Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

15. 05. 2019 0 2 Univerzita Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Od úterního odpoledne se přímo v kampusu České zemědělské univerzity v Praze odehrálo finále lítého souboje o korunku nejkrásnější studentky naší alma mater. Již tradičně měla tato událost během celého svého průběhu návštěvníkům co nabídnout.

Už od rána bylo znát, že se na univerzitě něco děje. Studenty ubytované na kolejích, vyspávající pondělní kocovinku, mohl vyrušit všemožný šrumec, ať už z připravování stánků, stage, zkoušení reproduktorů, narážení píp a sudů a rachot z bankomatů, vydávajících peníze.

Počasí nebylo úplně ideální. Chvíli sluníčko, chvíli pěkně studený vítr. Všichni se jen modlili, ať ten déšť jdoucí z Moravy změní směr a nás se nedotkne. Ve 14:00 se vystupování chopili kluci z Faraday, vítězové letošní iZUN Music Challenge, kteří to rozjeli poměrně slušným výkonem. Sdělili nám, že to pro ně byla další nová zkušenost, určitě nelitují, že se přihlásili do IMCH a jsou vděční za každého nového človíčka, který si je poslechne. Jen je mrzelo, že začali hrát brzy, tudíž obecenstvo nebylo zrovna veliké. Podobnou situaci jsme mohli sledovat i na druhé stage, kde to rozmixoval DJ Lowa, také jen před pár lidmi.

Po hodince vystřídala Faradaye kapela z Letů a Mimoně Lety Mimo, kteří už hráli pro víc lidí. Plac byl rušnější, lidí s pivem přibývalo a v davu jsme si mohli všimnout prvních slečen, rozdávajících Jägermeistery. Také byla pořádná zima. Jsou tyhle dvě věci náhoda? Nemyslím si. Na druhé stage nastoupil nám dobře známý DJ Zeekee, který se jen rozehříval, hlavní vystoupení ho čekalo až večer na afterparty.

V 16:00 odpoledne se situace s počtem lidí dost změnila, najednou bylo všude docela plno. Začala totiž 1. část soutěže Miss Agro. Finalistky nastoupily na podium v černých tričkách a kraťáscích, předvedli nějaké ty tanečky, postupně se nechaly představit a následně jedna po druhé předstupovala k moderátorovi, krátce se představily a podrobily se šťouravým otázkám moderujícího. Vcelku zábavná část. Reagovat na nečekané otázky před davem lidí musí být nesmírně stresující, ale myslím si, že se toho všechny slečny zhostily na výbornou.

V 17:00 to na druhé stage rozjel Jan Nedvěd, s poměrně velkou fanouškovskou základnou, zatímco posluchači trochu jiného hudebního stylu čekali před druhým pódiem na Prago Union. Pro někoho hlavní kapela večera, třeba pro mě, připomíná mi dětství. Jenže to by nebylo, aby vše proběhlo hladce. Kata zdrželo hořící auto v tunelu Blanka, takže se musel maličko pozměnit program. Missky se bleskově převlékly do plavek a začaly si to štrádovat po pódiu. To už byl před ním solidní zástup mužů, kteří obdivovali precizní práci slečen, které vyrobily plavky. Nehledejte v tom nic jiného.

Náhle přijel Kato, který se chopil mikrofonu a s bezzubou grácií tam rozjel pořádný rap, který mě přenesl do dob mých pubertálních výlevů. Plac už začal být až moc plný, každá cesta tam a zpět byla bolestivá, protože prodírat se tím zástupem lidí, některých už pěkně zpracovaných alkoholem, bylo za trest. Když už jste tuhle strastiplnou cestu ke druhé stage podnikli, po 6. hodině začali hrát kluci z kapely Hand Grenade. Neznal jsem je, ale dost se mi líbili! Jejich metalové vystoupení dalo vzniknout i malému pogu před pódiem.

V 19:00 se ale opět většina pozornosti diváků soustředila na první stage, kde se chystala vystoupit kapela UDG, mistři táborových songů. Kluci se vystoupení chopili náramně, dokonce si opět vzali svůj člun, na kterém sjížděli vlny fanouškovské lásky. Po hodince kvalitního rachotu se dav začal dělit. Spousta lidí odešla ke druhému pódiu, kde se již připravoval herec a zpěvák Vojtěch Záveský aka Vojtaano. A Budulínek byl! Zbytek lidí zůstal u první stage, kde se mělo všechno rozseknout. 

Přibližně kolem 20:30 totiž finalistky Miss Agro v krásných róbách opět navštívily pódium a to tentokrát proto, aby mohly být vyhlášeny výsledky celého letošního ročníku. 

..novou Miss Agro 2019 se stává dívka s číslem sedm, Karolína Junková!

Nejprve proběhlo vyhlášení výsledků přidružené soutěže Miss iZUN, ve které o vítězce rozhodli internetovým hlasováním samotní čtenáři Zemědělských univerzitních novin ČZU. Výsledky soutěže vyhlásil šéfredaktor našich novin Aleš Kotrbatý a poté i předal hlavní cenu. Vítězkou Miss iZUN 2019 se stala dívka s číslem dvě, Klára Vlášková! Tradice cen této soutěže byla i letos dodržena a Klára Vlášková dostala zvíře, ne přímo do osobního vlastnictví, ale adoptované v Zoo Praha. Adoptovaným zvířetem bylo, jako jeden ze symbolů zemědělství, vybráno prase domácí. Součástí ceny byla i rodinná vstupenka do Zoo Praha, cedulka se jménem adoptivního rodiče, chutný prasečí dort a řada dalších dárkových předmětů. 

Následovalo vyhlášení další přidružené, ale neméně důležité, soutěže. I v tomto případě rozhodlo internetové hlasování. Výsledky dorazil oznámit osobně zástupce firmy MOBIL.CZ. A letošní vítězkou Miss Sympatie MOBIL.CZ 2019 se za bouřlivé podpory z publika stala dívka s číslem čtyři, Kristýna Hanušová

Pomyslný vrchol samozřejmě představovalo vyhlášení vítězek hlavní soutěže krásy, tedy Miss Agro. Kdo jiný by měl vyhlašovat výsledky takto prestižní soutěže než samotný rektor univerzity? Na pódium proto opět zavítal pan prof. Ing. Petr Sklenička, CSc. s obálkou, která obsahovala rozuzlení všech dosavadních odhadů a tipů na novou královnu krásy ČZU. O výsledcích v této soutěži nerozhodovala oproti předešlým soutěžím většina internetovým hlasováním, ale odborná porota, která poctivě sledovala a hodnotila vystupování finalistek během celého dne. 

Jako obvykle se začalo od vyhlašování 2. Vicemiss Agro 2019. Tou byla zvolena dívka s číslem pět, Veronika Čermáková. Po odpovídajícím aplausu se přítomní dozvěděli i jméno 1. Vicemiss Agro 2019. Toto ocenění získala dívka s číslem šest, Eliška Pojerová. A konečně nastala ta chvíle úplně největšího očekávání. Všem se honila v hlavě otázka typu “Kdo se stane novou Miss?”. Toto uvažování přerušil pan rektor, když po pár dlouhých okamžicích vyřkl: ... "novou Miss Agro 2019 se stává dívka s číslem sedm, Karolína Junková!”. 

Pódium zalily slzy dojmutí a hodnotné ceny, které byly nejen pro finalistky připraveny. Mezi nejcennější patřily jistě klenoty od firmy Swarovski. 

Celkové výsledky roku 2019: 

Miss Agro: Karolína Junková

První Vicemiss Agro: Eliška Pojerová

Druhá Vicemiss Agro: Veronika Čermáková

Miss iZUN: Klára Vlášková

Miss Sympatie MOBIL.CZ: Kristýna Hanušová 

Před devátou hodinou večerní už byla všude pěkná tma, nálada davu byla víc než pozitivní, rozšířených zorniček přibývalo a něco našeptávalo, že přijde něco velkého. U druhé stage to začal mixovat DJ Roxtar, aby si protáhl DJské svaly před hlavním vystoupením na after. Ale to nebylo to hlavní. To hlavní, co pro někoho byl důvod návštěvy festivalu, mělo přijít na hlavní pódium. Bedňáci finišovali, nastoupil moderátor. Moderátor křičí a přichází No Name, hlavní tahák večera, bratia zo Slovenska, kteří přijeli vlakem. Po výběhu zpěváka na pódium byla znatelná zvýšená vlhkost vzduchu, opravdu nevím, čím to bylo zapříčiněno. Pár slečen omdlelo, ale brzy se do toho zase dostaly. A rozjel se mejdan, na který se přišel podívat i Jirka Babica! Naštěstí jsme všechny ingredience pro dobrou párty měli, takže jsme nemuseli nic nahrazovat. Hodinka vystupování utekla jako voda, davy šílely, ale noční klid je neúprosný. Dav se začal rozpouštět, někteří jeli domů, ale většina pokračovala dále. Někdo odešel směr Kruháč, někdo směr Céčko. Každopádně, všude byly mraky lidí a menší prostory Céčka nezvládly pobrat kapacitu. Takže nutně neznamenalo, že když máte lístek, pustí vás dovnitř. Bylo to tím stylem, že někdo odešel, někdo může vstoupit. Jediný nedostatek na dokonalém dni.


Vítězkám moc gratulujeme a všem návštěvníkům velice děkujeme za účast. Doufáme, že jste alespoň trochu spokojeni. A my se budeme těšit na viděnou na dalším ročníku festivalu Miss Agro.


Mrkni taky na tohle

02. 12. 2020 0

Škola čar a zemědělství v Suchdolovicích

Číst více
24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
02. 03. 2020 7

Koronavirus na ČZU: Proč jsou média informována dříve než my?

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙