Festivalové okénko - České hrady.cz - Švihov

28. 07. 2011 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
O víkendu 22.7. - 23.7. jsme navštívili Vodní hrad Švihov, kde se konal již 7. ročník festivalu České hrady.cz. Festival České hrady je zaměřen především na rozvoj cestovního ruchu a připomíná návštěvníkům, kolik krásných památek u nás v Čechách máme. Navštívit můžeme během léta 5 různých krajů České republiky a užít si nejen festival, ale i atmosféru expozic hradů.

Den první

Po celé páteční odpoledne a večer probíhal v areálu festivalu karneval, což znamenalo, že kdo přišel v masce, hned u vchodu získal plechovkové pivo a automaticky byl zařazen do soutěže o nejlepší masku, kde bylo možné vyhrát ceny od Jacka Danielse. Další velkou atrakcí pátečního dne byl mimo jiné Jiří Smitzer, který sice vystupoval až pozdě večer, ale fanoušky mu to rozhodně neubralo a to ani když nastoupenému publiku oznámil, že Prdel hrát nebude, protože mu chybí některé hudební nástroje a pozval fanoušky na Malou skálu, kde prý Prdel rozhodně uslyší. Dalšími vstupujícími byli Tata bojs nebo Tomáš Klus, který si získal spíše srdce a sluch mladších fanynek.

Na festivalu nás mimo jiné pozdravil i Ferda Mravenec a krásná Japonka

Den druhý

Zajímavostí druhého dne bylo hned několik. Mimo bankomatu hned uprostřed festivalového areálu bych ráda připomněla kavárnu MF Dnes nebo Zlatou TOI TOIku.

Funkční bankomat s pozadím Švihova

Zlaté TOI TOIky

K poslechu bych vyzdvihla asi kapelu Divokej Bill, Wohnout, Support Lesbiens nebo kapelu Kryštof a slyšet jsme mohli i Terezu Černochovou. Nevšimnout si nešlo ani poměrně menších dětiček, které si koncert zaručeně užívaly.

Fanoušci Divokého Billa pěkně z horní věže

Příští hvězda Českých hradů

Za připomenutí také určitě stojí, že součástí vstupenky na festival je i volný vstup na hrady a určitě Vás nadchne i krásné okolí hradů. Tímto se s Vámi loučím a přeji mnoho zážitků z dalších festivalů.

Autoři: Externí redaktor
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
27. 07. 2017 0

Festival Hrady CZ se po Kunětické hoře přesouvá na Švihov

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙