklimatizaci a poznání města. Pak už byl vždy nějaký dopolední program, na kterém je asi nejtěžší rozcvička v 8:20 velitelského času, což po večerní intelektuální zábavě není nejlepší čas :). Ovšem na druhou stranu vám to nedovolí zahálet a tak čas ve Španělsku využijete maximálně, jak to jde. Po rozcvičce jsme měli vždy jeden z vybraných sportů: šnorchlování, beachvolejbal, plavání nebo vodáctví. Program po obědě už byl jen a jen na nás.

Pláž

S jídlem jsme si rozhodně starosti nedělali, do pěti minut od apartmánu máte asi

3 supermarkety, takže pokud umíte alespoň trochu vařit, můžete si na pokoji udělat gurmánské hody. Pro nás línější tam bylo spoustu pizzerií a restaurací, kde se ceny pohybovaly od 7 do 14 EUR.

Obchody na hlavní třídě

Během kurzu jsme si udělali výlet do Tarragony a Barcelony vzdálené 60 km, respektive 200 km. A musím říct, že Barcelona je asi nejhezčí město, které jsem kdy navštívil. Byli jsme u katedrály Sagrada la Familia, v Barcelonské přístavu, podmořském světě, Gaudího parku nebo na legendárním Nou Campu. Perfektní celodenní výlet.

Barcelona

Organizace byla prostě skvělá, po domluvě jsme mohli prakticky cokoli. Pro mě úžasně strávená dovolená :)."

Rakousko

Na vlastní kůži:

"Já jezdím s KTV na kurzy skoro každý rok a teď naposledy jsem byl poprvé

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 listopadu, 2011 - 20:06

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak moc vážně se berou ty běžky na výcvikáčích v Česku? Jezdim na snowboardu a do zahraničí se nevydávám, protože nevyšly peníze.. No a nechci ze sebe dělat na běžkách idiota :D

| 18
JKo
JKo - 21 listopadu, 2011 - 00:37

Rozhodně se neboj, že kvůli tomu nedostaneš zápočet :). V nejhorším, stylem na "kakáčka" se dá sjet všechno :D.

| 26
JO
JO - 21 listopadu, 2011 - 09:48

Jak řiká Kuba. Třeba hláška Mgr. Naďě "nebojte kluci, hned u lesa dem na zrzka" vešla do ději :-)

| 25
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 listopadu, 2011 - 10:09

Na běžky se obvykle chodí na 2 skupiny. Samozřejmě to všichni chtěji mít co nejdřív za sebou, tak jdou většinou v prvním termínu. A věř tomu, když se vás v druhém termínu sejdem jenom pár (2-3) profesorovi se nikam chtít nebude, a běžky se nekonaj ;-) (vlastní zkušenost :-D)

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 21 listopadu, 2011 - 17:55

Určitě se kvůli tomu neboj přihlásit na kurz, s námi tenkrát byla spousta lidí, kteří na běžkách stáli poprvé a zmákli to! Kamarádka to nakonec sešla s běžkama v ruce :-D Byli jsme na nich jen jednou,takže to se dá v klidu zmáknout!

| 24
b.
b. - 23 listopadu, 2011 - 10:11

Jako kurzy, to je super věc! Já na ten zimní v Peci teda nezapomenu do smrti :-D samozřejmě v dobrém !!!

| 17
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 listopadu, 2011 - 11:57

Ja byl letos na letnim v dobrichovicich a byla to jedna velka legendarni party :) doporucuju

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 23 listopadu, 2011 - 17:48

Mohl by mi prosím písnout na lermo@seznam.cz někdo kdo byl na kurzu ve Španělsku? chtěla bych se na něco vyptat..dík moc

| 13
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 25 listopadu, 2011 - 14:08

Já byla ve Španělsku a nemůžu si to vynachválit, skvělí lidi a sešli se i dobří vedoucí. Ze začátku jsme se sice trošku báli, co máme od toho čekat, ale rozhodně se nebylo čeho bát. Ten sportovní program se nijak nehrotil a noční party neměli chybu :D

| 21
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 25 listopadu, 2011 - 19:18

cus, mam dotaz... je to len pre studentov CZU, ale prihlaska je do aprila ( duben )... co ak budem mat vyplatenu prihlasku ale pojdem na prijmacky na inu skolu, dostanem sa tam, pojdem tam, tym padom nebudem student CZU dalej.. da sa ist stale alebo uz mam smolu?

| 13
JKo
JKo - 28 listopadu, 2011 - 18:32

Záleží na jaký kurz pojedeš. Většina kurzů se koná v červnu a červenci a to by jsi statut studenta ČZU stále měl mít. U pozdějších kurzů by to také neměl být problém, ale pro jistotu se potom informuj u vedoucích jednotlivých kurzů.

| 15

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙