Statečný boj ČZU proti VŠE na finále Hokejové bitvy nestačil

10. 11. 2011 6 0 Aktuality Zpět na Úvod
Statečný výkon, obětavost a samozřejmě velká dávka zemědělského srdíčka. Tohle všechno charakterizuje výkon našich hokejistů v semifinále prvního ročníku pražské univerzitní Hokejové bitvy. I přes prohru v poměru 2:8 podali naši borci nebojácný výkon proti velmi organizovaně hrajícímu soupeři z VŠE.

V kontextu toho, že tým hokejistů VŠE už spolu hraje delší dobu pražskou ligovou soutěž, si musíme uvědomit, že naši kluci se dali dohromady teprve před TÝDNEM! Z tohoto pohledu je porážka 2:8 více než přijatelným výsledkem.

Po sedmnácté hodině se Tesla Aréna v Holešovicích postupně začala naplňovat tábory jednotlivých týmů. Každý zvolil jiný typ „zbraní“ a tak fanoušci Ekonomky přišli s bílými balónky a Zemědělci s vyrobenými papírovými čepicemi. Co se týče početnosti obou táborů, můžeme říct, že nikdo nebyl v přesile. Na utkání si nakonec našlo cestu 4000 fanoušků a z toho 1200 hnalo dopředu hochy z ČZU.

Sektor fanoušků ČZU

Na úvod programu se slova chopili moderátoři, kteří nejenže fanoušky vybudili ke správné hokejové atmosféře, ale hlavně celou hokejovou bitvu uvedli. Pak už představili jednotlivé hráče, kde za zmínku rozhodně stojí, že za Ekonomy nastoupila dívka! Kateřina Pipková a rozhodně se neztratila, protože byla vyhlášena hráčkou utkání.

Poté, co týmy vyjely na led, vystoupily persony, jak z řad univerzit, tak sportu. Dorazili samozřejmě rektoři obou univerzit a profesor Balík za tu naši pronesl krátkou, leč výstižnou řeč: „ČZU je stejně nejlepší!“. Pak už jen legendární brankář Petr Bříza všechny uvítal v hale pražské Sparty, popřál všem hodně štěstí a mohlo se začít.

Zleva Jiří Balík, Richard Hindls a Petr Bříza

Od úvodních minut utkání dostali hráči VŠE svého soupeře pod tlak. Našim hráčům se nedařilo držet puk v útočném pásmu a hned první velká šance VŠE přišla už ve druhé minutě, kterou bravurním semaforem zastavil gólman Klimíček.

Vřelo to nejen na ledě, ale i v hledišti. Fanoušci VŠE se vyzbrojili opravdu hokejově a na fandění si přinesli vlajku Argentiny. Jednoznačně kreativnější fans Zemědělky reprezentovalo prase a krávy, samozřejmě v převleku.

Maskoti ČZU

Na ledě pak naši hráči hned od začátku zaostávali v bruslení, z čehož pramenila tři vyloučení během úvodních jedenácti minut utkání. První přesilovku jsme ještě ubránili, v té druhé se však v čase 7:26 prosadil z prostoru mezi kruhy Ekonom Jakl. Inkasovaný gól nás trochu probudil, začali jsme lépe bruslit a vytvořili si i nějaké šance. Bohužel na kolena nás srazilo opět zbytečné vyloučení a gól zcela neobsazeného Uhereka před brankou. Když o minutu později rozhodčí neuznal naší trefu pro posunutou branku, spustil se z tribuny ČZU ohlušující pískot. Pak jsme ale 5 minut před koncem první části opět nechali dvakrát úplně volného hráče soupeře před brankou a VŠE dvěma slepenými góly odskočilo na 4:0. Když pak Jakl svým druhým gólem v utkání zvýšil na 5:0, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto.

Gól v naší síti

Do druhé třetiny už nastoupil do branky ČZU místo Klimíčka Vokatý a hráči VŠE v ní evidetně polevili. Toho Zemědělci využili v souvislejší tlak v úvodu třetiny. Ve třetí minutě jsme se dokonce dostali k dvojnásobné přesilovce, která bohužel vinou nepřesností v koncovce zůstala nevyužita. A to, co během přesilovky mířilo na branku, pochytal, s absolutní jistotou a klidem, chytající brankář Ekonomů Štěpánek.

Do 15. minuty druhé třetiny se hra odehrávala ve středním pásmu s šancemi na obou stranách. Poměr střel byl v tuto chvíli výrazně na straně ČZU, bohužel však nebyly pro soupeřovu bránu příliš nebezpečné. VŠE v tu dobu hrála přesně to, co potřebovala a naše prakticky nepouštěla do nebezpečnějších situací. Sama udeřila ve 36. minutě, kdy jsme inkasovali z hole Javůrka šestý gól. Góly Nykla a Kurzweila do šatny potom upravily skóre po druhé dvacetiminutovce na 8:0.

 

Pokud si někdo myslel, že třetí třetina se bude dohrávat už jen z povinnosti, neměl pravdu. Především Zemědělci se nechtěli smířit s nulou na kontě vstřelených branek a přidali na bojovnosti a nasazení. Nikdo zápas jen tak neodjezdil a všichni bojovali až do konce.

Především se ale třetí třetina změnila v souboj fans. Transparent, naší cti se dotýkající, ba přímo hanebný: „ČZU = FARMA VŠE“, náš početný tábor přebil nepřekonatelnou a legendární hláškou: „My máme pivovar, co máte vy?!“.

Samotný hokej v poslední části bez větších dramatických momentů v 7. minutě přerušil výstup králů Majálesu ČZU a VŠE. Z kvalitního a na úrovni hraného utkání se tak na více jak 5 minut stala malá „estráda“, kterou i část publika „odměnila“ bučením.

Cheerleaders

Po téhle kulturní vložce se mohl opět hrát hokej. V 51. minutě už naši konečně prolomili střeleckou smůlu a v úniku zakončil pěknou kombinaci, po přihrávce Slaniny, Hybner. To vlilo novou krev do žil nejen hráčům, ale i fanouškům ČZU, kteří za skandovaného pokřiku „Čé zet uů“ hnali svoje borce dopředu. Agresivní hra a přímočaré kombinace přinesly dva fauly hráčů VŠE v krátkém časovém úseku. Dvojnásobná početní výhoda ještě zůstala nevyužita, ale v následné přesilovce pět na čtyři uzavřel střelecký účet celého utkání Svoboda, který tečoval střelu Slaniny.

Na konci střetnutí náš kotel odměnil borce z ČZU potleskem ve stoje a skandováním „Hoši děkujem!“. Na finále to nakonec nestačilo, ale i tak si předvedený výkon zaslouží uznání. A člověka napadá otázka, jak by to asi vypadalo, kdyby náš tým měl čas se sehrát před střetnutím na více než jednom tréninku. Nebo že bychom se mohli těšit na skvělé představení tohoto týmu příští rok?

Výsledky:

ČZU - VŠE 2:8

Branky: 51. Hybner (Slanina), 57. Svoboda (Slanina) - 8. Jakl (Fousek, Bláha), 13. Uherek (Sekera), 15. Čvančara, 16. Novák (Šnaidauf), 19. Jakl, 36. Javůrek (Sekera), 38. Nykl, 40. Kurzweil (Žák)

Sestavy:

ČZU: Klimíček (Vokatý) - Novák, Podskalský, Svoboda, Krňanským Hlubůček, Holub, Šramota, Šnaidauf, Gebhart, Pauli, Čvančara, Brábník, Diviš, Homonický, Hybner, Slanina, Sovík, Šulc, Láska, Jedlička.

Trenér: Igor Miklík.

VŠE: Štěpánek (Pachotský) - Černý, Záhorovský, Chocholáček, Jakl, Kurzweil, Hervert, Fousek, Valášek, Dušek, Bláha, Sekera, Žák, Nestrašil, Javůrek, Pipková, Uherek, Nykl, Slavík, Anderle, Sekera, Mrázek, Novotný.

Druhé semifinále

UK - ČVUT 7:4

Branky: 3. Voříšek, 5. Hoffman (Švaříček), 7. Fuchs, 28. Müller, 45. Monhart (Voříšek), 55. Monhart (Slánský), 58. Škripko - 2. Sodomka, 42. Babka, 50. Sodomka, 56. Sodomka (Svoboda)

Sestavy:

UK: Dohnal (Zumr) - Ton, Kouřil, Švaříček, Kulich, Vošahlík, Slánský, Kregl, Krpálek - Voříšek, Hoffman, Alexa, Lomický, Kuřítko, Fuchs, Černý, Škripko, Křepelka, Lobo, Petr, Monhart, Müller.

ČVUT: Mazanec - Sodomka, Doskočil, Svoboda, Zoha, Dorňák, Jaschke, O. Slavík, Novák, Vodák, Malovický, Dvořák, Šnejdr, Budina, Čtveráček, Abrahám, Kiac, Šícha, Štěpánek, Valjent, Novák, Spilka.

Fotografie: Roman Konvalinka

Autoři: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

17. 10. 2019 0

Využití volného času na ČZU? Jak jinak než sportovně!

Číst více
09. 10. 2019 0

Oh, I think I‘ve found myself a cheerleader

Číst více
26. 03. 2019 0

Poslední šance na letošní letní kurzy!

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní ekonom
Anonymní ekonom - 11 listopadu, 2011 - 09:51

Ahoj, jen bych chtěl říct, že z týmu, který hraje pravidelně pražskou soutěž bylo ve výběru 5 lidí z toho jeden golman. Ostatní se sešli poprvé taky minulý týden na jednom treninku.

| 29
Další anonymní ekonom
Další anonymní ekonom - 11 listopadu, 2011 - 13:34

Transparent, naší cti se dotýkající, ba přímo hanebný: „ČZU = FARMA VŠE“, náš početný tábor přebil nepřekonatelnou a legendární hláškou: „My máme pivovar, co máte vy?!“. Nejsem si jist, zda Váš tábor něco přebil, protože na naší straně tribuny vůbec nebyl tento pokřik slyšet... Navíc by mě zajímalo, kde jste měli kotel??? :)

| 17
Zelí
Zelí - 11 listopadu, 2011 - 13:42

Akce to byla vskutku povedená, jsem rád, že si můj transparent našel svojí pozornost :-))

| 14
Kuba
Kuba - 11 listopadu, 2011 - 13:43

Tak nejprve bych chtěl poznamenat na účet všech z VŠE, že na nic jinýho, než na urážení soupeře jste se nezmohli. Náš tým hrál nejlíp jak mohl a je mi vás líto, když jste tam šli jen kvůli tomu někoho urážet(to je vidět na mentalita studentů VŠE). Fans z čzu byli nejlepší a aspoň co se mého pohledu týče, tak jsme si to všichni parádně užívali. Děkuju tak všem fanouškům čzu, že se nesnížili k urážení soupeře. Protože mi to nepotřebujeme! :D :D

| 26
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 listopadu, 2011 - 20:26

To nebyl soupeř :D

| 20
Další anonymní ekonom
Další anonymní ekonom - 08 února, 2012 - 22:40

Ty jsi strašný moralista, většina z Vás seděla na prdelích, tomu říkáš pořádně užívat? To víš, fandění není divadlo :))

| 15

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙