Česko zná nejkrásnější golfistku roku

27. 11. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Za účasti 1. Vicemiss Agro 2012 Radky Šimkové se potřetí v divadle Hybernia, celkově už podvanácté, konalo vyhlášení nejkrásnější golfistky roku. Která dívka večerem proplula až k titulu Miss Golf 2012?

O antré večera se postarala efektní světelná show, následně se na podium rafinovaně "dovezl" v golfovém vozíku moderátor Ondřej Hejma, známý golfový nadšenec.

Moderátor Ondřej Hejma

V závěsu za ním předstoupilo před zaplněné hlediště divadla Hybernia všech 12 finalistek, stylově v soupravě z olympijského Londýna včetně světově proslulých holínek jako připomínku toho, že na olympiádě v Riu v roce 2016 se golf zařadí mezi olympijské sporty. Mezi dvanáctkou finalistek nechyběla s číslem 4 ani Radka Šimková, 1. Vicemiss Agro 2012 a jedna z tváří našeho iZUN kalendáře 2013.

Radka Šimková

Radka Šimková

Miss Golf je nejen soutěží krásy, ale měla by spojovat i golfovou dovednost. Proto dívky před finále absolvovaly několik lekcí s trenérem, a také golfový turnaj na Karlštejně. V první společné choreografii se proto představily s golfovými holemi.

Nechyběla ani tradiční promenáda v plavkách, tentokrát vyšperkovaná o jízdu na dvoukolovém Segway.

Jako hudební host se během večera několikrát představil hudební soubor Koťata, který se účastnil například i letošního předávání cen nejlepším atletům roku 2012.

Hudební soubor Koťata

Závěrečný rozhovor s Ondřejem Hejmou pak prověřil finalistky z golfové terminologie. Některé ukázaly menší orientaci v pojmech jako je Caddy, Farway nebo Driver. Dozvěděli jsme se tak třeba, že český překlad pojmu Fore [čti fór] je vtip. Jiné dívky ale zase ukázaly dobrý přehled a u poroty, ve které zasedla třeba Kateřina Sokolová, Miss České republiky z roku 2007, tak získaly plusové body.

Not bad!

Která dívka se nakonec stala královnou, tedy novou Miss Golf 2012? U poroty zvítězila 180 cm vysoká Kateřina Částková, studentka Metropolitní univerzity v Praze, s hendikepem 54. 1. Vicemiss se stala studentka gymnázia Hana Márová s hendikepem 32. Pomyslnou bronzovou pozici a titul 2. Vicemiss získala Radka Skácelová, která s golfem teprve začíná.

Vítězka Kateřina Částková

Zleva: Hana Márová, Kateřina Částková, Radka Skácelová

Celý večer přinesl příjemnou podívanou a je jen velká škoda, že se naše zástupkyně Radka Šimková neumístila na hodnocených pozicích, ačkoli, minimálně pro nás, patřila k jedné z hlavních favoritek.

Autoři: Jakub Kopecký Foto: David Borovička
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙