Kam na oběd, když je všude plno a Menza Vám nevoní?

06. 12. 2015 3 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Takovou otázku, troufám si říci, si položil téměř každý. Z tohoto důvodu pro Vás máme informace o tak trochu zapadlé hospůdce, která je co by kamenem dohodil od areálu naší univerzity. „U Křena“ nebo tzv. Starosuchdolskou restauraci si oblíbíte již po první návštěvě, mají téměř vše, od dobrého piva až k lahodnému jídlu za přijatelnou cenu. Ale pojďme hezky popořadě…

Na „Starosuchdolskou“ se můžeme vydat dvěma způsoby. Ten první je pro romantiky, vede kolem Brandejsova statku, a je to pěkná procházka (v noci trochu nebezpečná). Druhá varianta je autobusem číslo 147 dojet na konečnou, tam jít po rovince zhruba 500 metrů. Cestu na Starosuchdolskou restauraci můžete také znát z naší Beer ligy, protože tam již několik let běháme. Když dorazíte k zelenému stavení s velkým nápisem „Starosuchdolská restaurace“ určitě nepřehlédnete ani tabuli, na které je mimo hezké ilustrace i denní nabídka. Teď už jenom pár schodů a ocitáme se v typické hospodě z 90. let.

sr

„Když jsem byl v prvním ročníku studia, byla tato restaurace vyhlášená svým řízkem s bramborovým salátem a medovinou. Jistě se také nedá zapomenout na páteční obsluhu nahoře bez, která byla pro mnohé z nás lákavější než kus žvance. K dobrému jídlu jsme popíjeli i výbornou Únětickou dvanáctku a k tomu si pouštěli písničky s jukeboxu a sem tam si zahráli kulečník.“

Dnes se situace v restauraci, až na oblečenou páteční obsluhu, vůbec nezměnila. Kvalitní česká „meníčka“, na kterých je vidět několik let práce. Minutky smažené, pečené a vlastně i trochu bizarní. Žabí stehýnka či klokaní nebo žraločí steak? Není problém… Ale nebudeme nikoho lakovat, je to taková poctivá čtyřka s nekuřáckým prostorem, velkou letní zahrádkou s výhledem na malou ZOO a možností zahrát si kulečník, stolní fotbálek, šipky a v létě dokonce nohejbal nebo petanque.

sr2

Nabídka alkoholu je rozmanitá a určitě nebude chybět Váš oblíbený nápoj. Trochu netradičně se dočkáte panáka o objemu 0,05l, na rozdíl od dnes zavedeného standardu 0,04l, za velmi příznivé ceny (medovina, rum, vodka nebo zelená za 24 Kč). Pivko volíme mezi 10° a 11° Staropramenem, nebo již dříve zmiňovanou Únětickou 12°, která stojí příjemných 34 Kč, stejně jako v Unětickém pivovaru. Abychom nezapomněli na řidiče, tak restaurace nabízí točenou Kofolu a malinovku.

Jako v každém podobném zařízení v dnešní době se dočkáte klasických narušovatelů dobré zábavy, takže Wi-Fi i televizi tu mají. Ale atmosféra v salónku, kde v rohu hoří a praská dřevo v krbu, je velmi příjemná.

sr3

Za dobu studia doporučuji alespoň jednou do Starosuchdolské restaurace zavítat, kromě hezké procházky dostanete nešizenou porci jídla za velmi příjemné peníze. Uvidíte, že si hospůdku zamilujete a budete se sem rádi vracet, na oběd nebo jenom na pokec s přáteli. Veškeré novinky můžete také sledovat i na facebookové stránce restaurace.

Top komentář
10 prosince, 2015 - 15:46 - Anonymní zemědělec (bez ověření)

jojo, starosuchdolska je asi najlepsia hospoda v okoli (aspon pre mna teda) v menze uz som nejaky ten rok nebol, na farme varia obcas dobre, ale prostredie neni moc prijemne na obed, G znudze cnost, C varilo chvilu dobre...

Zajímalo by Vás, jaké další „zapadlé“ restaurace a hospůdky v okolí univerzity máme? Napište nám a my pro Vás připravíme další epizodu „Kam na oběd, když…“.

Autoři: Martin Novák Foto: Adam Píša
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

24. 05. 2020 0

Menza zpátky ve hře!

Číst více
09. 04. 2019 0

Dobrey aneb za jídlem trochu jinak

Číst více
03. 03. 2019 0

Nedělní přehled je tu! Na co se můžete těšit v následujícím týdnu?

Číst více

Komentáře

Uživatel
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 09 prosince, 2015 - 17:07

Článek hezký, rád zavítám. Navrhuji článek - Kde si koupit tramvajenku, když protivná paní z ČZUshopu nemá drobné!

| 48
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 10 prosince, 2015 - 15:27

hlavne na farme a ccku uz teda nevarej nic moc.

| 59
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 10 prosince, 2015 - 15:46

jojo, starosuchdolska je asi najlepsia hospoda v okoli (aspon pre mna teda) v menze uz som nejaky ten rok nebol, na farme varia obcas dobre, ale prostredie neni moc prijemne na obed, G znudze cnost, C varilo chvilu dobre...

| 69

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙