Hrady CZ otevřely brány víkendem na Točníku

16. 07. 2012 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Hvězdy jako Tomáš Klus, MIG 21, Horkýže Slíže nebo Chinaski o víkendu odstartovaly dnes už kultovní letní festivalovou šňůru Hrady CZ. Osmý ročník festivalu České hrady si svoji první zastávku naplánoval na Točník a nabídl skvělou a nezapomenutelnou podívanou v kontextu historických památek.

Předpověď počasí na víkend nevěštila vůbec nic dobrého, a tak bylo nutné s sebou přibalit přece jen něco navíc. Teploty neměly přesáhnout 21 stupňů a většina festivalu měla propršet. Ještě páteční odpoledne nic nenasvědčovalo tomu, že to tak nebude.

Bezproblémová. Tak lze charakterizovat cestu na Točník, ke kterému se dostanete po plzeňské dálnici D5 a pak už podle ukazatelů bezpečně přijede až ke stanovému městečku. To leželo pod samotným hradem a kompletně celé se zaplnilo až během sobotního dopoledne, i když už v pátek byla velká část míst obsazena.

Stanové městečko

Potom co přijedete a slavíte svůj první úspěch, když postavíte svůj domov, váš pohled čím dál častěji směřuje k nebi směrem k hradu, který se nachází opravdu až neskutečně vysoko. Většina lidí si, stejně jako my, před cestou dala dva tři tekuté chlebíčky na posilněnou, aby se lépe zkoumalo, kudy nahoru.

Vysoce vyhlížející Točník

Pod kopcem jsme se jako správní vysokoškoláci zamysleli, a místo toho, abychom šli nahoru cestou s mírným sklonem podél kopce, vydali jsme se zaručenou zkratkou, středem kopce. Jak říká klasik: Je to sice dál, ale zato horší cesta. Že to nebyl úplně nejlepší nápad, jsme zjistili asi po půl hodině, kdy jsme se do kopce začali plazit. Věřte, že pokud dole máte svoji hladinku, nahoře jste potom docela střízlivý.

Cesta normálních lidí "Zkratka"

Nicméně pokud jste se nahoru dostali, potěšil vás krásný výhled a mnoho a mnoho stánků s občerstvením. Počasí se také umoudřilo a první přeháňky přišly až na konci pátečního programu okolo půlnoci. Na malé útulné stage, která byla zasazena uprostřed hradu, zahráli během večera Mother’s Angels, UDG, Buty či Vypsaná fixa, a navnadili tak návštěvníky na sobotní velkou show.

Prostor před stage Stage

Sobota už probíhala v podhradí na dvou stage za příjemného slunného počasí, které jen asi na deset minut zkropil letní déšť, který schladil horké hlavy. To už za sebou měli vystoupení Dilated, Sto zvířat, Polemic a Ewa Farna. Na tu si zatím festivalové publikum ne a ne příliš zvyknout, a tak se areálem nesly pokřiky typu „Čau čau Ewičko, už tě bylo dost!“

Druhý den v podhradí

Během dne se pak postupně vystřídali Horkýže Slíže, David Koller, Mandrage, MIG 21, Tomáš Klus nebo Xindl X a ti už publikum začínali dostávat do varu před večerním vyvrcholením.

To obstarali Monkey Business s energickým a jako obvykle velice netradičně vystrojeným Matějem Ruppertem, Visací zámek s jejich Známkou punku a především Chinaski. Jejich notoricky známé a zpěvné skladby nedaly nikomu vydechnout a na konci si publikum vyžádalo ještě dva přídavky. Daly tak parádní tečku za prvním letošním zastavením festivalu Hrady CZ.

Poslední pípa v areálu dotočila ještě před skončením Chinaski, a tak se u odcházejících návštěvníků objevovaly už lehké abstinenční příznaky.

V neděli ráno se potom pomalu probouzíte, začínáte balit, vztekat se, že ani napotřetí se vám nepodařilo složit stan do správné velikosti a pozorujete, jak se stanové městečko postupně vylidňuje a všichni směřují zpět do reality. Reality, ze které je potřeba někdy na čas utéct. A romantický Točník s tou nejlepší společností byl toho skvělou příležitostí…

Na závěr malé video-okénko:

Autoři: Jakub Kopecký Foto: Jakub Kopecký
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více
03. 08. 2017 0

Švihov zářil sluncem i Hvězdami

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙