Letní festivalový speciál 2012

03. 06. 2012 5 0 Out of ČZU Zpět na Úvod
Úvodní fotka
Další akademický rok se blíží ke konci. Mnozí z vás dodělávají zkoušky nebo se pilně připravují na státnice. Abyste se trochu odreagovali a začali myslet pozitivně, podíváme se na to, co se bude dít v letních měsících. K létu neodmyslitelně patří hudební festivaly, a tak opět přinášíme přehled zajímavé úrody na tomto pomyslném poli.

Letošní úroda je opět bohatá a plná hvězd. Jako každý rok vám přinášíme naše tipy na zajímavé festivaly, které určitě stojí za to vidět. Najdete zde stručný přehled, základní charakterisktiky, ceny vstupenek i užitečné odkazy. 

Prohlížejte, vybírejte a rozhodujte, kam se letos vydáte. 

Votvírák

Tradiční symbolické otevření festivalové sezóny opět proběhne nedaleko Prahy. Letos se můžete těšit na 4 stage, z toho jednu čistokrevně rockovou a jednu hip hopovou. V sobotu pak nebude chybět člověk, který rozpumpoval tisíce z vás na letošní Miss Agro - Jaroslav Uhlíř. Dále se můžete těšit třeba na slovenské punkáče Iné Kafe, klasiky české scény jako jsou Olympic, Mňága a Žďorp nebo představitelé těch mladších kapel v podobě MIG 21, Mandrage nebo Chinaski. Za dvě stovky v předprodeji si myslím, že je to hodně muziky. :-)

www:

http://www.votvirak.cz/

Datum:

15. a 16. 6. 2012

Vstup:

Do 14. 6.:  195 Kč 

Na místě:  290 Kč

Užitečné odkazy: 

Místo:

Milovice (25km od Prahy)

Plakát:

Prague City Festival 

ZRUŠENO

Basinfirefest

Tradiční metalovo-punkovo-skáčkový nářez slaví letos kulatý desátý ročník v čele s finskými CHILDREN OF BOTTOM. Krom toho se můžete těšit na zahraniční hvězdy jako LACUNA COIL, DESTRUCTION nebo APOCALYPTICA a chybět nebude česká punková a heavy metalová klasika. 

www:

http://www.basinfirefest.cz/

Datum:

29. 6. - 1. 7. 2012

Vstup:

Nyní:  850 Kč  

Užitečné odkazy: 

Místo:

Spálené Poříčí u Plzně

Plakát: Basinfirefest

Rock For People

Multižánrový festival Rock for People slaví tento rok své 18. narozeniny. Za tu dobu přivítal stovky hudebních interpretů různých stylů a mnohé hudební legendy, např. The Offspring. 

A co nás tento rok čeká? I když si festival drží v názvu rock, bude se letost dosti tancovat. Do České republiky se totiž blíží taneční smršť v podobě nováčka na scéně Skrillexe. Zapomeňte na Davida Guettu a Tiesta a další chlapíky, co se za dýdžejským pultem jen tváří důležitě. Šílený DJ z USA svá vystoupení prožívá způsobem až neskutečným (video), a tak se během jeho koncertu můžete těšit na vskutku nevídanou show. Dále jsou na programu The Prodigy. Ano, Voodoo people přicházejí. Legenda taneční hudby určitě ještě syntetizátory a další elektronické nástroje do žita nehází. Při jejich minulém vystoupení na festivalu musela kapela sama uklidňovat pařící publikum - hrozilo totiž protržení bezpečnostních zábran! I letos to tedy na "rocku" bude pořádné peklo jak se patří! Kdo neholduje trdým beatům a má raději dobře naladěné kytary, může se těšit na The Subways nebo na alternativní rock v podobě headlinera Faith No More.

www: 

www.rockforpeople.cz

Datum:

3. - 6. 7. 2012

Cena:

Standardní:  1 600 Kč,

Pro klienty T-mobile:  1 360 Kč

VIP:  3500/4500 Kč  

Užitečné odkazy:

Místo:

Letiště - Hradec Králové

Plakát: Rock for people

České a Moravské Hrady.cz

Série festivalů, která se pyšní jistě jedním z nejzajímavějších prostředí. Letos čítá osm zastávek a těšit se můžete například na BUTY, HORKÝŽE SLÍŽE, CHINASKI, MANDRAGE, MIG 21, NIGHTWORK, TOMÁŠE KLUSE a letos myslím, že poprvé i VISACÍ ZÁMEK. 

www:

http://www.ceskehrady.cz/

Vstup:

Pátky:  160 Kč

Soboty:  350 Kč

Na místě:  250/450 Kč

Užitečné odkazy: 

Místa:

  • Seznam hradů
  • Točník 13. - 14.7.
  • Švihov 20. - 21.7.
  • Kunětická hora 27. - 28.7.
  • Rožmberk nad Vltavou 3. - 4.8.
  • Veveří 10. - 11.8.
  • Hradec nad Moravicí 17. - 18.8.
  • Bezděz 24. - 25.8.
  • Bouzov 31. 8. - 1.9.
Report 2011: Festivalové okénko - České hrady.cz - Švihov

Masters of rock

V malebné krajině pár kilometrů za Zlínem v překrásném údolí leží městečko jménem Vizovice. Jeho počet obyvatel se každoročně začátkem července několikanásobně rozroste, aby hostil jeden z největších festivalů u nás. Vizovický Masters of rock letos slaví jubilejní 10. ročník, a to nadupanou sestavou v čele s finskými NIGHTWISH. Vedle nich vystoupí klasici tohoto festivalu EDGUY, SABATON (v nové sestavě!) a KORPIKLAANI. Dále se můžete těšit na legendární THIN LIZZY, novou kapelu Micheala Kiskeho UNISONIC nebo ARAKAIN s Lucií Bílou. A samozřejmě mnoho dalšího... 

www:

http://www.mastersofrock.cz/

Datum:

12. - 15. 7. 2012

Vstup:

do 31. 6.:  1 250  Kč

Užitečné odkazy:
Místo:

Vizovice  - areál likérky R. Jelínek

Report 2011:

Festivalové okénko - Masters Of Rock 2011

Colours of Ostrava

Letošní ročník ostravského populárního festivalu Colours of Ostrava se bude konat v novém areálu. Loňský areál Ivana Prokopa vymění za fenomenální prostory Dolních Vítkovic. Evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí se před časem proměnil v ostravské kulturní centrum. Organizátoři připomínají, že unikátní okolí plynojemu je místem, které žádný jiný festival v ČR nemůže nabídnout.Můžeme se tedy těšit na větší prostor u hlavních venkovních scén, stanové městečko s vlastním parkováním a celkové navýšení počtu parkovacích míst a v neposlední řadě také zkvalitnění hygieny a dalších služeb.

www:

http://www.colours.cz/

Datum:

12. - 15. 7. 2012

Cena:

1.890 Kč  (6.000 ks nebo do 30. června 2012)  1.990 Kč  (1. - 11. července 2012) 2.100 Kč  (na místě 12. - 15. července 2012)

Užitečné odkazy:
Místo:

Ostrava

Mighty Sounds

Tradiční ska-punkový nářez s vámi opět zacvičí na letišti Čápův Dvůr v Táboře. Srdeční záležitost pro řady fanoušků. Po loňských SKA-P ani letos fanoušci temperamentního španělského ska nepřijdou zkrátka. Těšit se můžete na kapelu jednoho z jejích členů THE LOCOS. Mezi další lákadla patří například IRIE RÉVOLTÉS, RIFFS, THE PEACOCKS, FRANK TURNER, LEFT ALONE, BIOHAZARD...

www:

http://www.mightysounds.cz

Datum:

13. - 15. 7. 2012

Cena:

do konce června:  890 Kč   od 1.7. do 14.7.:  950 Kč

Užitečné odkazy:
Místo:

Čápův dvůr

Report 2011:

Report: Mighty sounds 2011

Plakát: Mighty Sounds

Benátská noc

Po několika propršených ročnících, zvednuté hladině Jizery a dalších problémech se festival přesouvá do nového areálu v Liberci. Malebné krajině Českého ráje se bude konkurovat těžce, ale věřme, že nový areál bude ještě lepší než ten předchozí a otevře novou etapu tohoto úžasného festivalu. Letošním headlinerem je BRYAN ADAMS. Fanoušci metalové muziky se pak mohou těšit na hvězdy německého speed metalu GAMMA RAY. Před nimi v pátečním programu vystoupí nejznámější český písničkář JAREK NOHAVICA a po loňské pauze nebude letos chybět KABÁT. Uvidíme, jak se tedy organizátoři poperou s novým areálem a doufejme, že nedopadnou jako při (a hlavně po) Mistrovství světa v klasickém lyžování ve stejném areálu. :-)

www:

http://www.benatskanoc.cz

Datum:

27. - 29. 7. 2012

Cena:

permanentka:  1 490 Kč

Pátek:  1140 Kč

Sobota:  1040 Kč

Neděle:  990 Kč

VIP:  2990 Kč

Užitečné odkazy:
Místo:

Vesec u Liberce

Report 2011:

Benátská noc 2011 - báječná atmosféra pod kapkami deště

Sázava fest

Tento festival patří díky své multižánrovosti mezi výjimečné, na své si přijdou fanoušci jakéhokoliv stylu, od divadelního představení pro děti až po fanoušky D´n´B. Především na Sázavě se paří od světla do světla, nikdo vás nevyhodí z rozpařeného večera.Letošní výběr kapel rozhodně nezklame, energií nabití Skindred (UK) společně s kapelami FUN LOVIN´ CRIMINALS (USA), KAISER CHIEFS či DJskou legendou PAULEM OAKENFOLDEM slibují perfektní zážitek, který by si nikdo neměl nechat ujít. Už jen kvůli bezkonkurenčnímu vstupnému, které se dá oficiálně sehnat už za 650,-Kč, což je při tak nabitém programu opravdu neobvykle nízká cena.

www:

http://www.sazavafest.cz/

Datum:

2. - 5. 8. 2012

Cena:

Permanentka:  1190 Kč

Na místě:  1600 Kč

Sleva na ISIC:  100 Kč

(pouze v předprodeji)

Užitečné odkazy:
Místo

Benešov

Plakát: Sázava fest

Brutal Assault

Přehlídka toho nejbrutálnějšího, co se na českých festivalových polích může urodit. Metalový fesťák jak má být. Letos včetně AMON AMARTH, FFINTROLL, MACHINE HEAD, MOONSPELL, IMMORTAL, MINISTRY a na odlehčenou NORTHER... 

www:

http://brutalassault.cz

Datum:

8. - 11. 8. 2012

Cena:

Předprodej:  1550 Kč  (do 31. 7.)

Užitečné odkazy:
Místo

Vojenská pevnost Josefov - Jaroměř  

Plakát: Brutal assault

Open Air Festival

Openair Festival je velice mladý festival. Je velice ochotný spolupracovat a vycházet vstříc svým návštěvníkům, každý má možnost pokusit se prosadit svou oblíbenou zahraniční zvučnou kapelu a pokud pro ní najde dostatečnou podporu u ostatních, tým organizátorů to zařídí.Pro většinu je určitě největší lákadlo FATBOY SLIM známý také jako Norman Cook, který je už od 90. let hvězdou světa taneční hudby. Za zmínku stojí rozhodně v ČR oblíbený GORILLAZ SOUND SYSTEM, AMY MACDONALD a BLOODY BEETROOTS DJ Set. Zajímavá je rozhodně i cena festivalu, jelikož v rámci akce 1+1 vstupenka zdarma mají možnost členové O2 Extra Klubu pořídit normální vstupenku na Open Air Festival v přepočtu za 550 Kč a VIP za 930 Kč!

www:

http://www.openairfestival.cz

Datum:

9. - 11. 8. 2012

Cena:

Předprodej:  1100 Kč

VIP:  1860 Kč

Užitečné odkazy
Místo:

Letiště Panenský Týnec

Plakát: Open air festival

Trutnov

Loni jsem se na tenhle festival dostal asi po 6 letech. Nikdy mi to předtím nevyšlo. Buď v tom byly finance, nebo cestování do zahraničí, zkrátka, nedařilo se. Až loni... Již cestou k areálu jsem nevěřícně zíral při placení 15 korun za jednoho Krakonoše v místní hospůdce. Nejen díky své atmosféře a přátelským spoluuličkám si tento festival nečekaně získal nesmazatelné místo v mém rockovém srdci. Již teď se nemůžu dočkat další návštěvy Trutnova a tohoto nezapomenutelného festivalu... 

Trutnov open air Toť má slova k tomuto legendárnímu českému festivalu... Areál se nezměnil, a tak se letos opět setkáme Na bojišti na okraji Trutnova. Těšit se můžete například na KORN, dEUS, YELLOWCARD, PLASTIKY, VISÁČE a mnoho dalších. Jména stále přibývají. Festival je věnován in memoriam náčelníku Václavu Havlovi a guru českého undergroundu Ivanu "Magorovi" Jirousovi. 

www:

http://www.festivaltrutnov.cz/

Datum:

16. - 19. 8. 2012

Cena:

Na dobírku:  980 Kč

Předprodej:  1080 Kč

Na místě:  1 200 Kč

ISIC:   5 %  sleva na místě

Užitečné odkazy
Místo:

Trutnov - Na bojišti

Okoř open air festival

Slovy našeho šéfredaktora: 

Na tomto open airu jsem byl již několikrát a vždycky mě naprosto dostal. Atmosféra, kterou vykresluje obrovská zřícenina s pódiem podhradí je skvělá, a lidmi obležená louka vás donutí sebou plácnout a s pivkem poslouchat super kapely. Jediné, co mě krom žízně z deky dokáže zvednout je Mig 21, při kterém v kotli nemůžu chybět. Na rozdíl od velkých rockových festivalů je tohle hodně na pohodu a když vyjde počasí, tak je to vždycky nezapomenutelné. Nightwork, Tomáš Klus, Anna K., David Koller, ... prostě super zážitek.

www:

http://www.festivalokor.cz

Datum:

18. 8. 2012

Cena:

Předprodej:  400 Kč  

Na místě:  450 Kč

Užitečné odkazy:
Místo

podhradí hradu Okoř

Report 2011:

Festivalové okénko – Festival Okoř

Rock na Valníku

Tradiční punkovo-rockový závěr léta dostal do vínku nový areál. Doufejme, že mu pořadové číslo 13 nepřinese smůlu a rozjede to opět ve velkém stylu. Ze slovenské stáje k přijedou INÉ KAFE, HORKÝŽE SLÍŽE a ZÓNA A. Až ze zámoří pak zavítají PRO-PAIN. Jinak se těšte na českou klasiku. Nebudou chybět EEČKA, SPS, TLESKAČ, HARLEJ, N.V.Ú... Na 13. ročníku vystoupí přibližně 40 kapel. Pogovat se sice bude jen u jednoho pódia, ale z vlastních zkušeností vím, že alespoň nic nepropásnete a budete mít čas na pivo a ostatní festivalové radovánky. 

www:

http://www.valnik.cz/

Datum:

30. 8. - 1. 9. 2012

Cena:

Ztím není

Místo:

Slaný - areál plochodrážního stadionu

Plakát:

TIP: Chcete-li využít váš ISIC na nějakou tu festivalovou slevu, koukněte na tuto  mapku.

Možná si teď říkáte, proč není ten a ten festival v našem výčtu. Inu, vejít se všechno nemohlo. Festivalů je opravdu hodně, v Čechách jich je několik desítek. Na všechny vyjmenované se pokusíme vypravit a přinést vám z nich reportáž a nějaké to foto. 

A kam se chystáte vy? 

Máte-li jakýkoliv tip na zajímavý festival či kapelu, podělte se s ostatními zemědělci a napište o něm do komentářů. 

Přeji příjemné léto.

Hnoji zdar!

Autoři: Jan Masner
nebo sdílej

Mrkni taky na tohle

14. 04. 2018 0

iZUN Music Challenge is on!

Číst více
05. 03. 2018 0

Pojeďte s KTV na letní kurz!

Číst více
08. 12. 2017 1

Vánoční koncert ČZU aneb když dva vidí totéž, není to totéž

Číst více

Komentáře

Uživatel
Surreal
Surreal - 03 června, 2012 - 19:48

21-23.6. http://www.unitedislands.cz/ ...asi nelze lákat na nějakou supermegahvězdu - přesně naopak... určitě lze lákat na spoustu stagí po Praze - jak openair tak v klubech, mix všech možných stylů a hudebníky které jste asi ještě neslyšeli - což je velká škoda! ... free entry...

| 59
Anonym
Anonym - 04 června, 2012 - 13:49

Jo jo, minulý rok to bylo v pohodě.

| 61
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 05 června, 2012 - 06:39

http://www.jamrock.cz/ taky super festival a i levnej :-) doporučuji!

| 46
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 11 června, 2012 - 22:17

Jestli někdo holduje taky punku, ska, HC a tak podobně, tak vřele doporučuju Podpáru: http://www.podparou.cz/

| 47
Anonymní zemědělec
Anonymní zemědělec - 20 června, 2012 - 09:57

Myslím si, že třeba takovej festival Mácháč by určitě stál taky za zmínku. Ne nadarmo se mu říká "česká ibiza" ;) http://www.festival-machac.cz/ Letos vystoupí např. Dirthy South, Dada Life, Ashley Walbridge..

| 40

Naši partneři

Došlo k neočekávané chybě! Načíst znovu 🗙