Festivalové okénko - Masters Of Rock 2011

19. 07. 2011 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Již po deváté se malé moravské městečko Vizovice mnohonásobně rozrostlo, aby mohlo hostit největší metalový festival v České republice. Kapely z celého světa opět rozduněly areál likérky R. Jelínka a iZUN nemohl chybět.

Obyvatelstvo Vizovic se každoročně rozšíří více jak šestinásobně, aby mohlo hostit největší metalový svátek u nás. Město je vždy doslova v obležení rockových fanoušků, jejichž stany jsou doslova na každém kroku. Počasí zpočátku trochu potrápilo, ale nakonec se umoudřilo a celou sobotu a neděli prosvítilo sluníčko.

Brány areálu se otevřely tradičně již ve čtvrtek a vidět jsme mohli i první kapely. První den čekalo na návštěvníky vedle hvězdných Hammerfall unikátní uskupení Pagan Alliance. V téměř dvouhodinovém vystoupení se na podiu vystřídaly muzikanti ze švýcarských Eluveitie a finských Finntroll.

V pátek ráno nás během dne několikrát zkropil déšť. Šlo však jen o několik přeháněk a k večeru se postupně již nebe vyjasnilo. Areál likérky má navíc tu výhodu, že je povětšinou vybetonován a tudíž nehrozí, že se vaše glády budou brodit ve vrstvách rozmoklého bahna.

Ještě si dokážu představit, že ta slečna nespí na zádech. Ale co při sexu?

Ještě si dokážu představit, že ta slečna nespí na zádech. Ale co při sexu?

Pátečnímu programu vévodili headlineři celého festu, legendární Twisted Sister. Co bych však vyzdvihl, byla australská kapela Airbourne, která na podiu vystřídala Twisted Sister. Ve stylu kapely se silně odráží hudba jejich vzoru AC/DC, ale muzikanti k ní přidávají ještě značnou dávku energie. Až směšně působila změna, která se na podiu udála. Hvězdní Twisted Sister, kteří navíc byli a hráli v Čechách vůbec poprvé a náležitě se na podiu předváděli, vystřídala mladá energická banda, která do publika sypala jednu pecku za druhou.

Někomu evidentně stoupající teplota nevadila :)

Někomu evidentně stoupající teplota nevadila :)

V sobotu se již od rána usmívalo sluníčko a teplota stoupala nebezpečně vzhůru. Není divu, že spousta fanoušků využila dopoledne k návštěvě nějaké té vodní plochy. Ani my jsme nebyli výjimkou. Po návratu na festivalovou půdu nás potěšila německá powermetalová formace Powerwolf. Krom líbivé muziky zaujal také frontman kapely, který dokázal bavit a rozeřvávat publikum tak, jak to nedokážou ani mnozí zpěváci těch nejznámějších kapel.

Točení řepou, aneb Headbanging.Točení řepou, aneb Headbanging. Více na wikipedii

Neděle má snad na každém festivalu zvláštní atmosféru. Po areálu se potácí nejvytrvalejší opilci, kteří se mísí s dalšími unavenými návštěvníky a občasné srážky s nevrlými střízlivějícími řidiči nejsou výjimkou. Co si budeme povídat, po třech dnech pití a točení řepou je únava nevyhnutelná.

Kelímková klimatizace :)Kelímková klimatizace :)

Letošní Masters se dle mého názoru opět vydařil. Festival neztrácí své kouzlo, všechno hezky šlape. Letos sice trochu zkazil náladu gang vykradačů stanů, ale to je snad již smutným žargonem všech českých festivalů. Obrana stále stejná. Nenechávejte nic ve stanech a auto mějte co nejšpinavější a mějte v něm co největší bordel...

Pořadatelům bych závěrem rád popřál hodně štěstí do příštího jubilejního 10. ročníku. Na viděnou, Vizovice!

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 04. 2018 0

iZUN Music Challenge is on!

Číst více
08. 12. 2017 1

Vánoční koncert ČZU aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více
08. 12. 2017 0

Vánoční koncert aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙