Hrady CZ se vrací již po desáté! Jaké budou tentokrát?

07. 06. 2014 0 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Jubilejní 10. ročník letního hudebního festivalu Hrady CZ klepe na dveře. Vše vypukne již druhý týden prázdnin 11. července na malebném Točníku. Jaký letos festival bude a co si pro nás organizátoři připravili ke kulatinám? Čtěte!

Historie festivalu sahá až do roku 2005, kdy se nejprve hrálo na pěti hradech v Čechách, o pět let později se koncerty rozšířily i na tři místa na Moravě. Souběžně s 10. výročím Českých hradů tedy proběhne i 5. výročí festivalu na hradech moravských. Během těchto let bylo na festivalu dohromady odehráno více než 800 hudebních vystoupení. Jak již bylo řečeno, první zastávkou tohoto ročníku bude 11. 7. hrad Točník ve středních Čechách a program uzavře poslední prázdninovou sobotou 30. 8. hrad Bouzov na Olomoucku.

Tomáš Klus

Organizace dvou festivalových dnů bude obdobná jako v minulých letech. Pomyslné brány areálů se otevřou vždy v pátek v 18. hodin. Jak jsme již zvyklí, bude páteční program obohacen rejem karnevalových masek. Další den, tedy v sobotu, se všichni nadšenci mohou podívat do areálu již v 10.30 a vychutnat si vystoupení mnoha interpretů, kteří tradičně zahrají na dvou podiích.

Novinkou letošního ročníku budou především větší areály a komfortnější kempy, na zbrusu nový areál se můžeme těšit na hradu Bezděz. Poprvé se také na Hradech představí Miro Žbirka, Wanastowi vjecy nebo Olympic. Frontman kapely Olympic Petr Janda říká, že se všichni členové na letní vystoupení těší: „Hrady dýchají romantikou a rytířskými turnaji – v takovém prostředí se nám tak často hrát nepoštěstí. K naší drsné rockové muzice jsou hrady skvělým kontrapunktem.“

Olympic

Kromě úprav areálů a kempů si k jubilejnímu výročí připravili organizátoři podporu památek. Festival Hrady CZ se stavá partnerem projektu Národního památkového ústavu s názvem Neobjevené památky. Jde o více než třicet památek v České republice, které nabízejí veřejnosti dosud nedoceněné krásy a zajímavosti. Každá zastávka hudebního festivalu Hrady CZ má tak v roce 2014 svou „partnerskou neobjevenou památku“, kterou v rámci festivalových zastávek v daných regionech zviditelňuje. Na partnerských památkách bude v neděli po festivalu probíhat speciální program. Na ten bude možné získat vstupenky 1+1 zdarma vždy po předložení platné festivalové vstupenky, a to kdykoli v období od 12. 6. do 30. 9. 2014.

Vstupenky na festival lze zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream, jako e-ticket přes internet nebo přímo na místě v den festivalu.

CENY VSTUPENEK:

předprodej od 5. 6. - 250 Kč/pátek, 410 Kč/ sobota

na místě - 300 Kč/pátek, 490 Kč/sobota

INTERPRETI:

Tomáš Klus, Mandrage, Wanastowi Vjecy, No Name, Chinaski, Divokej Bill, Horkýže Slíže, Monkey Business, Olympic, Sto zvířat, Rytmus, Visací zámek, Michal Hrůza, Xindl X, Abraxas, Portless, Vypsaná Fixa, Adam Mišík, UDG, Miro Žbirka, Ben Cristovao, Rybyčky 48, Dilated

TERMÍNY A MÍSTA:

11. - 12. 7. Točník 18. – 19. 7. Švihov 25. - 26. 7. Kunětická hora 1. - 2. 8. Rožmberk nad Vltavou 8. - 9. 8. Veveří

15. - 16. 8. Hradec nad Moravicí 22. - 23. 8. Bezděz 29. - 30. 8. Bouzov

Další informace týkající se podrobného programu na jednotlivých hradech nebo například praktických rad ohledně dopravy na festival naleznete na www.hradycz.cz.

Myslím, že se opět můžeme těšit na výborný program a kouzelnou atmosféru, jakou Hrady CZ vždy mají, proto neváhejte koupit lístky a vyrazte prožít skvělý víkend za doprovodu kvalitní hudby. Nashledanou na Hradech!

Autoři: Anita Vydrová Foto: Hrady CZ,
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

31. 10. 2019 0

9. ročník Life Sciences Film Festivalu

Číst více
15. 05. 2019 0

Nová Miss Agro 2019 zvolena! Jak probíhal legendární festival plný pití, hudby a dobré zábavy?

Číst více
09. 05. 2019 0

Seznamte se s Marií Růžičkovou, finalistkou Miss Agro 2019 s číslem deset

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙