Jak přežít zombie apokalypsu

31. 03. 2020 0 8 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Rok 2020 nás nepřestává překvapovat. Od rozsáhlých požárů v Austrálii a smrti Kobeho Bryanta, jsme se dostali až k události, kdy si někdo uvařil polévku z netopýra a tím tak nastartoval šíření smrtícího viru po celém světě. Někteří lidé si myslí, že koronavirus je jen můstek k tomu, aby ve světě propukla zombie apokalypsa. A co nová civilizace potřebuje nejvíce? Zemědělce, to je tutovka. Proto vám přinášíme pár rad, jak vše bezpečně přežít, aby nás zůstalo co nejvíce.

Ještě před tím, než to všechno vypukne a po dvoře nám začnou pobíhat zmatení a hladoví zombíci, je třeba náležitá příprava.

Zaprvé, pořiďte si nouzové zavazadlo. Toto zavazadlo vám může zachránit život. V případě vypuknutí zombie apokalypsy bude všude vládnout chaos. První myšlenka samozřejmě bude, dostat se do nějaké bezpečné zóny, která je hlídaná armádou, tanky a vším možným. Před tím ale bude třeba pořídit pár základních věcí v supermarketu, abyste se tam vůbec mohli dostat. Samozřejmě nebudete jediní, kdo vyrazí rabovat a takový obchoďák je pro zombie ideální místo na smlsnutí. Tomu se ale vyhnete, pokud si do svého nouzového zavazadla zabalíte náležité věci:

 • Voda – alespoň 4 litry na osobu na den
 • Jídlo – preferují se potraviny, co nějakou dobu vydrží, např. vepřová konzerva, lunchmeat a podobně. S kotlem svíčkové od babičky toho moc nenaděláte
 • Léky – léky na předpis i bez předpisu, andělský prach a lék na zelený zákal
 • Nějaké nářadí – ostrý nůž, lepící pásku, provaz, rádio na baterky 
 • Hygiena – i za apokalypsy je dobré čistit si zuby. Takže veškerou základní hygienu, co používáte, zabalit. Na makeup můžete zapomenout
 • Oblečení – alespoň jednu sadu oblečení navíc, nějaké trenýrky a ponožky se jistě budou hodit
 • Něco na spaní – deka, spacák, cokoliv, ať nespíte na zemi
 • Věci pro první pomoc – může se stát, že zběsile utíkáte před zombie, nešikovně spadnete a ošklivě se poraníte. A jak se ošetříte, když nebudete mít ani obvaz? Aha?
 • Důležité doklady – pas, rodný list a podobně, může se hodit

Poté, co si pořídíte pohotovostní zavazadlo, nastal čas posedět si s rodinou a vymyslet plán. Ten plán zahrnuje situaci, kam byste se vydali, kdyby vám do domu vpadl první zombie. 

 • Vyberte si místo, kde se seskupíte, když by zombie napadli váš domov. Vyberte si jedno místo přímo před domem v případě akutní situace a jedno místo nejlépe mimo civilizaci, kde se seskupíte v případě, že nebudete všichni pohromadě. 
 • Naplánujte si cestu, jak se dostat ven z města. Civilizace je totiž pro zombie ráj, takže útěk do přírody je ideální rozhodnutí. Může se ale stát, že vaše připravená cesta z města bude zablokovaná, proto si únikových tras připravte více. 
 • Hledejte. Pokuste se najít nějakou základnu, úkryt, prostě cokoliv, kde byste se mohli schovat a vymyslet další plán, jak budete postupovat. 

Máte pohotovostní zavazadlo, máte plán. To je polovina úspěchu, tudíž budete na 50% žít. Tím to ale nekončí. Pokud chcete opravdu přežít, je třeba zařídit a udělat pár dalších věcí.

 • Pořídit si zbraň – i když zrovna nevíte, jak se s ní zachází, škola života vás naučí. Bude se hodit jak na střílení zombíků, tak na ochranu před medvědy v lese. Na druhou stranu, zbraň je dost hlasitá a přiláká k vám ještě více zombie, takže si pořiďte ještě nějaký pěkný nůž, basebalovou pálku, páčidlo, cokoliv, co nebude tak hlasité.
 • Nebuďte sami. I když to zní cool a ve filmech to vypadá skvěle, v reálném světě nepřežijete dlouho. Proto když najdete pár dalších zdravých lidí, nestřílejte je, protože mají funkční baterku a vy ne, spojte se a pokračujte dál společně.
 • Tyto přípravy a plány se kromě zombie apokalypsy dají využít i v případě přírodních katastrof, jako jsou masivní záplavy, zemětřesení, hurikán a podobně (což je u nás ne naprosto běžné, takže bych počítal spíš se zombie apokalypsou). 

Krom toho, jako instruktážní dokumenty doporučuji film Zombieland a seriál The Walking dead. Pokud shlédnete těchto 10 sérií seriálu, dohromady 147 dílů, jeden díl trvá cca 45 minut, zabere vám to pouhých 6 615 minut, abyste se dozvěděli všechno podstatné. A to, že strávíte 4,6 dne koukáním na seriál, rozhodně bude stát za to, že si zachráníte život. 

Autoři: Martin Liška Foto: Robert Masáre
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

29. 02. 2024 0

Rande na přírodno

Číst více
16. 02. 2024 0

Tetování už za mřížemi nesedí, babi!

Číst více
25. 11. 2023 0

Povídky v zeleném

Číst více

Komentáře

Uživatel

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙