Foursquare — už jste se na ČZU "check-inovali"?

02. 12. 2011 7 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Poslední dobou se na nás řítí ze všech stran! O čem je řeč? O závratném množství nových aplikací a služeb, které si můžete stáhnout do svých chytrých telefonů. Patříte také mezi ty jedince, kteří ještě nemají chytrý telefon? Nevadí. I pro vás už existují různé alternativy. Tentokrát je řeč o nové službě Foursquare. Propadli jste Facebooku? Máte neutuchající potřebu sdílet své zážitky a dojmy s ostatními? Jste fanoušky geocachingu? Rádi vyrážíte ven s přáteli za zábavou, jen tak posedět v oblíbené hospůdce nebo baru, a chtěli byste dát vědět dalším, kde se právě nacházíte, a doporučit jiným. Pak byste jistě neměli přehlédnout službu Foursquare.

Foursquare je geolokační služba, která vám umožní sdílet svou polohu, kde se právě nacházíte, s ostatními uživateli Foursquare. Přihlásíte se pomocí takzvaných check-inů, na konkrétních místech, těm se říká venues. Venues jsou virtuální místa, která svou polohou, adresou a názvem souhlasí s místy reálnými.

Jak tedy začít? Na stránkách Foursquare.com si založíte účet a pak si do svého chytrého telefonu stáhnete klienta. Podrobný návod najdete na webových stránkách. Nemáte chytrý telefon? Nezoufejte, můžete využít mobilní verze Foursquare pro „hloupé telefony, která ale bohužel nepodporuje některé funkce. Pokud máte staženo a nastaveného klienta, můžete vyrazit dobýt svůj první check-in. Pomocí check-inů jste aktivní a přihlásíte svou přítomnost na konkrétním místě. Můžete tak svým přátelů, kteří také využívají službu Foursquare, dát věděť, kde se právě nacházíte a napsat pro ně doporučení. Pokud například máte oblíbenou restauraci, kde dobře vaří, napíšete do tipu doporučení a ostatní uživatelé si to pak mohou na profilu konkrétního místa (venue) přečíst. Své check-iny můžete sdílet nejen přes Foursquare, ale také přes Facebook a Twitter, pokud si propojíte všechny účty ve svém nastavení Foursquare účtu. Zjistíte-li, že vaše oblíbená hospůdka ještě nemá své

na Foursquare, můžete jí lehce vytvořit venue sami pomocí svého telefonu přímo z místa. Přes telefon však můžete vyplnit jen některé základní informace, které pak musíte přes web Foursquare doplnit, aby informace byly kompletní a aby vše odpovídalo pravidlům.

 

A teď přijde to nejlepší! Nejenže budete vědět, kam zajít na dobré jídlo a pití, a kde se dá třeba dobře pobavit, ale ještě budete za tohle sdílení informací odměněni. Podniky, které mají své venue, mají možnost sledovat množství vašich check-inů a za každý check-in či jejich určité množství vás pak odměnit. Odměna neboli takzvaná Special může být například sleva v daném podniku, speciální menu, káva nebo příloha zdarma a další. Některé podniky však odměňují jen starosty.

Starostou se stanete tak, že nasbíráte určitý počet bodů za své check-iny. Za každý check-in totiž dostáváte bod a osoba, která se chekne za posledních 60 dní na daném venue nejvíckrát, se stává starostou daného místa. Jinými slovy, někteří štamgasti si konečně přijdou na své a budou za svou snahu a píli odměněni. A teď se nám to začne trochu zamotávat. Existuje totiž ještě další bodování. Pokud objevíte nové místo, dostanete 3 body. Za check-in na místě, kde už jste byli a které znáte, dostanete 1 bod. A za to, že se stanete starostou, 5 bodů navíc. Další body můžete získat například za check-in s kamarádem, první check-in v určité kategorii, check-in se starostou a spoustu dalších. Body se pak sčítají a vy můžete sledovat jak svoje skóre, tak skóre ostatních uživatelů. Další odměnou mohou být virtuální odznáčky neboli badges. Badge dostanete například za to, že se checknete s určitým množstvím lidí na jednom místě v určitou dobu nebo s dvojící opačného pohlaví ve stejném venue apod.

 

Aplikace Foursquare vám tedy nabízí nejen možnost sdílet svou polohu a doporučení na místa, která jste navštívili, zjistit, kde jsou právě vaši přátele a jaký mají nazór na různé podniky, ale také možnost vytvářet novou sociální síť a zahrát si zábavnou hru se spoustou různých a zajímavých odměn a výhod.

V našem univerzitním areálu je již přes 30 check-inů, na kterých si službu můžete vyzkoušet. Zajímavostí může být, že univerzitní půdu ČZU opatruje Akční tým ze stránky www.smat.se, který spravuje všechna checkovatelná místa, a pokud tedy budete chtít vytvořit k nějaké příležitosti sůj „čekovací“ bod, musíte se obrátit na něj.

Aplikaci můžete stáhnout jak pro Symbian, tak iOS či Android v obchodech, které jsou určené pro stahování aplikací. Takže stahujte, logujte, checkujte a dokažte, že jste na některém místě opravdu štamgastem.

Autoři: Kateřina Kalinová,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

11. 03. 2019 0

Vymysli aplikaci a vyhraj!

Číst více
14. 03. 2018 0

Mobilní aplikace iZUN.eu dočasně mimo provoz

Číst více
01. 04. 2017 6

Odzvonilo podvádění při testech?

Číst více

Komentáře

Uživatel
http://michaelnphoto.wordpress.com/
http://michaelnphoto.wordpress.com/ - 03 prosince, 2011 - 16:10

Big brother hadr! Tenhle typ, ale narozdíl od Orwellových románů funguje zcela nenásilnou, podmanivou formou. Zvláštní, že ještě deset let zpátky jsme mohli všichni běžně fungovat bez těchto "vymožeností". Dnešní doba si ráda pohrává se slovem svoboda, prý jí máme víc než kdy dřív. Pochybuju - s každým novým programem či výrobkem tohoto typu se svobodě vzdalujeme mílovými kroky...

| 25
JM
JM - 03 prosince, 2011 - 16:15

Aplikace jako jsou tyhle nám možná berou kousek svobody, ale je jenom na nás, jestli podlehneme davu a necháme se jimi zlákat :)

| 8
http://michaelnphoto.wordpress.com/
http://michaelnphoto.wordpress.com/ - 03 prosince, 2011 - 16:58

S tím nemůžu tak úplně souhlasit. V některých případech (např. FB) to už zdaleka není jen na nás. Společnost, především pak maldší generace, už dnes nefunguje na bázi reálných sociálních interakcí jako dříve, mnohem více interakcí je virtuálních. Tzn., že pokud nemám FB či jiný svůj otisk ve virtuálním světě, jsem postupně odstrkován na okraj dění, což rozhodně není má dobrovolná volba;)...

| 21
JM
JM - 03 prosince, 2011 - 17:02

A já zas nemůžu souhlasit s tímto :) Znám několik lidí, co nejsou na facebooku a nemyslím si, že by byli nějak odstrkováni. Ba dokonce si jich díky tomu mnoho lidí váží. Například současný šéfredaktor iZUNu na facebooku také není.

| 19
Adam Valečka
Adam Valečka - 04 prosince, 2011 - 09:34

Je pravda, že mnoho lidí se na nás "nefacebookaře" dívá skrz prsty, ale pak se opravdu najde několik lidí, kteří nás za to třeba i obdivují. Musím souhlasit s tím, že stále více těchto aplikací nám to soukromí opravdu bere. A stále více lidí jim v dnešní době podlehne, protože jsou navržené tak hezky a přívětivě ( např. nenásilné, jednoduché modrobílé prostředí Facebooku). Na druhou stranu je na každém člověku, aby si rozmyslel, co o sobě chce na vždy říci ostatním. Protože si nedělám iluze, že po smazání mého FB účtu to opravdu na centrále v San Francisku udělali - jen už to díkybohu nevidí tolik ostatních lidí.

| 21
Hrskt
Hrskt - 05 prosince, 2011 - 18:01

Zajímavá aplikace :) Docela dobrá věc na hlídání dětí. To jak zde mluvíte o svobodě a negativně se koukáte na virtuální kontakt. Hold musíte to brát tak, že už nejsme na základní škole a naši přátelé nejsou všechny z jedné ulice. Můj velice dobrý kamarád studuje v Písku, druhý dobrý kamarád bydlí v Libčicích. Přítelkyně bydlí hodinu cesty přes Prahu. Díky bohu za virtuální kontakt a aplikace co ho umožňují.

| 3
Krtech
Krtech - 05 prosince, 2011 - 20:43

FB a podobne jsou tu aby smirovali a tezili hesla a ucty ke vsemu moznemu, vytvari i iluzi, ze kdo neni jejich uzivatelem je "odsouvan na okraj deni".

| 21

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙