Tvrdé jádro potřetí vítězem Suchdolské beer ligy!

28. 11. 2013 0 0 Aktuality Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Určitě nikoho z vás nepřekvapí, že pivní běh je právem odborníky považován za druhý nejtěžší výstup hned po K2. Můžete se zeptat zasvěcených, že ne každý to dokáže bez toho, aby se alespoň jednou nepoblil. Zima, mráz, tma jak v pytli, přesně takhle vypadal včerejší večer na Suchdole. Nic z toho však neodradilo „Sedm statečných“ týmů, které se zúčastnily čtvrtého podzimního ročníku Suchdolské beer ligy!

Závod odstartoval tradičně kolem sedmé hodiny večerní. Startovní čára byla tentokrát, kvůli nepříznivým vizuálním a teplotním podmínkám, ke spokojenosti všech uvnitř na Kruháči. Z původních deseti přihlášených se na start závodu postavilo sedm týmů. Při neúčasti obhájců titulu z minulého ročníku, mohla na vítězství pomýšlet opět čtveřice, která si neřekne jinak, než „Tvrdý jádro“ a která se pyšní tituly šampiónů z prvních dvou ročníků. Překvapit mohl také černý kůň soutěže jménem „Pivařky“. Slečny, které se toho rozhodně nebály a bojovaly seč jim játra stačila.

Závodníci evidentně dorazili žízniví, žádná abstinence před závodem se nekonala. Po registraci si to týmy razily přímo k baru. Tyhle lidi mají asi játra ze železa, nebo co. Jedinou novinkou pro letošní rok byla hrozba penalizace při nachytání jednoho či více členů týmů, tajným agentem, při zvracení. Toto pravidlo asi nikoho ze zúčastněných nepotěšilo, ale po minulé beer lize, kdy zvraceli snad všichni a téměř všude, bylo nutné přijít s nějakou změnou, která by takovému zkreslování konečných výsledků zabránila. Nutno říct, že se zadařilo. Závodníci byli poctiví a zvraceli minimálně.

A jak to celé vlastně dopadlo? O vítězství se porvali všichni statečně a se ctí. Ale jak už to tak bývá, vyhrát může jen jeden. Šampiónem 4. ročníku se po famózním výkonu stal tým „Tvrdé jádro“. Svým vítězným časem 41. minut porazili všechny ostatní o třídu piva, stali se legendou a zařadili se navždy do síně slávy tohoto ušlechtilého závodu, který není pro každého. 

Prosím vás a teď už se můžu jít vyzvracet?

                                         Kdosi v cíli

Po zdárném doběhu všech soutěžních týmů do cíle, přišlo na řadu vyhlášení vítězů. Vlastně počkejte, nepřišlo. Vítězný tým, dnes již vlastně takové celebrity na Suchdole, se musel na předávání sudu patřičně připravit, a tak jsme si na ně museli chviličku počkat. Ale komu by to vadilo, jsou to borci! Vyhlášení těch nejlepších proběhlo tradičně za mohutného zvukového doprovodu diváků a fanoušků. Pivo umí zkrátka vždy vytvořit skvělou atmosféru a když se u toho navíc sejde ještě parta skvělých lidí, je o zábavu postaráno.

Kompletní výsledky Suchdolské beer ligy 2013:

Název týmu

Závodník 1

Závodník 2

Závodník 3

Závodník 4

Celkový čas

Tvrdý jádro 

Zakouřil Vít 

 Krejsa Vladimír  Martinec Petr  Krejsa Martin  41:08

Debili 

 Přibyl Michal  Strobl David  Juhasz František  Benedikt Filip

47:16

Hubertova jízda 

 Lucinka Kocourků  Dáňová Anička  Bury Martin  Košátko Pepe

49:10

 Pochcaný prkýnka

 Matějka Pavel  Suastika Jan  Johánek Marek  Cihlář Pavel  49:45

 Pivařky

 Kutková Erika  Matzová Veronika  Světelová Markéta  Konrádová Michaela  50:44

 Nezamrznem

 Nešpor Tomáš  Petřík Tomáš  Klenot Josef  Brož Jan  1:08:15

Czechtonight

 Kolář Filip  Dobrev Michal

Oravec

Michael

Zamrazil

Václav

 1:16:31

Zpověď „tajňáka“

Pro nezasvěcené, „tajní“ jsou lidé, kteří zodpovídají za hladký průběh celé akce. Jsou nenápadní, neúplatní a bystří jako rys. Platí pravidlo, že v jejich přítomnosti nejsou tolerovány jakékoliv pokusy o zvracení a jiné metody podvádění.

Když jsem se rozhodovala, jestli pomoct na letošní Suchdolské beer lize, tak trochu mi proběhly hlavou události, když jsem před asi dvěma lety byla v cíli té, myslím, historicky první Beer ligy. Říkala jsem si, mám já tohle zapotřebí? Ale nakonec jsem se rozhodla, že tomu dám ještě jednu šanci a musím říct, že to byla legrace. Jako hospodu na „hlídání“ jsem si vybrala Starosuchdolskou krčmu. Dorazila jsem těsně před 7 hodinou a usedla k volnému stolu kousek od baru, mimo mě byl obsazen ještě jeden stůl u kterého seděli zdejší štamgasti. Objednala jsem si malinovku, domluvila se s obsluhujícím Tomášem na hlášení proběhlých týmů a čekala. Po chvilce pokukování a ticha jsem byla oslovena vedlejším stolem, takže jsem ani nestihla dopít a už jsem seděla v centru dění. Za chvilku už přede mnou přistál panák a já začala vyprávět vtipy... bylo dvacet minut po 7 a první tým pořád nikde.... o malinovku a panáka dále, asi kolem půl osmé konečně dorazil první tým. Poctivě jsem si odškrtávala dobíhající týmy, asi jsem splynula se stolem, neboť mimo pátého týmu mě nikdo ze závodníků nevnímal. Poslední tým byl pryč, rozloučila jsem se tedy s Tiborem, Vaškem, Petrem a Petrem, kterým bych tímto chtěla poděkovat za zajímavý večer.

L.

V baru Sever byly spatřeny celkem čtyři týmy. Jeden tým si tuto hospodu vybral jako svojí druhou štaci, ale vzhledem k důkladné přípravě na Kruháči vypadali tito běžci stejně, jako týmy, které sem přiběhly vychutnat čtvrté pivo. Někteří borci a borkyně měli evidentní náběh na to, aby spatřili sami sebe zvenčí, ale nakonec zůstala zem okolo Severu neposkvrněna.

P.

Výčepní ve Sportbaru nejdřív vůbec netušil o jakou soutěž se jedná, ale pak se dostal do obrazu a moc se těšil na pívaře, kteří vyběhnou kopec od sklípku přes Ráj. V podstatě celá hospoda diskutovala o právě probíhající soutěži a všichni byli moc zvědaví na to, jak to celé probíhá a jestli na to navazuje staroznámá soutěž v běhu do schodů na BCD. Nakonec ke mě doběhly 4 týmy. Dva si pivo pochvalovali a dva ho téměř nezvládali dopít, ale nikomu se špatně nedělalo - alespoň ne v mém dohledu - a i přes děsnou zimu venku, všichni závod zdárně dokončili. Z.

Závěrem, jak se sluší a patří, díky vám všem, co jste přišli podpořit tuhle akci. Závodníkům patří neskonalý obdiv a respekt, jste mí hrdinové. Díky Martinovi a jeho asistentkám, organizačně šlo všechno doslova jako po másle. Věřím, že se i vy, stejně jako já, už teď těšíte na další pokračování SBL. Pivu zdar!

Autoři: Lenka Šedinová Foto: Martin Vágner, Filip Soukup
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

22. 11. 2019 0

Gaudeamus Alkotour ČZU 2019: ohlédnutí za titulem

Číst více
01. 04. 2019 0

Co dělat 8. týden semestru

Číst více
03. 03. 2019 0

Nedělní přehled je tu! Na co se můžete těšit v následujícím týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙